Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Двигателят ми прекъсва Astra G Y17DT

Lyubo77 снимка Lyubo77 08 октомври 2012 - 00:24

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да сподели.Двигателят прекъсва или по точно придръпва много гадно когато колата е в движение независимо по какъв терен я карам.Но повечето случаи са когато я настъпвам.Понякога изчезва. Автомобилът е обслужен сменено е всичко по него ремъци,филтри, масла правена е диагностика сменен е дебитомер.Но проблема си остава същия.Карам автомобила повече от една година преди това нямаше такъв проблем докато не я обслужих.Ремакът е бил зацепен с един зъб разлика преди това но не вярвам да е от него.Но интересното е че не придръпваше така палеше си и си вървеше.Е с малка разлика сега.На място като е колата този номер не ми го прави форсирал сам я но не прекъсва.Ако някой може да удари едно рамо!!!
Отговори

reload снимка reload 08 октомври 2012 - 13:58

Имах подобен проблем и при мен излезе - боклуци,вода и батаци в утайника на смукателя в резервоара. Първо извади и провери това, а после търси други причини. Смукателя се вади лесно, но за утайника ти трябват три пластини с които едновременно се освобождават три щипки. Другия вариант е като започне да ти мига лампата на резервата и в резервоара почти няма нафта да направиш тази операция. Няма много логика, но точно така се получава едно неприятно придърпване, когато боклуците застанат на цедката, а след това се оправя, когато част от тях паднат поради липса на мах.консумация /настъпване/ или колата престои 3-4 часа и всичко се утаи на дъното. На празен ход, няма проблем, а най-често при изпреварване и баири.
Мнението беше редактирано от reload: 08 октомври 2012 - 14:04
Отговори

Lyubo77 снимка Lyubo77 08 октомври 2012 - 15:55

Благодаря ти колега за подкрепата ще пробвам да почистя този утайник при сондата в резервоара.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg