Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

pepinokc снимка pepinokc 14 април 2011 - 19:16

Колега при мен се оказа доста по голям проблем от този с коварният въздух, изпушило ми е този транзистор, който е в горният ляв ъгъл на електроната кутия на ГНПто, т.е. електрониката на ГНПто, оказа се че е ровено там и сега няма как да го смена, та ако някои колега знае от къде може да се вземе само електронното управление на помпата моля да сподели
Отговори

pepihan снимка pepihan 15 април 2011 - 09:03

Колега, погледни тази тема-http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=54891- все пак е във важни, а пък има и др. теми по нета за ГНП VP44 и тогава питай за блокът на помпата. Не е толкова лесно- нов блок и готово.
Поздрави
Отговори

pepinokc снимка pepinokc 16 април 2011 - 10:10

Да колега аз съм я разгледал тази тема и знам че не лесно да обучиш едно ECU към друга помпа, но не е и невъзможно, мой приятел има OpCom и с него невъзможни работи няма :biggrin:
Отговори

100-qn снимка 100-qn 13 октомври 2011 - 09:36

Колеги и аз доста време гоних тоя вьздух.Сменях маркучи клапанчета слагах филтри сменях и пак влиза вьздух.
През лятото пали нормално но като стане по хладно и дава ядове.Преди десетина дена се прибирам вечерта
спирам пред кьщи.Колата престоя около час.Реших да я вкарам в гаража запали за около 10 секунди и угасна.
Тогава вече не издьржах.Изтрьгнах го този корпус с филтьра и сложих един от форд.След порядьчно вьртене
докато се напьлни филтьра запали.До днес не е давала ядове.Някои знае ли за какво е буксата с двата кабела
които влизат вьв филтара.
Отговори

Венелин Георгиев снимка Венелин Георгиев 13 октомври 2011 - 10:05

 100-qn, на 13 октомври 2011 - 09:36, каза:

Колеги и аз доста време гоних тоя вьздух.Сменях маркучи клапанчета слагах филтри сменях и пак влиза вьздух.
През лятото пали нормално но като стане по хладно и дава ядове.Преди десетина дена се прибирам вечерта
спирам пред кьщи.Колата престоя около час.Реших да я вкарам в гаража запали за около 10 секунди и угасна.
Тогава вече не издьржах.Изтрьгнах го този корпус с филтьра и сложих един от форд.След порядьчно вьртене
докато се напьлни филтьра запали.До днес не е давала ядове.Някои знае ли за какво е буксата с двата кабела
които влизат вьв филтара.


Колега, а ти сигурен ли си, че е въздух? Няма логика през лятото да пали, а при студено - не, заради въздух. Да не са ти заминали подгревните свещи? Проверил ли си ги? Ако ти свети оранжевата лампа след запалване и след това угасва до следващия път може проблема да е в подгревни свещи!
Поздрави!
Отговори

100-qn снимка 100-qn 17 октомври 2011 - 12:57

Подгревните свещи ми се включват когато температурата падне под 2 градуса.Но ще ги проверя защото ми светва чек лампата и угасва когато изфорсирам двигателя.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 31 октомври 2011 - 18:08

Колеги, някой може ли да ми каже диаметъра, или сечението (незнам кое е по-правилното в случая) на оригиналните маркучи за обратна нафта при нашите дизели !? Един ми предложи 3.2 мм. като "оригинални", но неуспяхме да го нахлузим. Взех 4 мм. но ми се струва, че влезе много лесно и сега се чудя, да ли пак няма да смуче въздух ?
Отговори

dinko_stz снимка dinko_stz 01 ноември 2011 - 20:09

Колеги изчетох подробно темата (наистина е добра) и сега като се поосвободя ще почна и аз да търся проблема. Но въпросът ми е следния: когато запалите колата и след това изгасне, излиза ли ви някаква грешка? Защото при мене излиза " проблем в системата за високо налягане". И съответно майстора казва че за парви път вижда тази грешка при съмнение за въздух в системата.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 13 ноември 2011 - 13:24

 DALGONSKi, на 31 октомври 2011 - 18:08, каза:

Колеги, някой може ли да ми каже диаметъра, или сечението (незнам кое е по-правилното в случая) на оригиналните маркучи за обратна нафта при нашите дизели !? Един ми предложи 3.2 мм. като "оригинални", но неуспяхме да го нахлузим. Взех 4 мм. но ми се струва, че влезе много лесно и сега се чудя, да ли пак няма да смуче въздух ?



Миналата зима и аз имах проблем с този маркуч, сложих с 4 мм. маркуч и го стегнах със скобите които се натягат с ключе или отверка за по сигурно. Понеже не бях сигурен дали оргиналните скобички ще свършат работа и до сега не съм имал проблем. Слагай смело и затегни скобата добре но не и прекалено много да не нареже маркуча.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 ноември 2011 - 15:37

Ама ние оригинално скоби нямахме !? :confused: Засега сложихме такъв маркуч, но ми се струва.. че пак смуче по малко въздух, щото приятеля ми каза, че има известни затруднения със сутршното палене. Мисля да вземем от по-тънкия маркуч да пробаме да ли ше го нахлузим, той 100% няма да има нужда от скоби, каквито ние по принцип нямаме.. :biggrin:
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 13 ноември 2011 - 19:05

 DALGONSKi, на 13 ноември 2011 - 15:37, каза:

Ама ние оригинално скоби нямахме !? :confused: Засега сложихме такъв маркуч, но ми се струва.. че пак смуче по малко въздух, щото приятеля ми каза, че има известни затруднения със сутршното палене. Мисля да вземем от по-тънкия маркуч да пробаме да ли ше го нахлузим, той 100% няма да има нужда от скоби, каквито ние по принцип нямаме.. :biggrin:


На обратната нафта скоби няма! Аз ги смених с 3.2 мм маркуче Наистина малко трудно се нахлузва особено на оригиналните тройници защото има опасност да се счупят Аз си взех нови тройници леко ги намазвам с масло и маркучето влиза лесно
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 ноември 2011 - 19:24

Значи все-пак да вземем от тоя маркуч дето е 3.2 и да се мъчим да слжим него.. то вероятно за тва проблемното палене понякога сутрин му остана, но на фона на предното - сега направо е пушка! Щото преди да сменим тия маркучи.. трябваше да дърпаме колата 30 - 40 метра докато запали..
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 13 ноември 2011 - 19:30

 DALGONSKi, на 13 ноември 2011 - 19:24, каза:

Значи все-пак да вземем от тоя маркуч дето е 3.2 и да се мъчим да слжим него.. то вероятно за тва проблемното палене понякога сутрин му остана, но на фона на предното - сега направо е пушка! Щото преди да сменим тия маркучи.. трябваше да дърпаме колата 30 - 40 метра докато запали..



Ами да вземете от него И аз бях купил 4мм и 3,2мм но четворката е много хлабава защото тройниците и те са 4мм и затова сложих 3,2 малко тегаво се нахлузват в тройниците но пък в дюзите влизат много добре докато четворката направо хлопа там
Мнението беше редактирано от mavro1978: 13 ноември 2011 - 19:30
Отговори

CmosKill снимка CmosKill 24 ноември 2011 - 21:03

Колеги имам го и аз същия проблем 3-4 дни ако не се пали колата и.... пали и гасне след 5 секунди. Сменил съм всичко покрай двигателя: съд за горивен филтър, уплътнители на дюзите, на помпата, клапанче слагах.В бош сервиз ми казаха че ми е заминало управлението на помпата и ми искаха 1300лв и се отказах да вървя по мъките. Ако някой е решил проблема ако може да сподели.
Отговори

Docomo снимка Docomo 01 декември 2011 - 09:52

 rosen1975, на 10 април 2011 - 20:08, каза:

И аз имах проблем с паленето след престой,при мен нафтата изтичаше в посока резервоара през маркуча за обратната нафта и така филтъра и помпата ми оставаха без гориво.След смяната на клапана/който се намира на изодящия маркуч на самото ГНП-представлява болт с вградена в него пружина със съчма/нещата си доидоха на мястото.Колата си пали без проблем.


Здравей, колега! Искам да те попитам този клапан с пружинката, който е на помпата имаше ли признаци да е повреден(капеше ли нафта)? Благодаря предварително!
Отговори

rosen1975 снимка rosen1975 01 декември 2011 - 20:51

 Docomo, на 01 декември 2011 - 09:52, каза:

Здравей, колега! Искам да те попитам този клапан с пружинката, който е на помпата имаше ли признаци да е повреден(капеше ли нафта)? Благодаря предварително!

Колега,след смяната на този клапан палех без проблем 15 дена и проблема пак се появи/иначе видимо стария клапан си изгеждаше здрав/,сега съм монтирал на основния маркуч за обратната нафта/минава покрай горивния филтър/ ел.клапан който отваря само при работеща кола.когато колата не работи той е затворен и не позволява на нафтата да изтича към резервоара,така помпата и филтъра винаги са пълни с гориво и колата пали без проблем.Това ми го каза тук в форума един колега от Варна.
Отговори

CmosKill снимка CmosKill 02 декември 2011 - 17:56

 rosen1975, на 01 декември 2011 - 20:51, каза:

Колега,след смяната на този клапан палех без проблем 15 дена и проблема пак се появи/иначе видимо стария клапан си изгеждаше здрав/,сега съм монтирал на основния маркуч за обратната нафта/минава покрай горивния филтър/ ел.клапан който отваря само при работеща кола.когато колата не работи той е затворен и не позволява на нафтата да изтича към резервоара,така помпата и филтъра винаги са пълни с гориво и колата пали без проблем.Това ми го каза тук в форума един колега от Варна.


Аз там съм сложил механичен клапан но пак пада горивото има ли смисъл да го сменявам с електрически?
Отговори

Docomo снимка Docomo 04 декември 2011 - 20:43

 rosen1975, на 01 декември 2011 - 20:51, каза:

Колега,след смяната на този клапан палех без проблем 15 дена и проблема пак се появи/иначе видимо стария клапан си изгеждаше здрав/,сега съм монтирал на основния маркуч за обратната нафта/минава покрай горивния филтър/ ел.клапан който отваря само при работеща кола.когато колата не работи той е затворен и не позволява на нафтата да изтича към резервоара,така помпата и филтъра винаги са пълни с гориво и колата пали без проблем.Това ми го каза тук в форума един колега от Варна.

Колега, откъде взема захранване клапана? Може и на лични да не спамим.
Отговори

Docomo снимка Docomo 04 декември 2011 - 23:11

 CmosKill, на 02 декември 2011 - 17:56, каза:

Аз там съм сложил механичен клапан но пак пада горивото има ли смисъл да го сменявам с електрически?

Има смисъл,колега! Механичният пропуска обратната нафта към резервоара ! Аз лично не виждам смисъл от него.
Отговори

atil снимка atil 05 декември 2011 - 16:37

Колеги, може ли някои да препоръча майстор/сервиз в София, където са наясно с проблема по засмукване на въздух при тези двигатели и с отстраняването му. Виждам, че има много добри описания от други колеги какво да се провери и направи, но самия аз не съм много убеден, че мога са си го свърша сам. Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg