Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

T.Todorow снимка T.Todorow 01 февруари 2018 - 20:16

Вероятно трябва да сложиш някакъв резистор. Другия вариант е да пробваш да го изключиш с-Оп-ком.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 13 февруари 2018 - 18:56

След любезното съдействие на колегата BOz за което отново му благодаря забелязвам при сегашното време около2-4гр.че антифриза държи 85гр.автоматика 90 (събота като беше 7-8гр.стигна 100 в града)и зареждането 13,9-14,6v явно заради късите разстояния.Не разбрах функцията компас какво прави все едно и също нещо показва!
Мнението беше редактирано от milenanicki: 13 февруари 2018 - 18:58
Отговори

BOz снимка BOz 14 февруари 2018 - 15:24

За компаса:
https://www.opelclub...dpost&p=1239631
Отговори

Opeldriver2e7 снимка Opeldriver2e7 17 февруари 2018 - 09:39

Колеги,

Как ви работи механичната скоростна кутия? На моята честно казано понякога не влизат много плавно предавките. Колата е дизела екофлекс 160кс, 2012г., 78к километра. Чудя се дали не трябва да се сменя маслото или е нещо друго?
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 18 февруари 2018 - 16:13

 Opeldriver2e7, на 17 февруари 2018 - 09:39, каза:

Колеги,

Как ви работи механичната скоростна кутия? На моята честно казано понякога не влизат много плавно предавките. Колата е дизела екофлекс 160кс, 2012г., 78к километра. Чудя се дали не трябва да се сменя маслото или е нещо друго?

От там се почва, но го вземи от представителство на Опел. Мисля, че сибира 2,20 L (М32). Можеш да огледаш и лостовата система в двигателния отсек.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 февруари 2018 - 17:41

Колеги, каква е крушката на стоповете?
На комби-то се сменя като се развият печатите гайки от към багажника и излиза целия стоп напред? Или греша?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 20 февруари 2018 - 14:11

 Hotblooded, на 18 февруари 2018 - 17:41, каза:

Колеги, каква е крушката на стоповете?
На комби-то се сменя като се развият печатите гайки от към багажника и излиза целия стоп напред? Или греша?


Мисля, че стандарта бе W3x16d - тея със загънатите контактни жички.
И да - точно така. Сваля се целият стоп като се развият гайките /навряни на мам.....им/ от вътре. :good:
Отговори

nikal снимка nikal 20 февруари 2018 - 17:15

Някой има ли непотребна главина от Инсигния?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 февруари 2018 - 15:12

 KODI80, на 20 февруари 2018 - 14:11, каза:

Мисля, че стандарта бе W3x16d - тея със загънатите контактни жички.
И да - точно така. Сваля се целият стоп като се развият гайките /навряни на мам.....им/ от вътре. :good:

На стоповете е стандартна P21W, с една светлина. Освен бъркането в теснотията, ще ви трябва и кръстата отверка...
Отговори

Daniel Tsvetkov снимка Daniel Tsvetkov 03 януари 2019 - 16:16

Въпрос относно фаровете на модел 2009г би-ксенон АФЛ.
В десния фар влиза вода отнякъде (предполагам от уплътнението; често срещан проблем при нас) и ми изгоря баласта, съответно си търся друг 2ра употреба с баласт, но много трудно се намира.
Възможно ли е да сложа фар от кола с дясна дирекция? При обикновените фарове знам, че е проблем, но при тези саморегулиращи се дали ще работи правилно? В сайтовете, където продават нови фарове в описанието пише "лява дирекция/дясна дирекция".
Отговори

nikal снимка nikal 03 януари 2019 - 20:57

При твоите фарове също е проблем.Те се регулират във височина (спрямо товарът в колата), а не на ляво и дясно. И фарът от десняк, ще заслепява насреща движещите се.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 14 януари 2019 - 14:48

Здравейте, днес си оставих колата за обслужване в Булвария. Във фактурата ми прави впечатление, че маслото е Dexos 1, до сега винаги съм карал с Dexos 2, трябвали нещо да ме притеснява?
Отговори

dream13 снимка dream13 15 януари 2019 - 12:26

Здравейте! Не съм се интересувал за разлика Dexos-и, но мисля да пробвам в скоро време Castrol Magnatec 5W40 Proffesional. Предлагаха го в Пежо и още един сайт от лятото (4л.=52лв.) Казват че се ползвало от официалните сервизи при смяна. Някаква идея що за стока е?
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 15 януари 2019 - 17:14

Слагал съм Castrol, Bardahl, Yacco, Motul, винаги 5W30 dexos2. Разлика не намирам, единствено с GM няма разсход на масло или е пренебрежимо малък. С останалите изчезват по около 0,500 л до смяна. За това последните, няколко смени ги правя във фирменните сервизи на марката, но сега са ми сложили дексос1 и е до средата на щеката, както ми се вижда и по мътно, все едно съм минал 3-4к км с него.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 януари 2019 - 19:28

 dream13, на 15 януари 2019 - 12:26, каза:

Здравейте! Не съм се интересувал за разлика Dexos-и, но мисля да пробвам в скоро време Castrol Magnatec 5W40 Proffesional. Предлагаха го в Пежо и още един сайт от лятото (4л.=52лв.) Казват че се ползвало от официалните сервизи при смяна. Някаква идея що за стока е?

Ако ще сменяш в Пежо - ползвай техния Тотал,поне те си го внасят и слагат на гаранционните коли.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 януари 2019 - 20:20

Като човек работил в сервиза на пежо в Пловдив мога да кажа само едно - няма никаква разлика на тоя тотал там и на другия дето навсякъде го продават по 30 лв. 5 литра, само дето в пежо е 22 лева литъра :D и на тубите и на варелите си пише едно тъпо Made in EC, което да се чудиш какво точно значи, според единия приемчик European Comunity, ама каквото-такова. Нямаше оплакване от това масло, но също така нямаше оплаквания и на предишната ми работа, където карахме един Citroen Jumpy точно с Total Quartz 7000 10w40 купено от който и да е магазин над 200 000 км. нямаше проблем. Честно казано от септември месец съм собственик и на един Lexus Is220d, на който смених маслото с Total, само че 5w30 C2 спецификация (беше ме страх да ползвам каквото и да е друго, а от доверено място (не от пежо) ми вкараха оферта за тотал или кастрол, но кастрола не беше по спецификация) и честно казано до момента за около 3000+ км. съм долял към 200 грама.
Отговори

dream13 снимка dream13 16 януари 2019 - 08:25

 T.Todorow, на 15 януари 2019 - 17:14, каза:

Слагал съм Castrol, Bardahl, Yacco, Motul, винаги 5W30 dexos2. Разлика не намирам, единствено с GM няма разсход на масло или е пренебрежимо малък. С останалите изчезват по около 0,500 л до смяна. За това последните, няколко смени ги правя във фирменните сервизи на марката, но сега са ми сложили дексос1 и е до средата на щеката, както ми се вижда и по мътно, все едно съм минал 3-4к км с него.


При мен(Z18XER) имам леко подлизване масло от гарнитура капак клапани и оттам явно губи по-малко. На предишните ми автомобили винаги слагах до среда щека (винаги разлика между min-max е била 1л.), защото никога не ми е горяло. Последния път майстора искаше да пълни до мах.- спрях го и остана до средата. В последствие при това ниво вследствие микротечта имах изненада по време на път "ниско ниво на маслото". Гледам - ОК. Поне бях близо до град и взех 1л.(от същото, което бях налял) да допълня само 200мл. - изчезна сигнала и така до днес (случи се още веднъж). Зачетох се - оказа се като особеност датчик ниво: около(под среда) щека да дава аларма. Затова литровката стои в багажника за всеки случай и следя редовно преди дълъг път. Нормално е ако маслото има добър пакет миещи присадки двигател да потъмнее още в началото (все пак и при източването не изтича изцяло старото), по-страшното е ако си стои чисто и след 10х.км.
Отговори

Mario.Kamenov снимка Mario.Kamenov 23 януари 2019 - 16:09

 Opeldriver2e7, на 17 февруари 2018 - 09:39, каза:

Колеги,

Как ви работи механичната скоростна кутия? На моята честно казано понякога не влизат много плавно предавките. Колата е дизела екофлекс 160кс, 2012г., 78к километра. Чудя се дали не трябва да се сменя маслото или е нещо друго?

Здравей, имам същи проблем, това което се чувтства е трудно влизане на предавките. . Колата е Инсигния CDTI 131 hp EcoFlex 2012. Направих смяната на маслото за скорости, като го закупих от СофАуто. Никаква промяна. Но майстора погледал и избирача на скоростите и забелязал, че има едно колеце което реално движи избирача. Самото то имаше претъркване на места, зашото е зацепило на едно място, а трябва да се върти свободно, реално се оказва, че ми липсва корато под двигателя и се замърсило и е спряло да се върти от там. Намерил съм втора употреба, очаквам да го изпратят, за да го сменя и да видя дали ще се оправи.
Отговори

nikal снимка nikal 28 февруари 2019 - 21:42

 Mario.Kamenov, на 23 януари 2019 - 16:09, каза:

Здравей, имам същи проблем, това което се чувтства е трудно влизане на предавките. . Колата е Инсигния CDTI 131 hp EcoFlex 2012. Направих смяната на маслото за скорости, като го закупих от СофАуто. Никаква промяна. Но майстора погледал и избирача на скоростите и забелязал, че има едно колеце което реално движи избирача. Самото то имаше претъркване на места, зашото е зацепило на едно място, а трябва да се върти свободно, реално се оказва, че ми липсва корато под двигателя и се замърсило и е спряло да се върти от там. Намерил съм втора употреба, очаквам да го изпратят, за да го сменя и да видя дали ще се оправи.


Колега,прави ли нещо с избирача на скоростите?
Отговори

Mario.Kamenov снимка Mario.Kamenov 06 март 2019 - 12:35

 Opeldriver2e7, на 17 февруари 2018 - 09:39, каза:

Колеги,

Как ви работи механичната скоростна кутия? На моята честно казано понякога не влизат много плавно предавките. Колата е дизела екофлекс 160кс, 2012г., 78к километра. Чудя се дали не трябва да се сменя маслото или е нещо друго?


Здравейте, след смяната на въпросната част при избирача имаше подобрение, но не това което очаквах. По-лесно превключват скоростите, няма го това леко пристъргване, но все пак това съпротивление си остава. Четох по др места, че при версията еко флекс имало нещо като забавено превключване с цел да паднат оборотите преди да се превключи на горна предавка с цел икономичност, нз колко е вярно и дали изобюо е възможно. Факта е, че мой съсед има същата инсигния като моята със съюия двигател и няма грам усилие при превключването.НО едно голямо Но,неговата кутия е сменяна поради счупване на старата, и е на незнайно колко илометра, моята е на 90 000 км.
Мнението беше редактирано от Mario.Kamenov: 06 март 2019 - 12:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg