Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Частично възтановяване на подово покритие!

ivanov_km снимка ivanov_km 12 март 2008 - 14:50

Здравейте!
Като си разглеждах новата придобивка ми направи впечетление , че от долу на няколко места е наранено фабричното покритие на пода от долу на колата(като шегрен е )Участъците не са големи около 3см. на 5 см.Предполагам от закачване на камъни или др. такива.
Мисля да се опитам да си го възтановя по следния начин:
1. Стигам до здрав метал с помоща на телена четка и шкурка.
2.Намазвам с ръждопреобразувател след 2 часа пак триене малко със четката и шкурката.
3. Пак намазвам мястото с ръждопреобразователя.
4.След около 12 часа почиствам със шкурка и разредител мястото.
5.След това смятам да използвам Мистър цинк и като изсъхне да намажа с Боди 950 на два пласта или на Кар систем с битумното покритие KS-100 , с някакви власинки било.
Не зная това боди или битума ще направят ли контакт с цинковия грунд?
Ще се получи ли някъкъв ефект според Вас от така описаното ?
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 13 март 2008 - 02:12

бодито направо на голата ламарина с тоя цинк нищо няма да стане
Отговори

borro снимка borro 13 март 2008 - 08:57

Между 4 и 5 точка аз задължително ще ползвам най-обикновен антикорозионен грунд.
Само така бодито ще хване здраво.
:unsure:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 март 2008 - 09:13

 borro, на Mar 13 2008, 07:57 AM, каза:

Между 4 и 5 точка аз задължително ще ползвам най-обикновен антикорозионен грунд.
Само така бодито ще хване здраво.
:blink:

Благодаря ти ! И аз много се съмнявах дали бодито де се захване за цинковия грунд за това се допитах до Вас за съвети.Ако некой се досети за нещо по разионално нека да пише.Ще му бъда много благодарен ! :unsure:
Отговори

Mihal снимка Mihal 13 март 2008 - 10:03

Според мене бодито се нанася върху гола ламарина иначе му се губи ефекта.
Отговори

borro снимка borro 13 март 2008 - 10:53

Няма да влизам в полемики, само ще обясня защо боди не се намазва директно (поне така мисля).
Идеята е, че колкото и да е почистена частта за антикорозионна защита, в никой случай тя няма да послужи като здрава основа за боди. Грунда първо запечатва непочистени от ръжда места, също така неизмити повърхности.
Второ, той е елемент съдържащ разредител с идентични свойства като бодито. С една дума двата компонента в процес на употреба се свързват.
От опит - боди се отлюпва на първата година, ако е ползван само той.
Аз бих ползвал най-обикновен сив грунд.
Поздрави.
Отговори

drmapty снимка drmapty 23 март 2008 - 09:51

 ivanov_km, на Mar 13 2008, 08:13 AM, каза:

 borro, на Mar 13 2008, 07:57 AM, каза:

Между 4 и 5 точка аз задължително ще ползвам най-обикновен антикорозионен грунд.
Само така бодито ще хване здраво.
:beer:

Благодаря ти ! И аз много се съмнявах дали бодито де се захване за цинковия грунд за това се допитах до Вас за съвети.Ако некой се досети за нещо по разионално нека да пише.Ще му бъда много благодарен ! :dance:

Правиш каквото правиш и накрая пръскаш с парафин Кар систем 400.То е течно,но става като глеч след 7 дни.Флакона струва около 12лв.Дори и без да боядисваш пак може.Запечатва яко.
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 24 март 2008 - 13:10

Ще използвам темата на колегата,че един въпрос ме мъчи от скоро.
Колата е Астра Ф,хетчбек(5врати),95-96година.
Като сменях джантите забелязах,че там където се захваща амортесьора в купето(задните ботуши),фабричното покритие,което е като шегрен,на места в самият ботуш е като прорязано и като го бутам с пръст отдолу под него оранжавее.
Явно е избило ръжда в задните ботуши,интересно ми е до каква степен е напреднала ръждата.
Мога ли да извадя гумените тапи отзад в багажника,за да погледна до къде е стигнала ръждата.
Предполагам няма да ми се налага скоро да правя някакви изкърпвания,за да попреча задното окачване да влезне в багажника?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 март 2008 - 12:23

 drmapty, на Mar 23 2008, 08:51 AM, каза:

 ivanov_km, на Mar 13 2008, 08:13 AM, каза:

 borro, на Mar 13 2008, 07:57 AM, каза:

Между 4 и 5 точка аз задължително ще ползвам най-обикновен антикорозионен грунд.
Само така бодито ще хване здраво.
:beer:

Благодаря ти ! И аз много се съмнявах дали бодито де се захване за цинковия грунд за това се допитах до Вас за съвети.Ако некой се досети за нещо по разионално нека да пише.Ще му бъда много благодарен ! :beer:

Правиш каквото правиш и накрая пръскаш с парафин Кар систем 400.То е течно,но става като глеч след 7 дни.Флакона струва около 12лв.Дори и без да боядисваш пак може.Запечатва яко.

Мерси за съвета колега ! :dance:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg