Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Задни всесезонни, предни?

ГостLuben_* 08 ноември 2012 - 10:28

Колеги, имах четири всесезонни гуми, от които бях доволен, но спуках предна гума.
Сега пред мен стои дилемата - да купя пак 2 всесезонни, но от друга марка /Goodyear Vector 4/ за отпред, а отзад да карам със старите /старите са Toyo vario2 на 1 година и половина - 15 хиляди километра/ или да купя две зимни за отпред.
Вие какво ще ме посъветвате, предвид безопасността при шофиране?
Отговори

proleten снимка proleten 08 ноември 2012 - 10:35

Колега, щом поставяш на първо място безопасноста на шофиране, тогава купи 4 зимни гуми. Ако не можеш, купи две нови зимни гуми и ги постави отзад, за да е по-стабилна колата.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 08 ноември 2012 - 10:38

Две зимни отпред и си свиркай..
Отговори

dgd снимка dgd 18 декември 2012 - 00:03

 BatSlav, на 08 ноември 2012 - 10:38, каза:

Две зимни отпред и си свиркай..

Задните гуми трябва да са по-добри от предните-прилагам цитат от вестник:
"Ако ви се налага да смените зимните си гуми,то това нека задължително да стане с четири нови.Те трябва да са от една марка, с еднакви шарки на протектора и с еднакви размери.
Ако ползвате миналогодишните си,то тези с по-голяма дълбочина на грайфера трябва да се монтират на задната ос, независимо дали колата ви е с предно или задно предаване"
Отговори

swetla777 снимка swetla777 18 декември 2012 - 09:31

Най добре е 4 според сезона. Аз така карам заради немотията отзад всесеззонни, а отпред ги сменявам според сезона и до колегата независимо от двигателните колела предните гуми трябва да са по хубавите винаги зашото там е управлението, а задницата само се търкаля и по голямото усилие за спирачния път е отпред, а на вестниците не винаги вярвай защото там статийте се пишат от невежи технически хора които не вникват в смисъла на написаното.
Мнението беше редактирано от swetla777: 18 декември 2012 - 09:41
Отговори

borro снимка borro 18 декември 2012 - 09:52

 dgd, на 18 декември 2012 - 00:03, каза:

Задните гуми трябва да са по-добри от предните-прилагам цитат от вестник:
"Ако ползвате миналогодишните си,то тези с по-голяма дълбочина на грайфера трябва да се монтират на задната ос, независимо дали колата ви е с предно или задно предаване"

А ти как мислиш - така ли трябва да е на кола с предно по пътя за Самоков.. примерно :blahblah:
Отговори

CuMo снимка CuMo 18 декември 2012 - 10:01

Е то точно щото само се търкалят задните, там трябва да е по-хубава гумата, щото като ти занесе предните можеш да ги управляваш, а задните като ти са галоши и нямат даже и 2 мм. грайфер кво прайм?!?!?
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 18 декември 2012 - 10:04

Със сигурност сега ще започне спор, но колегата dgd е прав, производителите на автомобилни гуми препоръчват монтирането на по-новите гуми да бъде на задната ос за да се избегне аквапланинг-а и защото предния мост се управлява по-лесно отколкото задния. И за да не говоря празни приказки ето едно клипче от ютюб за аквапланинг (hydroplaning на английски)

и изказването по въпроса на един от големите производители на автомобилни гуми - Michelin http://news.michelin...72074&Langue=BG
Колкото до колегата, аз не харесвам всесезонните гуми и ако не можеш да си позволиш да имаш 4 летни и 4 зимни гуми аз сега бих взел 2 нови зимни и да ги монтирам отзад, а лятото 2 или 4 летни гуми втора ръка за по 25-30лв. които да изкарат 1-2 сезона.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 18 декември 2012 - 10:06
Отговори

borro снимка borro 18 декември 2012 - 10:07

:drinks:Ако... ако.. говориме за зимни гуми бе ора. Къв аквапланинг кви щуротии. Тоя в ютюб с 200 ли кара.. за да успокоява колата...
Тия експертите са мноо наяснооо... всичките.
Поздрави и весели празници
Отговори

swetla777 снимка swetla777 18 декември 2012 - 11:35

Аз лично гуми под 4мм грайфер не карам извинявам се, ако някой е разбрал отзад галош отпред нова гума.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 18 декември 2012 - 12:18

Да бе искам да ги видя тия с износените предни на кола с предно как качват минимален баир в 5 санта сняг. Сега по принуда (липса на кинти до заплата) съм с нови летни отпред и нови зимни отзад по причина, че зимните са 13 ки и не могат да влязат отпред при големите апарати:) Едвам качих един нищо и н икакъв баир и буксува като невидяла. Е верно бех стабилен отзад ама едвам се движех нагоре. Така, че ако нищо не може да се направи поне едни верижки в багажника за зор заман по баира щото тоя от вестника гаранция не го е пробвал това ако въобще има книжка.
Отговори

gilbart снимка gilbart 18 декември 2012 - 21:29

Такова животно "все сезонна" гума-няма. Има летни и зимни и е хубаво да са комплект ,особено зимните. Колата е с предно и задните гуми участват в движението и ламелите им също загребват сняг. Така ,че всеки си решава сам за себе си....Респективно с задно предаване- е обратно....
Мнението беше редактирано от gilbart: 18 декември 2012 - 21:30
Отговори

qwer6 снимка qwer6 19 декември 2012 - 22:22

 Luben, на 08 ноември 2012 - 10:28, каза:

Колеги, имах четири всесезонни гуми, от които бях доволен, но спуках предна гума.
Сега пред мен стои дилемата - да купя пак 2 всесезонни, но от друга марка /Goodyear Vector 4/ за отпред, а отзад да карам със старите /старите са Toyo vario2 на 1 година и половина - 15 хиляди километра/ или да купя две зимни за отпред.
Вие какво ще ме посъветвате, предвид безопасността при шофиране?


Да си сложиш по-добрите гуми отзад. С лоши предни гуми може да закъсаш в някоя пряспа или да изпуснеш завоя и да влезеш в канафка. С лоши задни гуми, обаче, може да ти се случи това:



Навремето карах една Корса със всесезонни гуми отзад и зимни отпред, и още потръпвам като се сетя колко нестабилна беше тази кола. Само че тогава Интернет не беше залят с информация за автомобилни гуми, а по пътищата нямаше толкова много коли, така че не беше толкова опасно да се завъртиш. Сега така оборудвана кола, според мен, би трябвало да се води за неизправна.
Мнението беше редактирано от qwer6: 19 декември 2012 - 22:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg