Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Чек лампа на двигателя

Nat526 снимка Nat526 09 април 2018 - 13:02

Здравейте. Нова съм тук и досега изчестох горе-долу всичко по темата, ама какво да ме правите -жена съм и ще си питам конкретно за моя случай.

Карам Opel Corsa C , 1.2 бензин 2003 година.

Днес като запалих и тръгнах, минах 200 метра и уредите на таблото ми "паднаха" на 0 - скоростомер, оборотомер, за горивото всичко. Отбих и изключих колата, след което като опитах да запали ми светна чек лампата за двигателя в жълто. Беше ми се случвало 2-3 пъти преди няколко седмици, но след като изчаквах по 5 мин колата палеше. Не и днес, около час не успях да запаля. Вкарвам пак ключа, върти, обаче не пали. Един човек спря, погледна под капака, провери, каза че бушоните са окей и като влезе вътре АЛЕЛУЯ запали! Как стана не знам от раз при него.
Каза ми да откача клемите на акумулатора за няколко часа и след това да ги закача, един вид колата да изчисти грешките.
Че ще се ходи на диагностика това е ясно, но ще имам възможност след няколко дни чак.
Та въпросите ми са:
Защо светна тази лампа?
Ако изключа и включа акумулатора има ли вариант, в който колата след това да не си разпознае компютъра и да стане по-сериозен проблем?

Мерси предварително.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 април 2018 - 13:09

Добре дошла!

1. Лампата може да светне по много причини. Няма как да знаем в конкретния случай защо е станало.
2. При откачане на акумулатора, след като го закачиш няма вариант компа да не бъде разпознат. Единствено, ако имаш фабрично радио и то има код, да го поиска, за да тръгне.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 09 април 2018 - 14:37

Окей, благодаря. Надявам се до края на седмицата да успея да отида при чичо доктор ???? и ще споделя какво е станало
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 април 2018 - 20:26

Намирисва на нещо хлабаво...Виж отиди с някой мъж при майсторите. Ама някой по-мъжествен. Ще те вземат по-на сериозно. Не се майтапя. Помисли.
П.С. Наште вождове още не са разписали конвенцията...
Отговори

Nat526 снимка Nat526 10 април 2018 - 06:26

Тази сутрин реших да я пробвам, пак не запали. Пак светна същата лампа.
Ще отида, със сигурност.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 април 2018 - 09:08

Датчик колянов вал, клеморед, лоша маса, имобилайзер и доста други неща са възможните причини.

Всички уреди визираш и тези за бензина и температурата? Може и лошо зареждане да имаш или укъсила клетка на акумулатора.
Отговори

sathv снимка sathv 10 април 2018 - 11:24

Датчик колянов вал. Сменя се с такъв на Бош.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 10 април 2018 - 17:23

Сега викнах един пич да я погледне, тя пък взе че запали и ми каза, че като не успея да я запаля тогава да я викна.
Това ми се струва несериозно, утре ще видя някой за диагностика.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 април 2018 - 17:37

Защото ако е датчик колянов вал, няма да го прочете когато запали.
Отговори

бомбето снимка бомбето 10 април 2018 - 18:01

 Nat526, на 09 април 2018 - 13:02, каза:

Здравейте. Нова съм тук и досега изчестох горе-долу всичко по темата, ама какво да ме правите -жена съм и ще си питам конкретно за моя случай.

Карам Opel Corsa C , 1.2 бензин 2003 година.

Днес като запалих и тръгнах, минах 200 метра и уредите на таблото ми "паднаха" на 0 - скоростомер, оборотомер, за горивото всичко. Отбих и изключих колата, след което като опитах да запали ми светна чек лампата за двигателя в жълто. Беше ми се случвало 2-3 пъти преди няколко седмици, но след като изчаквах по 5 мин колата палеше. Не и днес, около час не успях да запаля. Вкарвам пак ключа, върти, обаче не пали. Един човек спря, погледна под капака, провери, каза че бушоните са окей и като влезе вътре АЛЕЛУЯ запали! Как стана не знам от раз при него.
Каза ми да откача клемите на акумулатора за няколко часа и след това да ги закача, един вид колата да изчисти грешките.
Че ще се ходи на диагностика това е ясно, но ще имам възможност след няколко дни чак.
Та въпросите ми са:
Защо светна тази лампа?
Ако изключа и включа акумулатора има ли вариант, в който колата след това да не си разпознае компютъра и да стане по-сериозен проблем?

Мерси предварително.
Пробвайте като завъртите ключа на контакт, чак след 2-3 секунди стартер , да качи помпата гориво.Може имобилайзера да не разчита ключа, ако е правен и с некачествен чип.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 10 април 2018 - 19:45

 бомбето, на 10 април 2018 - 18:01, каза:

Пробвайте като завъртите ключа на контакт, чак след 2-3 секунди стартер , да качи помпата гориво.Може имобилайзера да не разчита ключа, ако е правен и с некачествен чип.


Благодаря за съвета! Още утре ще пробвам!
Отговори

sathv снимка sathv 10 април 2018 - 20:24

Няма никакъв проблем да се прочете комата, нищо че е запалила. Ако проблема е в датчика, грешката ще си стои записана от преди. Ако не остава помпата или управлението на последната. Те това са причините този двигател да не запали.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 11 април 2018 - 08:42

 Nat526, на 10 април 2018 - 19:45, каза:

Благодаря за съвета! Още утре ще пробвам!

Не стана това, днес е решила да не пали. Ходих до сервиз, компютъра им не работел за диагностика, та продължавам да търся друг
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 април 2018 - 09:10

Колеги няма ли някой от Мездра с опком? Да помогне на колежката?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2018 - 09:15

Като не иска да пали, премериха ли акумулатора дали има заряд първи и второ и моята вектра с неработещ датчик колянов вал не се свързваше с диагностиката. Нямам идея защо. Все още вариантите са два основни. Винаги и помпата е възможност, но предполагам поне са проверили дали хвърля бензин.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 11 април 2018 - 14:42

Не знам,хора какво става. Днес като угасна, чак след час и нещо запали. Върви, не губи мощност, но уредите постоянно падат на 0. Преди да запаля мигна лампата за имобилайзера, а другите две останаха да светят
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 април 2018 - 15:18

За сериозна проверка си. За Мездра не знам, но ми мирише за София. Чека мига, като не чете ключа.
Имаш ли резервен ключ? И генератор може би. Става ли твърд волана като мига таблото?
Отговори

Nat526 снимка Nat526 11 април 2018 - 16:26

Не, ключа ми е само един. За волана - не, не става твърд.
Отговори

Nat526 снимка Nat526 13 април 2018 - 17:54

Сега взех Корсичката. Човекът, който се съгласи да я види заключи, че има две неща - разхлабвна верига на двигателя и разни връзки в таблото е трябвало да се запоят. Ама старите коли са така, какво да се прави. Каза, че е изчистил грешките, за определени км не би трябвало да има проблем, но тия неща не трябва да ги бавя. Таблото обаче скоро-нескоро трябва да се смени и то. Покрай я малко, не падат уредите на нула, уж е добре. Ще я водя на по-сериозно сервиз скоро, поне сега ще може да стигне до там.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 април 2018 - 23:58

Като отидеш на сервиз не казвай за разхлабената верига на двигателя. И проучи човека дето ти я е гледал има ли връзка с евентуалния сервиз.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg