Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Няма мощност и не надува турбината

jorkata снимка jorkata 06 юли 2019 - 06:30

Да, сензор 1 и 2 на педала на газта, но на теста с педалите не излезе такава грешка. Тук имаше една тема точно за такава астра и зафира Б.
Така и така бях свалил клапана взех спрей за спирачки и го почистих пак.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 юли 2019 - 07:43

 Жоро, на 05 юли 2019 - 09:15, каза:

Целта е да помогнем на колегата!

Форума е форум за да може всеки да пише каквото си иска!Димов верно пише глупости и в други теми понякога!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2019 - 10:27

 ivan_pop, на 06 юли 2019 - 07:43, каза:

Форума е форум за да може всеки да пише каквото си иска!Димов верно пише глупости и в други теми понякога!


Не е тук мястото да го обсъждаме, защото е тема с проблем на колега дето не се интересува от това. Иначе някой път наистина не чете до край преди да пиш, но на всеки се случва. Въпреки това помага на доста хора, включително и на мен ми е помагал. Ако виждате нещо невярно написано за това е форум. Може кажете къде е сбъркано, за да не се подвеждат и други хора и невиждам причина някой да се обижда :beer:

Който иска да продължим тая тема е добре дошъл в СПАМ темата :)

Иначе колега, ей сега ще отворя аутодатата да видя точно какви са ти грешките пък колегите ще кажат какво мислят по въпроса. Само секунда.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2019 - 10:41

Така Z17dth го дава 101 кс.

P0105 - Manifold absolute pressure (MAP) sensor/barometric pressure(BARO) sensor - circuit malfunction
Ето причини възможни - Wiring, MAP sensor, BARO sensor, ECM

P0500 - Vehicle speed sensor (VSS) - circuit malfunction
Wiring, VSS, ECM

P0234 - Turbocharger (TC), engine boost condition - limit exceeded
Hose connection(s), wiring, TC wastegate regulating valve, TC wastegate

Публикувано изображение

За тая има тези инструкции за проверка дето са на снимката (0234)

P1614 - Immobilizer control module - incorrect signal
incorrect key

P1616 - Immobilizer control module/ steering column function control module - incorrect signal
Immobilizer control module / steering column function control module.

Предполагам се ориентираш кое какво знаи?

Ако имаш диагностика под ръка може да видиш показанията на мап-а. Огледай кабели и букси към ЕЦУ. Като гледам набива доста грешки с възможне проблем ЕЦУ.

Също може датчика за абсолютно налягане да е заминал и да бърка работата. На живи данни ще се види.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 юли 2019 - 11:01
Отговори

jorkata снимка jorkata 06 юли 2019 - 22:13

Здравейте,
днес карах без клапан, а с директен вакуум, но не усетих кой знае каква мощност. Чува се турбото сега и като се натисне педала на 2000 оборота яко се втвърдява маркуча- като камък. Значи остава да сглобя клапана и да го монтирам пак, да проверя дали минава вакуум през него, проверка до вакуум помпата. Ще сваля и мап- сензора, но е с еврейска звезда и не съм взел комплекта.
Без клапан и с направен тест с педалите ми излязоха следните грешки:
- 024304
- 010507
- 023456
- 161450
Само първата е нова, но ще проверя какво означава. Чакам братЧеда да дойде да се видим и да закачим колата за живи данни.
Благодаря Ви, колеги, че споделяте опита си.
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 юли 2019 - 22:17

Бъркаш много яко, но не искам да кажа къде, да не ме хулят колегите. Прочети малко готовите теми.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2019 - 22:51

Търси къде губи вакуум според мен. Оги, дай жокер на човека де.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 юли 2019 - 22:52
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 юли 2019 - 22:57

 k opel e, на 05 юли 2019 - 14:44, каза:

Провери вакумния път от соленоида до вакум помпата. Не търси бушон.

Какво повече да дам. След 20 дни ще ходя до Плиска и ще видя лично. Ще нося всичко.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 юли 2019 - 23:24

Добре де, всичко ви е ясно и точно, ама какво става с четенето? Защо с директен вакуум към турбото надува и втвърдява маркуча, пък няма мощност? Какво става?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 юли 2019 - 12:43

 dimitarmark, на 06 юли 2019 - 23:24, каза:

Добре де, всичко ви е ясно и точно, ама какво става с четенето? Защо с директен вакуум към турбото надува и втвърдява маркуча, пък няма мощност? Какво става?


Той казва че е махнал клапана и е карал. Единствената логика, която намирам е че дори с "надутия маркуч" пак е карал в авариен режим и там няма как да дойде мощността. Спомена че "било малко по-добре", и това вероятно е от надуването, но ако съм прав че той постоянно тества в авариен режим, значи системата реже горивото. Друг въпрос е колко лесно му се движи лоста и дали успява да го дръпне вакуумът, това е отделно ако смуче въздух от там някъде.

Спомням си че Тишо бе отрил на друга 1.7 (ако не греша) че на единия извод , вакуум помпата вместо само да дърпа, тя редувала дърпане с надуване, което също не е за изключване. Това само измерване може да го покаже.

А явно няма Оп-ком човека и затова не може да види какво прави МАП-а му - отчита ли, не отчита ли. Но ще си купи, това нали се води аксесоар към жабката на Опел. :whistle:

(Аз си очаквам включване от новият ми основен критикар, по подразбиране)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 юли 2019 - 12:56
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 юли 2019 - 20:52

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 22 юли 2023 - 22:13
Отговори

jorkata снимка jorkata 07 юли 2019 - 22:21

Днес с 300 зора сложих клапана, но го закрепих само на горния болт. Проверих дали преминава вакуума през клапана, но не, много по- слаб вакуум, отколкото от директния маркуч, почти не се усеща. Не се сетих да запуша третия изход на клапана и да проверя тогава.

ПС: След 20 дни няма да съм тук, а в София, което не изключва евентуална среща.
Мнението беше редактирано от jorkata: 14 юли 2019 - 06:25
Отговори

jorkata снимка jorkata 11 юли 2019 - 14:01

Мап сензора не мога да го сваля, защото има една джажда над него и тя не се сваля. Това май е управлението на вихровите клапи. Държи се на две гайки десятки, развих ги ама има едно лостче отдоло и ............ не става. Гледах в тубата клипове с астри, но при тях мап сензора е най отгоре и става много лесно. Утре отивам при Бижо Бижев на диагностика.
Отговори

jorkata снимка jorkata 12 юли 2019 - 13:21

Здравейте, на диагностиката показа същите грешки, сложихме друг клапан за проба, но без промяна. Показва стойност 3 бара налягане във смукателния колектор. Сега на теста с педалите излиза само грешка 010507, която е за мап сензора. Ще го сменя и ще пиша дали има промяна или не.
ПС: теча на масло продължава........
Отговори

jorkata снимка jorkata 15 юли 2019 - 10:38

Здравейте, вчера монтирах мап сензора и действително оборотите се вдигат до 4000- 5000 и усещам увеличение на мощността, но остава да свети чек лампата. На теста с педалите излизат три грешки:
010507
023456
050074- датчика за скоростта
Колата е в авариен режим и реже нафтата и може да се очаква повече мощност след като се изтрият и се оправи "скоростта"
Мнението беше редактирано от jorkata: 15 юли 2019 - 10:47
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 юли 2019 - 10:50

Ми като монтираш част която ти е правила проблем/грешка, първо се трие и грешката освен монтажа и тогава се гледа за кво иде реч. Тва е като да смениш гумата с нова ма да не минеш на баланс а да чакаш гумата сама да се оправи.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 15 юли 2019 - 21:30

Ми не съм съгласен! Щом си отстранил проблема не е нужно да триеш грешката. При твоя проблем е най добре да се видят активните грешки, а не с педалите. Активните грешки ще ти дадат информация какъв точно е проблема. Залагам на 0234 :)
Отговори

jorkata снимка jorkata 16 юли 2019 - 06:03

Грешката се изтри сама. Както си карам(вече около 10 км след смяната) светна колата с ключето, угасна лампата с двигателя и после угасна и колата с ключето. Сега като запаля за няколко секунди свети чек енджина и после гасне. С педалите не дава грешки. Не съм я форсирал, но днес ще я разтрия.
Отговори

jorkata снимка jorkata 19 юли 2019 - 09:38

Не върви, не набира, не са 100 коня и ще ходя на диагностика задължително.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 юли 2019 - 13:03

а да питам, като си сменил МАП сензора, вакумите гледани ли са изобщо или решихте че проблема е само в МАП-а. Едната от грешките ти - 023456 освен МАП е и клапан на турбото. На живи данни може да се види за кво иде реч.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg