Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

0-100 и 400,

ГостTrevor Wilkinson_* 02 ноември 2005 - 23:27

Бавенето на старта от гледна точка на задействането на клетката е заради шофьора, не старта на колата.
Отговори

Гостопелджия_* 03 ноември 2005 - 10:11

peponio, на Nov 2 2005, 08:59 PM, каза:

Paco GSI, на Nov 2 2005, 07:16 PM, каза:

Искам да ви запитам нещо интересно , помислете го отвсякъде и тогава си казвайте мненията (очаквам много компетентни отговори , особено от рацерите с опит на Божурище ) ;)  И така : стартират кола А и кола Б . Кола А е по-бърза , но кола Б има по-добър старт, следователно Б ще задейства клетката на старта , а А ще премине пръв през клетката на финала . Въпроса е реално ли ще бъде времето на кола А ? В смисъл по-добро или по-лошо от това ,ако се пусне сам ! Нарочно пиша с такъв език , та дано всички ме разберат правилно ! ;)  :ranting:
<{POST_SNAPBACK}>

хе няма да е реално времето на кола А,ще е по-слабо отколкото ако се пусне сама...... на мони астрата пускала ли се е сама за да пробва какво време ще даде?
<{POST_SNAPBACK}>

Не съм я пускал сам батка, а пък и никога не съм гонил някакво време, ако изпреваря другата кола повечко винаги съм спирал азот-а . Мисля , че ми трябват наистина хубави гуми. На Божура бях с едни летни Деbica, които са прекалено изтъркани и твърди за студения бетон. Ако тръгна с газ над 3000 оборота върти яко, а колата седи на едно место, та забивах втора от 30ина км/h .
Отговори

peponio снимка peponio 03 ноември 2005 - 12:38

опелджия, на Nov 3 2005, 10:11 AM, каза:

Не съм я пускал сам батка, а пък и никога не съм гонил някакво време, ако изпреваря другата кола повечко винаги съм спирал азот-а . Мисля , че ми трябват наистина хубави гуми. На Божура бях с едни летни Деbica, които са прекалено изтъркани и твърди за студения бетон. Ако тръгна с газ над 3000 оборота върти яко, а колата седи на едно место, та забивах втора от 30ина км/h .
<{POST_SNAPBACK}>

еми пробвай със някакви по-хубави гуми или направо сликове...току виж си отнесъл и али в клас б :D :ranting:
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 03 ноември 2005 - 14:59

Paco GSI, на Nov 2 2005, 05:16 PM, каза:

Искам да ви запитам нещо интересно , помислете го отвсякъде и тогава си казвайте мненията (очаквам много компетентни отговори , особено от рацерите с опит на Божурище ) ;)  И така : стартират кола А и кола Б . Кола А е по-бърза , но кола Б има по-добър старт, следователно Б ще задейства клетката на старта , а А ще премине пръв през клетката на финала . Въпроса е реално ли ще бъде времето на кола А ? В смисъл по-добро или по-лошо от това ,ако се пусне сам ! Нарочно пиша с такъв език , та дано всички ме разберат правилно ! ;)  :soangry:
<{POST_SNAPBACK}>



Тва е елементарно , Кола Б тръгва Х стотни ( образно) преди кола А, която финишира първа. Реалното време на кола А е общото време на измервателната уредба , примерно 14,05, минус Х стотни на кола Б.

Т.е кола А, ако е тръгнала по късно , а е финиширала първа реално може да даде по добро време от това което е постигнала тръгвайки втора.


Пример ( реален): Дърпам се аз с Голф 2 КР, на старта голфа тръгва пред мен докато си спя още. Слава богу го настигам и финиширам пръв за 15.96. Реалното ми време е примерно 15.96 - Х стотони забавяне на старта. :ranting:
Отговори

vlad0 снимка vlad0 03 ноември 2005 - 23:35

RadioDJ, на Nov 3 2005, 02:59 PM, каза:

Paco GSI, на Nov 2 2005, 05:16 PM, каза:

Искам да ви запитам нещо интересно , помислете го отвсякъде и тогава си казвайте мненията (очаквам много компетентни отговори , особено от рацерите с опит на Божурище ) ;)  И така : стартират кола А и кола Б . Кола А е по-бърза , но кола Б има по-добър старт, следователно Б ще задейства клетката на старта , а А ще премине пръв през клетката на финала . Въпроса е реално ли ще бъде времето на кола А ? В смисъл по-добро или по-лошо от това ,ако се пусне сам ! Нарочно пиша с такъв език , та дано всички ме разберат правилно ! ;)  :soangry:
<{POST_SNAPBACK}>



Тва е елементарно , Кола Б тръгва Х стотни ( образно) преди кола А, която финишира първа. Реалното време на кола А е общото време на измервателната уредба , примерно 14,05, минус Х стотни на кола Б.

Т.е кола А, ако е тръгнала по късно , а е финиширала първа реално може да даде по добро време от това което е постигнала тръгвайки втора.


Пример ( реален): Дърпам се аз с Голф 2 КР, на старта голфа тръгва пред мен докато си спя още. Слава богу го настигам и финиширам пръв за 15.96. Реалното ми време е примерно 15.96 - Х стотони забавяне на старта. :ranting:
<{POST_SNAPBACK}>


реалното време май е друго ;)

да кажем, че Х = разликата между двете коли като време към момента задействането на първа клетка ;)

[Общото време] - X = [Реално Време]
Отговори

bobopich снимка bobopich 05 ноември 2005 - 09:12

vlad0, на Nov 3 2005, 11:35 PM, каза:

реалното време май е друго ;)

да кажем, че Х = разликата между двете коли като време към момента задействането на първа клетка ;)

[Общото време] - X = [Реално Време]
<{POST_SNAPBACK}>


Реалното време е точно такова, каквото го е написал Радио ДЖ, ай ходи ся се пробвай да сметнеш пак :ranting:
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 ноември 2005 - 09:50

bobopich, на Nov 5 2005, 10:12 AM, каза:

vlad0, на Nov 3 2005, 11:35 PM, каза:

реалното време май е друго ;)
да кажем, че Х = разликата между двете коли като време към момента задействането на първа клетка ;)
[Общото време] - X = [Реално Време]

Реалното време е точно такова, каквото го е написал Радио ДЖ, ай ходи ся се пробвай да сметнеш пак :ranting:

А горе не пише ли едно и също по два начина :D
Отговори

peponio снимка peponio 05 ноември 2005 - 09:52

Zhoro, на Nov 5 2005, 09:50 AM, каза:

А горе не пише ли едно и също по два начина :D
<{POST_SNAPBACK}>

:ranting: те и двамата верно са го написали ама по различни начини :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg