Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за амортисьори за предния капак

Жоро снимка Жоро 16 май 2007 - 11:32

Бай ти Митьо, на May 16 2007, 10:28 AM, каза:

Аз съм за, обаче хайде тогава да направим една тема, и да поръчаме групово от Германия, там били по 12 евро двете.

Пишете ме и мен :)
Отговори

ghefa снимка ghefa 16 май 2007 - 14:38

А защо не си отвориш предния капак и не вземеш един трьбен ключ в рька.След това при отворено положение на капака савсем леко деформираш амортисьора!ефекта е изпитан от мен и мн други!след жреме се налага да се повтаря процедурата в зависимост от интензивността на отваряне разбира се!като се има предвид че управляваме велики автомобили не е ли по добре да си заварим предните капаци направо(joke)хайде колега вмвсто да даваш пари за глупости се почерпете с приятели!поздрави и кажи дали има ефект!
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 май 2007 - 15:01

gsimania, на May 16 2007, 09:58 AM, каза:

От къде могат да се купят нови амортесьори за преден капак за Astra F?Да се пригодят разбира се.Или ако някой е слагал да казва <_<

ghefa, на May 16 2007, 02:38 PM, каза:

А защо не си отвориш предния капак и не вземеш един трьбен ключ в рька...

На корсата имаш ли амортисьори на предния капак?
Щот Опел до Вектра Б няма фабрично. Та ко кривиш незнам...
Момчето пита за да си сложи, така че няма ко да изкриви!!!
Отговори

Тони снимка Тони 16 май 2007 - 16:11

Тея,амортисьори са голяма изгъзица,от кога се каних да слагам на тиграта,даже и тема пусках във форума преди сумат и месеци ама никой нищо не каза,проблема беше ,че бях взел 1 амортисьор от морга за 15 кинта ,и шемет-а дето ми го слага първо го завари без да премери,и като затворих капака се оказа,че опира и не може да се затвори хубаво а и капака предусещам,че щеше да се огъне и да стане на колибка като го видях колко е мек..
Отговори

borro снимка borro 16 май 2007 - 16:12

Мойте са от Рено 80-те години. Оказаха се доста якички и се налага да задържам капака при отваряне, щот го изстрелва.
Съвета ми е да си взимате от морга - няма смисъл толкоз набутване. Размера за вектра май беше 28 санта свит.
Отговори

Тони снимка Тони 16 май 2007 - 16:29

Да,ама за тигра никой не е правил и никой не знае :clap: пък втори път аз на проба грешка не ми се играе <_< ,иначе ако знам,че сичко ще е ок бих се наредил да ръчам с вас <_<
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 16 май 2007 - 16:52

аз за предния капак си взех два амортисьора от задния багажник на Кадет хечбек щото са по-къси от задните на Астрата та взех си ги и сябълките двата за 15лв . Правиш 4 дупки слагаш ябълките с поедна гайка и шайба с широка периферия отдвете страни и си готов само за 15лв пък и като изтърват след време няма да ме ят че съм набутал 60-70лв <_<
Отговори

borro снимка borro 16 май 2007 - 17:15

Тони, на May 16 2007, 04:29 PM, каза:

...Да,ама за тигра никой не е правил и никой не знае...

E взимаш 2 от 5-та врата и си готов - ако е един, ще измества капака. Пробвай ги на сухо - малко трудно трябва да се свиват. После идва елементарния монтаж. Ако ти направя снимка на мойте, ще се фанеш за главата - нямам ябълките, а приспособявах едни хави...
Значение има само тежината на капака. Снимка у форума има със сигурност на буто на колегата VECTRA GT
Отговори

pete0709 снимка pete0709 16 май 2007 - 18:18

Преди 2-3 седмици монтирах 2 амортисьорчета като на 5-тата ми врата (астра хечбек). Разположението на ябълковидните болтове си го избрах аз, за да се отваря, колкото оригинално със щеката и съм много доволен от резултата. Постнал съм снимки има в темата за колата ми (цъкни върху подписа.)
Отговори

Тони снимка Тони 16 май 2007 - 19:03

borro аз като си купувах онова амортисьорче беше точно от кадет-ка и го пробвах на сухо да не е изтървал ,просто като затварям капака и ми опира в гредата кадето ляга ,ама трябва да се пробвам пак,Пеца аз твоите ги глеах и ти казах,че са мноу яки и тряа се видим на по кафе да ми ги покажеш на life да преценя дал ша стане на тигрето нещо <_<
Отговори

gsimania снимка gsimania 16 май 2007 - 20:23

Мерси за отговорите <_< Одеве гледах на омегата(Б)как са,ма при нея от долния край има пластмаса(като подложка).Айде като взема нещо и го сложа на астрето ще ви покажа как съм го направил.После и тема за цялата кола ще има,че има какво да ви покажа. <_<
Отговори

Тони снимка Тони 13 септември 2007 - 13:35

 Бай ти Митьо, на May 16 2007, 11:28 AM, каза:

..., на May 16 2007, 11:23 AM, каза:

мой съвет е да вземе такива които са предвидени за тази цел... 

Аз съм за, обаче хайде тогава да направим една тема, и да поръчаме групово от Германия, там били по 12 евро двете.



 Stoil, на May 16 2007, 11:40 AM, каза:

Бай ти Митьо, на May 16 2007, 11:28 AM, каза:

..., на May 16 2007, 11:23 AM, каза:

мой съвет е да вземе такива които са предвидени за тази цел... 

Аз съм за, обаче хайде тогава да направим една тема, и да поръчаме групово от Германия, там били по 12 евро двете.
 

пишете ме и мен за Гер. - щом е тюнинг - там съм!



 Жоро, на May 16 2007, 12:32 PM, каза:

Бай ти Митьо, на May 16 2007, 10:28 AM, каза:

Аз съм за, обаче хайде тогава да направим една тема, и да поръчаме групово от Германия, там били по 12 евро двете.

Пишете ме и мен :)



Колеги от колко време я търся тая тема и чак сега я изнамерих ,та аз имах уговорка с един пич от нашия форум преди месец да имам такива амортисьори за 9 евра,историята обаче се попромени малко и сега няа амортисьори за Тони :sad-smiley-050: ...
Сериозни пичове сме да измислиме някакво решение и да си поръчаме ,чрез някого ,въпроса е че вие сте с астри а аз със тигра и ще трябва друг модел отделно за мене ,кво да праиме пишете :icon_rolleyes:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 13 септември 2007 - 14:48

А защо не отидете в магазин където продават метални обкови за кухни и направа на мебели там има амортисиори по 60-80-100 и 120 нютона на по 12 -15 лв бройката къси чудесни за преден капак....Тези амортисиори се използват завдигане на матраците.......заедно с рамката което си е доста тежичко
Отговори

Тони снимка Тони 13 септември 2007 - 15:10

Еми и тва го има като вариант ама на мене лично ми се искаше оригиналдъ на инхх или на фк ,пък и те са специално предвидени за всяка кола различно дължина нютон метри ,как да преценя колко нм ми трябват за тиграта 60-80-100-120...
Отговори

stealteam снимка stealteam 25 януари 2008 - 19:10

Здравейте.Искам да си сложа амортисиор на предния капак на астрата(ф).Някой може ли да ми каже на какво разтояние и каде по точно да сложа (и как се закрепят)пъпките който държат амортисиор-а.Амортисиор-а ми е от вектра хечбек от задната врата.Има ли възможност капака да се изкриви като амортисиор-а го държи под напрежение?
Мерси предварително. :sup:
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 26 януари 2008 - 12:53

Тряяя да си има дупки щот някои астри май имат таквъзи джаджи!!
Отговори

stealteam снимка stealteam 26 януари 2008 - 14:56

моята няма.купето е от астра ф хечбек.96 год.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 26 януари 2008 - 17:30

Попитай колегата pete0709 ,той си е монтирал амортисьори на предния капак.
Отговори

dancho_68 снимка dancho_68 26 януари 2008 - 23:27

 Ник.опел, на Jan 26 2008, 05:30 PM, каза:

Попитай колегата pete0709 ,той си е монтирал амортисьори на предния капак. Има негова тема и снимки във форума.

Амортисьор с дължина 46см.разгънат Отвиваш задния болт на пантата на капака правиш резба да можеш да
завиеш ябълковидното съединение.Другият край на амортисьора се пада точно на единия от болтовете,който
държи предния калник. Сложи и от двете страни,защото с един не държи капака.Цялата работа ще ти отнеме
около час.Ако нещо не ти е ясно ще ти кача и снимки,но ако потърсиш във форума има.Дано да съм бил полезен.
Успех с монтажа.Става много яко.
Отговори

beos снимка beos 27 януари 2008 - 00:46

 dancho_68, на Jan 26 2008, 11:27 PM, каза:

Ако нещо не ти е ясно ще ти кача и снимки,но ако потърсиш във форума има


Колега, дай снимки да видим как точно си го направил, че два пъти прочетох поста и не ми стана ясно .. може би от късният час или :sup: .. гледах на един друг колега, но като че ли на друго място го слага неговия като го съединява за капака и са от задната врата на Кадет Е .. 3/5 врати ..
Ако може снимки на закрепването към калника и към капака ..

Мерси предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg