Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Програмиране на "Дневни Светлини"

Petio снимка Petio 11 април 2010 - 11:02

Целта е без така наречените залъгалки и при мене нямаше грешки извесно време и после явно тези неща изгоряха и пак се появиха съобщенията за грешки
Някаде бях чувал че се програмирала системата за ксенонови фарове(35 вата) и ставало ако нестава мисля да си взимам 50 ватов направо и с него да карам за да няма грешки на компютъра

Никой ли колега незнае дали става такова програмиране
Отговори

batkata снимка batkata 11 април 2010 - 11:29

Колеги много ви се радвам като си слагате тези "ксенони" и искам само да споделя нещо с вас, нека секи сам да си направи изводи: Преди 3-4 месеца една сутрин като отидох на работа на служебния паркинг имаше пожарна, хора и т.н. Едно Ауди А4 1.8 Т авант (150 коня не лош мотор) на колега - аз го оценям/х на 6 -7 хил. лв започнало да пуши малко след паркиране и след опит за гасене и отваряне на предния капак пламнало (нормално влиза кислород)... цялата предница на аудито си изгоря всички пластмаци фарове и т.н. се стопиха, все пак са го изгасили с 4 пожарогасителя от фирмените, а не авто.. (пожарната е дошла само да му даде документ, ма тва е друга тема)та после се оказа, че последното нещо което колегата е правил - слагал си е ,аз му викам фалшив ксенон, който иска да се сърди...Колегата е електромеханик и би трябвало да знае какво е правил.. И аз много исках ксенон, ама при 2000 лв долпащане при поръчката ми се отщя. Замислете се защо струва толкова .... а не 100-200 лв.
Успех на всички, които се заемат с това начинание, но имайте 1 на ум! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от batkata: 11 април 2010 - 11:29
Отговори

Petio снимка Petio 11 април 2010 - 11:50

Както казваш всеки си преценя аз бих си сложил без да се замислям сега с обикновенните фарове все едно съм сляп нищо че съм с лупи
Отговори

batkata снимка batkata 11 април 2010 - 12:05

В такъв случай, имай предвид, че тези баласти са много важни и е хубаво да идеш при някой, който разбира, за да ги направите както трябва. Пък ако стане и след година колата е читава може и аз да се замисля :icon_wink2: :shok:
Отговори

Petio снимка Petio 11 април 2010 - 12:19

Ами какво да ти кажа колега ще каза само едно и няма повече да се обаждам за да запазим истинското съдържание на темата
Значи на вектрата ц ги карах щури ксенони от най китайските сега дето са по 60 лева ги карах 7 месеца и понеже ги бях свалил от другата ми кола единия баласт неискара и ксенона изгасна точно към 11 ноември когато почнаха да глобяват за светлини тогава сложих обикновенни круши 1во защото нямах пари и 2ро защото ми даваше постоянно съобщение за изгоряла крушка
На предишната вектра а бях с биксенон повече от година без никакви проблеми после я продадох а ксенона продадох на приятел който и досега кара с него самоче вече му сменяхме и крушка и баласт а ксенона е на повече от 3 год
На сегашната ми астра сложих биксенон пак от китайският ноември месец и досега си я карам.

Според мене причината за подпалването на въпросното ауди може да не е ксенона а нещо по инсталацията което точно в този момент е дало дефект никой незнае и понеже пича е ложил ксенон последно и набеждава него макар че невиждам от какво може да се подпали инсталацията лично съм разглобявал баласт и под металната кутия има един куп транзистори маломожни и мощни и няколко итеграли и всичкото това е залято в някаква течност дето и да искаш неможе да я запалиш пробвал съм вътре е нещо като смола, що се отнася до крушката там работата също ме съмнява а кабелите по тях тече много високо напрежение около 23киловолта но с малък ампераж за сравнение нещо като на запалителните свещи

Оставям ти сам да си прецениш положението

Немисля повече да се включвам в темата освен ако не е по съдържанието и , мисля че бях достатъчно ясен по отношение на ксенон системите
Отговори

GoroB снимка GoroB 12 юли 2013 - 00:27

 Di_Mitko, на 14 март 2010 - 23:30, каза:

Здравейте,
До колкото знам Вектра Ц има възможността да и бъде програмирана функцията "Дневни Светлини". Някой дали е в течение за някой подробности:
1. Фаровете се пускат с отваряне на колата или при запалване?
2. Има ли възможност за забавяне на изключването (да изчака примерно минута след загасването на колата за да ти свети докато се прибереш) или пак нещо подобно.
3. Дали тази функция пуска късите светлини или дългите да речем на 50%

Някой да го е програмирал вече и да може да го повтори :newsm05_41:


Здравейте,

Ето как аз си реших проблема с дневните светлини.
Всичко което ви трябва е компютър, кабел и OP COM. Интерфейсната букса е под пепелника (поне при мен, Opel Signum).
След като сте закачили компютъра за колата давате на контакт.

Избирате модела на автомобила и годината на производство
http://prikachi.com/...52/6323052l.jpg

Body
http://prikachi.com/...19/6323119j.jpg

EUC (предни светлини)
http://prikachi.com/...28/6323128I.jpg

Изчакайте няколко секунди, за да прочете... след това "Programming"
http://prikachi.com/...44/6323144O.jpg

Избирате "Program Variant Configuration"
http://prikachi.com/...52/6323152v.jpg

Изберете опция 4 за Day time light, тази функция пуска само късите светлини (без предни и задни габарити) веднага след стартиране на двигателя. Таблото остава в дневен режим.
http://prikachi.com/...59/6323159X.jpg

Цялата дейност отнема не повече от 2-3 мин. и не иска SEC CODE.
Мнението беше редактирано от GoroB: 12 юли 2013 - 00:43
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 юли 2013 - 21:12

 GoroB, на 12 юли 2013 - 00:27, каза:

Изберете опция 4 за Day time light, тази функция пуска само късите светлини (без предни и задни габарити) веднага след стартиране на двигателя. Таблото остава в дневен режим.

Имаш ли функция Auto на фаровете и ако избера Day time light и сложа ключа на Auto, като стане тъмно тя ще сработи ли и съответно да ми светнат габаритите и таблото?
Отговори

georgi4a снимка georgi4a 16 юли 2013 - 16:23

 GoroB, на 12 юли 2013 - 00:27, каза:

Здравейте,

Ето как аз си реших проблема с дневните светлини.
Всичко което ви трябва е компютър, кабел и OP COM. Интерфейсната букса е под пепелника (поне при мен, Opel Signum).
След като сте закачили компютъра за колата давате на контакт.

Избирате модела на автомобила и годината на производство
http://prikachi.com/...52/6323052l.jpg

Body
http://prikachi.com/...19/6323119j.jpg

EUC (предни светлини)
http://prikachi.com/...28/6323128I.jpg

Изчакайте няколко секунди, за да прочете... след това "Programming"
http://prikachi.com/...44/6323144O.jpg

Избирате "Program Variant Configuration"
http://prikachi.com/...52/6323152v.jpg

Изберете опция 4 за Day time light, тази функция пуска само късите светлини (без предни и задни габарити) веднага след стартиране на двигателя. Таблото остава в дневен режим.
http://prikachi.com/...59/6323159X.jpg

Цялата дейност отнема не повече от 2-3 мин. и не иска SEC CODE.

На Astra G 2000g(Y17DT), това няма как да стане, няма такава опция в ОП-кома.

p.s. Колегата, просто да конкретизира на какъв автомобил(година) го е правил, защото е очевидно, че не е на единият, от подписа му (Y17DT)
Мнението беше редактирано от georgi4a: 16 юли 2013 - 19:05
Отговори

GoroB снимка GoroB 16 юли 2013 - 22:03

 georgi4a, на 16 юли 2013 - 16:23, каза:

На Astra G 2000g(Y17DT), това няма как да стане, няма такава опция в ОП-кома.

p.s. Колегата, просто да конкретизира на какъв автомобил(година) го е правил, защото е очевидно, че не е на единият, от подписа му (Y17DT)


Колега на Астрата не става.
Направих го на Signum (2008), там има опцията Day Light. VECTRA C/ Signum менюто трябва да е едно и също.
Бях го написал на 2-рия ред коя е колата :)

Астрата с модулче за дългите светлини.
Отговори

EiZo снимка EiZo 16 октомври 2013 - 10:00

Благодаря! Снощи го направих за 5 минути по описания начин!
Поздрави
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 ноември 2013 - 15:17

 GoroB, на 12 юли 2013 - 00:27, каза:

Изберете опция 4 за Day time light, тази функция пуска само късите светлини (без предни и задни габарити) веднага след стартиране на двигателя. Таблото остава в дневен режим.
http://prikachi.com/...59/6323159X.jpg
Цялата дейност отнема не повече от 2-3 мин. и не иска SEC CODE.


 Жоро, на 12 юли 2013 - 21:12, каза:

Имаш ли функция Auto на фаровете и ако избера Day time light и сложа ключа на Auto, като стане тъмно тя ще сработи ли и съответно да ми светнат габаритите и таблото?


Здравейте,
остава въпроса зададен по-горе. Мога ли да програмирам дневни светлини, които да светят докато ключа ми е завъртян на AUTO. Защото като правя всичко което е описал колега, дневните светлиниработят само когато ключа е на положение О.
Иначе влизам в UEC и от там намирам къде са Daytime Running Light и имам:
Version1 - светят габаритите при контакт и след стартиране на двигателя се палят късите, свети таблото.
Version2 - при 2е светят и късите при контакт, свети таблото.
Version3 - при 3и не разбирам какво става :whistle:
Version4 - при 4ри светят късите след запалване без индикация на таблото, но при всички случай това е само когато ключа е на позиция 0, ако го сложа на Auto и не светят!!! Дали има и някъде др. където да не настройвам нещо или?

Един колегата ми прати ТОВА ИНФО, но то е за Астра Х и Зафира Б. Там Вариантите са 5.
Отговори

C driver снимка C driver 09 януари 2014 - 13:50

Много полезна темичка!
Само да кажа, че за колегите с Вектра Ц (2002-2005) и допълнително сложен ксенон е хубаво да ползват DAYLIGHT TIME вариант 1 + PRESENT на ксенон лампа, защото иначе когато автомобила не работи ксенона не спира да премигва!
Отговори

survivor снимка survivor 04 август 2014 - 14:37

 C driver, на 09 януари 2014 - 13:50, каза:

Много полезна темичка!
Само да кажа, че за колегите с Вектра Ц (2002-2005) и допълнително сложен ксенон е хубаво да ползват DAYLIGHT TIME вариант 1 + PRESENT на ксенон лампа, защото иначе когато автомобила не работи ксенона не спира да премигва!


Здравейте, колеги. От почти месец карам Вектра Ц (2003), предполагам с нефабричен ксенон, тъй като няма пръскалки за фаровете. Исках да си сложа модул за дългите, но от прочетеното дотук разбирам, че това не е много добър и лесен вариант за нашите коли. В чужд форум попаднах на следната информация:
Options -----------------Results
Off ---------------------Obviously all off
Option 1-----------------Parking lights only
Option 2 ----------------Parking Lights and dipped beams
Option 3 ----------------Front fogs at reduced brightness
Option 4 ----------------AHL's / AFL's / Xenons

Някой пробвал ли е дали наистина при вариант 3 за коли преди фейслифта за дневни светлини се ползват фаровете за мъгла и ако да, тогава пак ли ксенонът ще мига постоянно, както е описал колегата?
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 август 2014 - 14:45

При мен, като колата ми е 2008, и по спомен нищо не стана на Вариант 3, нека някой колега преди фейса да каже...
Отговори

rtaa снимка rtaa 04 август 2014 - 15:18

При мен са така:
1 Вариант = при контакт включва габарит, къси светлини, светва таблото и дисплея минава в нощен режим, при запален двигател същото
2 Вариант = при контакт включва габарит,а къси, табло и дисплея след запалване
3 Вариант = при контакт включва габарит, при палене пуска късите без да светва таблото и дисплея остава в дневен режим.
4 Вариант = при контакт включва габарит + къси светлини без да светва табло и без да минава в нощен режим дисплея, при палене остава без промяна...
С фабричен ксенон на късите светлини...Халогените не се палят при нито един от режимите...
Мнението беше редактирано от rtaa: 04 август 2014 - 15:19
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 август 2014 - 15:50

Аз съм с оригинален ксенон, на Вариант 4 и не ми светят габаритите и средната конзола, само къси светлини!
Отговори

vladyn снимка vladyn 06 август 2014 - 09:00

Здравейте,
разбирам, че това е лесно и дори си избрах опция, но може ли някой да препоръча читаво място в София, където на ми пре-настроят светлините?
Видях, че има и за Астра H, каквато карам отскоро и предполагам, чем няма да е проблем да се пускат с двигателя само предни и таблото да остава в днесвен режим.
Отговори

survivor снимка survivor 06 август 2014 - 09:20

Благодаря за бързите отговори, колеги. Ще потърся някой познат с OP-COM, за да изпробвам вариантите, че на Деу-то бях с модул на дългите и сега доста често забравям да включа фаровете.
Отговори

survivor снимка survivor 13 февруари 2015 - 11:58

 rtaa, на 04 август 2014 - 15:18, каза:

При мен са така:
1 Вариант = при контакт включва габарит, къси светлини, светва таблото и дисплея минава в нощен режим, при запален двигател същото
2 Вариант = при контакт включва габарит,а къси, табло и дисплея след запалване
3 Вариант = при контакт включва габарит, при палене пуска късите без да светва таблото и дисплея остава в дневен режим.
4 Вариант = при контакт включва габарит + къси светлини без да светва табло и без да минава в нощен режим дисплея, при палене остава без промяна...
С фабричен ксенон на късите светлини...Халогените не се палят при нито един от режимите...


Явно 4-те варианта са различни, но не знам на какъв принцип - Държава, ниво на оборудване или нещо друго. Когато ги включвах моите, нямах много време и просто включих един от вариантите, но вчера реших да си поиграя и се оказа, че при мен се държат по различен начин:
1 Вариант - не се случва абсолютно нищо.
2 Вариант - при контакт габарити, след запалване се включват и късите, а таблото си остава в дневен режим.
3 Вариант - същото като Вариант 2
4 Вариант - при контакт светват габарити + къси, таблото си остава в дневен режим, така е и при запален двигател.

Не знам точно как ми е инсталирана ксеноновата система, но на ксенона стои Invalid, крушките не мигат изобщо, работи си и системата за следене на крушките, защото няколко пъти ми се е случвало левият ксенон да не запали и системата веднага отчита изгоряла крушка. Искаше ми се да използвам халогените за дневни както колега от Англия, но явно няма да стане и си оставих Вариант 2 за дневни.
Отговори

Geshaa снимка Geshaa 13 март 2015 - 15:59

Здравейте,
много полезна тема. Можете ли да ми препоръчате къде във Варна могат да ми направят тази манипулация на вектрата или има ли някой колега с добро желание и OP-COM ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg