Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett

Магаре на Kadett

qga_racing снимка qga_racing 15 януари 2012 - 21:48

Добър вечер колеги всички знаем захващането на кадетта , най-вече носачите даите идея възможна интервенция ли е? Магарето да речем е от астра ГСИ , и ако може някой колега които го е правил за да разясни въпроса , извинявам се ако се дублира темата , но не намерих резултат от търсачката !
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 15 януари 2012 - 22:15

колега не е трудна работа но на кадета петите могат да се направят много здраво и няма смисъл...
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 15 януари 2012 - 22:57

Даи идея колега как може да стане както трябва . Остава проблема че доста се цепят отдолу как най-ефикасно може да се реши този проблем ? Мисля си че доста колеги ще им е полезно .
Отговори

немо снимка немо 18 януари 2012 - 00:07

И цялата занимавка ще се прави,защото....?
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 26 януари 2012 - 23:54

Щото носача влиза в купето.Ако колегата Опел фен метне някоя снимка няма да е зле.Аз знам за лечение с планка,но проблема е,че и тя за нещо трябва да се завари,а то в кадета особенно след 20+ години не е много.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 януари 2012 - 11:10

На кадета проблема е в задния тампон който е направен да издържи не повече от 15-тина години и след това дава фира. Там ламарината е двойна с котдолу и вътре е като при другите модели с 2 гайки заварени отвътрешната страна в кухина. Въпросната двойна ламарина отпреде се държи към дебелата част от която тръга рога а отзаде за самото купе. Идеята е да се усили задната част - проблем е ако е много гнил и ръждата е обхванала посока прага и посока тунела. Ако не е толко режеш до здраво и кърпиш нова ламарина ( може и с винкел или някакъв профил да се направи напречно на купето и на него да се хванат гайнките на задния тампон. Но това наблягам да се прави от кадърни хора а не такива които пипат инструмент за пърив път. От там ти идва геометрията на колелата и е от значение колко е високо дали си мръднал нанякъде. Мислил съм да се направят разпънки между задните тампони на носачите и предните, за момента не е осъществено зашото няма време пък и приятел който се занимава с тези неща повече от 25 години е измислил друго и ще го изчакам да ми каже точно какво. Най важното след като се изкърпи е да го защитиш не го ли намажеш с нещо след година 2 е същото. Всичко това го казвам защото съм правил и защото съм видял мнооогооо кадети и други опели как, къде , защо и по какъв начин гният. Не си го измислям както повечето които пишат тук. И аз бях мислил за тип магаре да се направи, но след като си говорихме с друг колега който има кадет, и достигнахме до извода че без магаре кадета е по добре. При колите с магаре има един ефект нречен недозавиване както висчки го знаете. При кадета защото е на самостоятелни носачи има един момент че при завой, колелата се раздвижват различно и завива в пъти по добре. Ако си направиш здраво нещата и сложиш поне 2 разпънки ( като направя и долната която я има всъщност измислена ОМП оригинална) ще пусна снимки да е види. В момента на моята съм сложил 22 мм стабилизираща щанга (имах и 24 ама беше малко поевече труд и ме домързя) и колата е дота по устойчива.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 27 януари 2012 - 22:35

Да немаш предвид е тва? http://miroskoda.sni...ng/kadet.645408 -наскоро го пусна колегата миро-шкода.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 27 януари 2012 - 23:00

Не трябва ли да се усилва при задния тампон, поне при мен там е най-кекава работа и оттам подава самото окачване. Отпред ако са ти здрави тампоните няма мърдане на никъде. :newsm05_41:
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 27 януари 2012 - 23:00

Това е оригинала.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 януари 2012 - 23:46

а те за същата говоря. А като ги давате някой цена да има че все се каня да се обадя на кръстеф от форума ама се забравям.
Мнението беше редактирано от espero2000: 27 януари 2012 - 23:48
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 28 януари 2012 - 01:41

За да не пускам нова тема, от къде мога да си закупя такова чудо? И останалите 2 за макферсоните и задните амортесьори?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 28 януари 2012 - 09:01

колегата кръстеф вкарва ОМП той е от люлин. А иначе и ти можеш от ЕБЕЙ - срещу скромната съма от 170 евро 3-те в комплект
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 28 януари 2012 - 19:25

 espero2000, на 27 януари 2012 - 23:46, каза:

а те за същата говоря. А като ги давате някой цена да има че все се каня да се обадя на кръстеф от форума ама се забравям.

Към 150-160лв от ebay.co.uk с доставката чрез посредник.
Отговори

немо снимка немо 28 януари 2012 - 20:00

 borochvoro, на 26 януари 2012 - 23:54, каза:

Щото носача влиза в купето.

Ахааааа,носачът влиза в купето,щото купето иска да ходи към Надин,нали така..???
И това,че ще се впуснем във филма с присаждане на "магаре" как точно ще ни реши проблема с изгнилото купе??????

п.п.Що не мислите малко повече??
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 28 януари 2012 - 21:24

Така начи тая разпънка според мене секи който познава ъглошлайфа и електрожен( телоподаващо) може да си я направи за по-малко от 20-30 лв. Но тя пази от "разчекване",а не от влизане на носача в купето.Там просто си требе нова планка заварена до здраво.Гниенето според мене иде от пробити подкалници инабива през дупките точно там така,че ако има дупки е просто задължително да се оправят.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 28 януари 2012 - 21:47

За разбиращите ще ви кажа от къде идва гниенето. Идва от неправилна експлоатация> Не може селянин като човек Х да я кара както се кара каруца откъдето иска от там да мине да я дере по бодюрите и да я чегърта навсякъде и да одере изолацията отдолу и после да не изгние. Ела да видиме на моя дали има гнило бе колега че да разправяш що не мислиме. Бас ловя че кадета ми е по здрав от твоята астра но това че някой преди нас е карал като селянин и е преебал колата ти не го мислиш а?
Отговори

немо снимка немо 28 януари 2012 - 22:36

 espero2000, на 28 януари 2012 - 21:47, каза:

Ела да видиме на моя дали има гнило бе колега че да разправяш що не мислиме. Бас ловя че кадета ми е по здрав от твоята астра но това че някой преди нас е карал като селянин и е преебал колата ти не го мислиш а?

Това за мен ли трябва да се отнася????
Ако отговорът е ДА->отговарям:
Готин,ай пак ми прочети мнението,ама ако тряа 5-6 пъти,след това брой до 100 ако тряа,и после си прочети поста...бавно и внимателно,после се опитай логически да свържеш нещата.....
Сега ти обяснявам няколко азбучни истини->
1.Годинките не прощават!!
2.Кутията,в която са скрити гайките за захващане на задния край на носача е от двойна и тройна ламариня,което само по себе си е предпоставка за корозия!!
3.Мястото,за което говорим(пишем)има антикорозионна защита,колкото на баба ми кюлотите!!
4.Проблемът се лекува,ако не е в много напреднал стадий,откъм краката на шофера/пасажера може да се отвори технологичен прозорец,да се оправят гайките,да се завари/изкърпи к'вото трябва и т.н.
5.Присаждането на "магаре" в нета може да е просто,извън нета не е съвсем така,т.нар. "магаре" е носеща полу-рама,която трябва да се захване към достатъчно УСИЛЕНИ и достатъчно ЗДРАВИ места от купето,т.е. ако носача на Кадета е влязъл в купето значи то е ЛЕШ и тряа да се възстанови,а не да се развиват теории за присаждане на "магарета",щото това не ти решава проблема със заминаващото си купе.....


Стана ли ти достатъчно ясно????????

п.п.Имаш ли си представа как се присажда "магаре" на кола,която фабрично е направена да е без такова....????
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 29 януари 2012 - 01:13

 немо, на 28 януари 2012 - 22:36, каза:

2.Кутията,в която са скрити гайките за захващане на задния край на носача е от двойна и тройна ламариня,което само по себе си е предпоставка за корозия!!

Така е.ако по някаква причина влезе вода в тая кутия или от конденза на въздуха и си ръждясва тихомълком отвътре,а отвънка може да има най-доброто покритие.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 януари 2012 - 10:20

Пич айде като не караш такава не се и обаждай а? Мнение от човек който си кара друго не желая. Зная че си от хората които разбираш, но като се заяждаш не помагаш. И ако искам ще го наричам магаре ако искам полу рама както ми е кеф. И коелга много добре зная как е направено поради простата причина че няма защо да ти обеснявам всъщност. Доста добре съм запознат последните N години. И не обеснявай на човек който се занимава с това как става. Обсъждаме с колегите кое и как е най добре и ако не вярваш има къде къде по фрапантни случаи на възстановяване стига желание да имаш. Ако няма какво да кабжете в форума не пишете. Всъщност вчера един приярел ми каза " Защо още пишиш то смисъл няма" и така и ще направя. Разисквайте и се правете на умни и велики.
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 29 януари 2012 - 11:55

 espero2000, на 29 януари 2012 - 10:20, каза:

Пич айде като не караш такава не се и обаждай а? Мнение от човек който си кара друго не желая. Зная че си от хората които разбираш, но като се заяждаш не помагаш. И ако искам ще го наричам магаре ако искам полу рама както ми е кеф. И коелга много добре зная как е направено поради простата причина че няма защо да ти обеснявам всъщност. Доста добре съм запознат последните N години. И не обеснявай на човек който се занимава с това как става. Обсъждаме с колегите кое и как е най добре и ако не вярваш има къде къде по фрапантни случаи на възстановяване стига желание да имаш. Ако няма какво да кабжете в форума не пишете. Всъщност вчера един приярел ми каза " Защо още пишиш то смисъл няма" и така и ще направя. Разисквайте и се правете на умни и велики.

Колега тайно се надявах за да пишеш във темата , на теб винаги съм ти чел постовете със интерес за което не съм единственият благодарен юзър . Сигурен съм във това . Немога за да разбера защо трябваше да се обръща всичко на спор и мерене на п..... Това се отнася за всички . Защо просто всеки не си сподели мнението за НЕГО какъв е ефективният начин и това е . Разбирам всеки има различен поглед върху нещата , но моля ви малко колегиалност ! На едно мнение сме всички че ако отдолу няма здрава ламарина всичко е компромисен вариянт !! Пак ви пиша не е нужна злобата във форума ! Колегата есперо нека не се убижда кой какво писал... Колега виж колко хора са разглеждали темата , мисълта ми е че има доста хора които ги интересува този въпрос , но как да се разиска до край като стават такива безмислени спорове .
Поздрави на всички !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg