Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра Б проблем Гаснене в движение

Canden снимка Canden 17 май 2011 - 15:01

Здравейте колеги,
имам няколко проблеми с моята вектра. Тя е от 1996 2.0 16V 136 коня. Проблемите са следните:
Сутрин при студен старт не иска да запали. Дига оборотите малко и после гасне. Смених по съвет на монтьор датчика за студен старт но проблема не се оправи.
Втория проблем който имам е това че днеска ми загасна в движение и чек лампата ми светна. След като загасих автомобила и го запалих на ново чека изгасна.

Някой има ли идея от какво се получава всичко това и евентуално колко пари ще ми струва да го оправя?

По-здрави!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 17 май 2011 - 15:21

Здравей колега.При мен горе доло беше същото .На скорост няма как да ти угасне предполагам ,гаснеше ми при мен на светофар,или на место.Оказа се че е моторчето на свободният ход,поне при мен.Ако имаш възможност го почисти или най добре ново.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 17 май 2011 - 15:23
Отговори

Canden снимка Canden 17 май 2011 - 15:29

Здравей колега, благодаря ти за отговора.
Днеска в движение искаше да гасне но понеже беше на скорост се запалваше пак. На теб светвала ли ти е чек лампата когато си имал този проблем?

по-здрави!
Отговори

drago74 снимка drago74 18 май 2011 - 23:11

 Canden, на 17 май 2011 - 15:29, каза:

Здравей колега, благодаря ти за отговора.
Днеска в движение искаше да гасне но понеже беше на скорост се запалваше пак. На теб светвала ли ти е чек лампата когато си имал този проблем?

по-здрави!

Здравеите,карам вектра с такъв мотор .Имах проблем с гасненето но на празен ход и смятам че само това е от стъпковото моторче.Защото след като почистих и порегулирах моето проблема изчезна.А ткова гаснене каквото пишеш ти ,като си на оборот ми се случи преди два дни .Както бях в около 3200 оборота оборотомера ми падна (все едно съм отнел контакта),изгубих мощност светна ми чека и още куп лампички .Спрях изкл контакта включих отново и след няколко рестарта всиччки симптоми изчезнаха .Сега карам с повишено внимание и също търся възможните причини.Моля пиши ако имаш развитие.Чао и успех.
Отговори

boqn снимка boqn 23 юни 2011 - 15:50

 drago74, на 18 май 2011 - 23:11, каза:

Здравеите,карам вектра с такъв мотор .Имах проблем с гасненето но на празен ход и смятам че само това е от стъпковото моторче.Защото след като почистих и порегулирах моето проблема изчезна.А ткова гаснене каквото пишеш ти ,като си на оборот ми се случи преди два дни .Както бях в около 3200 оборота оборотомера ми падна (все едно съм отнел контакта),изгубих мощност светна ми чека и още куп лампички .Спрях изкл контакта включих отново и след няколко рестарта всиччки симптоми изчезнаха .Сега карам с повишено внимание и също търся възможните причини.Моля пиши ако имаш развитие.Чао и успех.

здравеи колега аз сам имал сащия проблем и се оказа датчик на разпределителния вал,сащо показва и на коленовия но се оказа разпределителния 120 лева с смена и сичко е тип топ
поздрави дано сам помогнал.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 23 юни 2011 - 16:25

Щом гасне в движение и трудно пали ,датчик колянов вал най-вероятно е прецакан.Направи една диагностика ще се види какви грешки са записани .Ако се наложи да сменяваш този на коляновия вал,и си със старата букса към новия дават букса и клипси за снаждането на кабелите.Не ги ползваи тях откачете старата от пиновете и ги преместете на новата,или запоете кабелите и сложете термошлаух.
Отговори

drago74 снимка drago74 16 юли 2011 - 14:03

Здравейте ,
макар че отдавна не съм писал по темата ,за съжаление проблема с моето гаснене в движение не е изчезнал.Беше поотшумял но ....
Скоро ходих по селски туризъм(в Еленския балкан ,супер беше )и какво установявам.Когато колата ми попрехвърли 93 94 градуса и ръчкането е по голямо ,започва да гасне в движение за секунда ,две и после пали пак в движениеи след малко пак същото и така няколко пъти.Гася паля чек лампата гасне ,на празен ход двигателя работи без забележки,но докато не похладне малковероятноста от нови прекъсвания е голяма .На дълаг път колата ми поддържа 85 гр иняма проблемдори и над 120 140 км /ч.Имам ГИ BSM български възможно ли е да е от него?Ако колата ми е прекъсвала на газ когато обърна на бенз. пак прекъсва, но по този въпрос ще направя тест с ръчкане по яки баири само на бенз.Благодаря на всички .Караите умно и безавариино.(а за паленето колата си пали безупречно) Чао;)
Мнението беше редактирано от drago74: 16 юли 2011 - 14:05
Отговори

drago74 снимка drago74 16 юли 2011 - 19:26

 drago74, на 16 юли 2011 - 14:03, каза:

Здравейте ,
макар че отдавна не съм писал по темата ,за съжаление проблема с моето гаснене в движение не е изчезнал.Беше поотшумял но ....
Скоро ходих по селски туризъм(в Еленския балкан ,супер беше )и какво установявам.Когато колата ми попрехвърли 93 94 градуса и ръчкането е по голямо ,започва да гасне в движение за секунда ,две и после пали пак в движениеи след малко пак същото и така няколко пъти.Гася паля чек лампата гасне ,на празен ход двигателя работи без забележки,но докато не похладне малковероятноста от нови прекъсвания е голяма .На дълаг път колата ми поддържа 85 гр иняма проблемдори и над 120 140 км /ч.Имам ГИ BSM български възможно ли е да е от него?Ако колата ми е прекъсвала на газ когато обърна на бенз. пак прекъсва, но по този въпрос ще направя тест с ръчкане по яки баири само на бенз.Благодаря на всички .Караите умно и безавариино.(а за паленето колата си пали безупречно) Чао;)

...и преди 30 мин направих самодиагностика гр 0335 и 0340.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 16 юли 2011 - 20:27

P0335 Crank sensor,P0340 Camshaft sensor :Датчик колянов и разпределителен вал.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 юли 2011 - 22:01

при скапан датчик колянов вал пали трудно и работи що годе добре само по разпределителния, при скапан разпределителен работи доста по-добре но до 4500 оборота а щом гасне явно има проблеми и с двата, все пак по-вероятно е да е този на разпределителния вал, там често има проблеми при тези двигатели за съжаление...
Отговори

omirhit снимка omirhit 29 юли 2011 - 13:58

Колеги а как се сваля датчика на разпределителния вал ,а също и на коляновия вал?
Отговори

drago74 снимка drago74 31 октомври 2011 - 18:46

Хора здравеите,с горния въпрос макар и отпреди 5 месеца ме хващате на оборот. браво на хора които отговарят бързо,ще се постарая и аз да се включа към тази група.
днес си подмених датчика на разпределителния вал.лично сам си направих процедурата по подмяната и като цяло съм доволен .Доли не свалих капака на ангренажния ремък.Ще гледам да пиша повече защото мисля че ще спестя време и нерви на доста хора.(но засега толкова ,още по натратък до 1 2 дни )
Отговори

Гостgvardeec_* 02 ноември 2011 - 18:56

Ох мамо не пей ми се не смей ми се :((((( днес и на стария болен вълк се случи същото не иска да пали като запали не държи обороти и гасне и си мислех че нещо от метановата ама нейсе закарах я аз на метанаджия от там ми казаха че всичко по нея работи и се съмняват за датчик на колянов вал....:(((( и утре ще я затегля пак до диагностици да му таковам таковата днес минах 15 км теглене из София....:((((( та утре пак:(((((
Отговори

Гостgvardeec_* 06 ноември 2011 - 18:23

Отиде стария болен вълк на диагностика и ми казаха че е датчик на колянов вал...!!!Смених го и сега няма проблеми та цена на диагностиката 20 лв(с отстъпка) цена на датчика 89 лв(с отстъпка) и смяна на датчика 15лв
Отговори

drago74 снимка drago74 08 декември 2011 - 22:53

....само да допълня за смяната на датчик Р В и без сваляне на капака на ангренажния ремък ,елементарно (макар и по Български ) пробих отвор на капака точно над болта които държи датчика. Успех на всички .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg