Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

light module astra h gtc

ZOOM снимка ZOOM 25 юни 2013 - 19:04

Колеги знае ли някой къде се намира модула за светлините на астра х гтц?
Нужен ми е за монтиране на дрл. Благодаря предварително.
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 25 юни 2013 - 21:06

Не е необходимо да се монтира допълнителен модул. Дневните светлини могат да се активират с OP-COM или TECH2.
Мнението беше редактирано от lad_1005: 25 юни 2013 - 21:06
Отговори

ZOOM снимка ZOOM 25 юни 2013 - 21:59

 lad_1005, на 25 юни 2013 - 21:06, каза:

Не е необходимо да се монтира допълнителен модул. Дневните светлини могат да се активират с OP-COM или TECH2.

Ама по този начин може да се активират късите светлини на 100% сила на светлината и габаритите на стоповете.
Аз искам да ми светят дългите светлини на 30% без габаритите на стоповете. :)
Благодаря за информацията.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 юни 2013 - 10:04

А проверил ли си дали няма да трупа грешки? - защото когато питах за Вектрата, всички които продават модули ми казаха да си сложа LED светлини, защото колата правела постоянно проверки и щяла да трупа грешки...
Отговори

ZOOM снимка ZOOM 26 юни 2013 - 10:36

 Жоро, на 26 юни 2013 - 10:04, каза:

А проверил ли си дали няма да трупа грешки? - защото когато питах за Вектрата, всички които продават модули ми казаха да си сложа LED светлини, защото колата правела постоянно проверки и щяла да трупа грешки...

Явно трябва да пробвам за да разбера :)
Но за съжаление все още търся оригиналния и модул за да се ориентирам.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 юни 2013 - 13:00

Мисълта ми беше, спрял ли си се на модул и ако да, питал ли си търговците?
Отговори

ZOOM снимка ZOOM 26 юни 2013 - 23:13

 Жоро, на 26 юни 2013 - 13:00, каза:

Мисълта ми беше, спрял ли си се на модул и ако да, питал ли си търговците?

Днес го монтирахме и съм много доволен! Никакви проблеми не създаде астрата.Модула има много функции и работи прецизно.
Аз нямам датчик за изгорели крушки и може би затова нямам проблеми.
Ето и модула: https://www.dropbox....0626_194757.jpg
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 юни 2013 - 13:19

 ZOOM, на 26 юни 2013 - 23:13, каза:

Днес го монтирахме и съм много доволен! Никакви проблеми не създаде астрата.Модула има много функции и работи прецизно.
Аз нямам датчик за изгорели крушки и може би затова нямам проблеми.
Ето и модула: https://www.dropbox....0626_194757.jpg

За да е пълна темата и полезна за колегите, в частност и за мен, кажи къде е "light module" на Астра Н, поясни моля как го върза. На колко процента го настрой, габаритите светят ли? Какви функции има това чудо?
Отговори

ZOOM снимка ZOOM 01 юли 2013 - 08:04

 Жоро каза:

За да е пълна темата и полезна за колегите, в частност и за мен, кажи къде е "light module" на Астра Н, поясни моля как го върза. На колко процента го настрой, габаритите светят ли? Какви функции има това чудо?

Light module на астрата е на дъното в кутията с релета,която се намира до двигателя.Решихме да не ровим в нея и вързахме модула направо към буксите на фаровете.Маса взехме от калника,а плюса от малката кутийка ,която се намира до тази с релетата.В нея монтирахме и самия хардуер.
Минимума на сила на светене е 15% и аз на толкова го и настроих.Много лесно и бързо можеш да си настройваш процентите,а и всички други екстри чрез лостчето за дългите светлини.Има настройка кога да се включва дрл в зависимост от зареждането на генератора-при мен е 13.5 и се включват няколко сек след запалване.
Габаритите на фаровете не светят,както и на стоповете.При включване на габарити или къси светлини дрл се изключва.
Има и функцията "изпрати ме до в къщи".
Пак казвам,че аз нямам датчик за изгорели крушки.
Ето в даречен план на 15% : http://db.tt/HiCYPDP4
Дано съм бил полезен! :)
Мнението беше редактирано от ZOOM: 01 юли 2013 - 08:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg