Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Имам няколко проблема и oт къде мога да си купя маркучи за Вакуум Y20DTH

Demi4 снимка Demi4 31 декември 2011 - 14:16

Колеги свети ми чек контрола след като натискам спирачката продължително време един колега каза че са вакуум маркучите правих нещо и аз не знам и си остана проблема искам нови маркучи и гумички имах един протрит наставях всичко но пак не става за това се спирам на нови искам да разбера къде със сигурност има чисто нови включително и разклоненията (пластмасовите тройници) Магазина да е в София благодаря предварително :)Проблема ми е че колата работи на 2 цилиндъра не знам защо сутрин понякога пали от първия път понякога не днеска например не можа да се изфурсира и изгасна долях и нафта във филтъра и Старт Спрей на филтъра и припука няколко пъти и запали иначе пали и гасне понякога днес запали и на 3 цилиндъра едвам едвам и си губи мощността преди нямах мощност сложих конусен филтър на КН и се оправи но Уви днес същата история мислех че е от филтъра смених го същата работа после не искаше да вдигне повече от 4000 оборота оправи се всичко само вървенето го нямаше иначе на 4 цилиндъра оставих я да поработи на место качих се дадох газ и на 2 цилиндъра започна да работи и така е до сега не върви на 2 цилиндъра изобщо не разбирам от дизели смених маркучите за обратна нафта , горивен и въздушен филтър , Вакуум Помпата е сменена свещите и те са сменени давайте идей какво да направя за да си имам читава кола :)
Мнението беше редактирано от Demi4: 31 декември 2011 - 15:57
Отговори

boichev снимка boichev 01 януари 2012 - 02:04

Честита Нова Година Колега, жив и здрав, и много успехи през новата 2012-та година. Сега за колата, закарай я на диагностика и да ти кажат какво и има, че така си е гадаене. :icon_wink2: Ще искаш да ти кажат кодовете на грешките които излизат, и после ги постваш тук. :icon_biggrin:
Мнението беше редактирано от boichev: 01 януари 2012 - 02:05
Отговори

Demi4 снимка Demi4 01 януари 2012 - 10:29

За много години , карал съм я в Бош Супер Дизел и казаха да я продавам за основен ремонт била не ми дадоха нищо :@ НИКОЙ ДА НЕ ХОДИ ТАМ ГАРАНТИРАМ ЧЕ СА ПЪЛНИ МОШЕННИЦИ :)
Колеги колата работеше на 3 цилиндъра исках да я закарам на майстор светеше чека спрях продължих изгасна колата щеше буквално да гръмне и изгасна от ЕГР - а течеше нафта на 1-ви никой не работи какво да правя ??????????
Мнението беше редактирано от Demi4: 01 януари 2012 - 11:55
Отговори

radoev снимка radoev 01 януари 2012 - 13:21

При теб положението става много зле вече, пращам ти на ЛС телефона на един сервиз в София където ходих на диагностика, момчето е разбрано и разбира какво прави. Ако нищо не стане - мисли нещо за двигател.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 01 януари 2012 - 13:41

Колата мисля да я оставя в Булвария колата започна да пуши много и то бял пушек на магистралата колите отбиваха заради моя пушек да не е нещо от Вакуумните маркучи където бъзиках ??
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 01 януари 2012 - 14:01

Съмняваме да е от вакумите така.По скоро гарнитура на главата,сегменти!
Отговори

boichev снимка boichev 01 януари 2012 - 15:16

Колега отивай я оставяй наистина, че работата не върви на добре, дано се разминеш леко, но едвали. :good: Пиши после какво е станало, и какво и е имало на колата. И дано наистина се разминеш леко, Колега. :thu:
Отговори

Demi4 снимка Demi4 01 януари 2012 - 18:33

Имам малко време да опиша сутринта колата работеше на 2 цилиндъра после се оправи и тръгнах за Дупница на Долна Дикания започнаха да ми свиркат гледам в огледалото пушек като от димка чиско бял колата махам ключа не гасне вдигна 6000 оборота сама и изгасна сама от ЕГР-а тече нафта и целия двигател е в масло не знам какво що но колата вече и е дошло времето не исках да я продавам но ще се наложи ... :@ давайте диагнози днеска не работи Булвария :)
Отговори

boichev снимка boichev 01 януари 2012 - 18:51

В това си състояние Колега, както я описваш, незнам кой луд ще ти даде пари за тази кола. Освен на части да я продадеш, или на скрап. Много кофти късмет Колега, но ако тоя мотор се е предал, а купето е много запазено, защо не смениш мотора? :icon_wink2:
Отговори

Demi4 снимка Demi4 01 януари 2012 - 18:55

Какво разбираш под запазено ? Има си гнило но без този скапан двигател колата е бомба :)
Отговори

reload снимка reload 01 януари 2012 - 20:14

 Demi4, на 01 януари 2012 - 18:33, каза:

дошло времето не исках да я продавам но ще се наложи ...

Ако закараш колата на собствен ход до някой пункт за старо желязо, може да вземеш 300-400 лв! По-добре така, отколкото да си изгори сама!
Една част от маслото ти, постъпва през турбото(въздушната част) в смукателния колектор и започва да се самозапалва в цилиндрите и затова не гасне колата докато не изгори напълно. Друга част( маслото - през газовата част на турбото) пък влиза в изпускателният колектор и ауспуха и там започва да гори като димогенератор, когато караш продължително по баир нагоре и tC на изгорелите газове е достатъчно висока. Първо виж турбото. Сигурно няма да става за ремонт, защото след подобни симптоми остава здрав само корпуса!
Мнението беше редактирано от reload: 01 януари 2012 - 22:32
Отговори

Demi4 снимка Demi4 01 януари 2012 - 20:34

Колега турбото колко пари е не може ли втора употреба и от какво става тази гадна работа и как може човек да се предпази от такива работи ?? и ако я карам без турбо чист дизел проблем ??
Отговори

Demi4 снимка Demi4 02 януари 2012 - 10:43

Колата е с отишла помпа VP44 и заминала електроника от високите обороти може и турбината да е отишла ... По- добре един нов двигател обаче помпата е проблема пак на тези двигатели мисля да купя една с десен волан Бензинова и да я направа с ляв ... КОЛАТА СЕ ПРОДАВА НА ЧАСТИ !!!
Отговори

esil2 снимка esil2 02 януари 2012 - 12:59

Защо не потърсиш някой двигател на старо или някоя катастрофирала на която да нее засегнат двигателя.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 02 януари 2012 - 13:37

Колега и като намеря ще кара 10 000 и ще стане същото нова помпа нова турбина това трябва ако взема втора ръка ще стане същото след време просто като я продам някоя бензинова вектра и толкова ;)
Отговори

radoev снимка radoev 02 януари 2012 - 18:30

Най-добре разпродай Вектрата на части и си купи някаква съвсем обикновена бензинова кола и не се занимавай с глупости. Парите да дени за подобни автомобили са хвърлени на вятъра, никога няма да ги видиш вече а тези скапани коли искат постоянни разходи.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 02 януари 2012 - 19:52

Ами точно така ще направя или Вектра Ц или Б обаче 2002,3 бензин писна ми от тези дараци скапани колата сега е разглобена до сущ в гаража и докато не се продаде гаража ми е неизползваем :@
Отговори

boichev снимка boichev 02 януари 2012 - 20:30

Колега щом си я разглобил, пусни си тема със снимки във раздела Продава: http://www.opelclub....p?showforum=115 и успех с продажбата, и дано новата кола която ще си купиш да не ти създава никакви ядове. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от boichev: 02 януари 2012 - 20:32
Отговори

Demi4 снимка Demi4 02 януари 2012 - 20:33

Имам тема пусната от сутринта просто ми се губи на 2-ра или на 3-та страница дайте идей как да си я вдигам на горе не да ми отива назад в страниците ??
Отговори

reload снимка reload 02 януари 2012 - 20:42

Цитат

Колата е с отишла помпа VP44

Ами карай без помпа! Нали си писал:

Demi4 каза:

махам ключа не гасне

Нещо се бъзикаш! За 24 часа - колата се рязвали, изпуши,остана на път за Дупница,разглоби я, видя пролема и сортира частите в гаража..! Сигурно още не си посрещнал :hg: и 2012 !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg