Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Обикновена газова уредба

Sime0n снимка Sime0n 03 януари 2018 - 01:45

Здравейте!Купих си от един съсед Opel Astra 1.6 1999 година (не знам модификацията на модела),но ме притеснява едно нещо.Колата е с обикновена газова,а до сега никога не съм имал кола на газ.Кажете ми ще имам ли проблеми с това,че е обикновена газ и какви са разликите между обикновена газова и инжекциона?Също така искам да ми кажете кои са слабите страни на автомобила.Благодаря ви предварително.Лека вечер.
Отговори

indi снимка indi 03 януари 2018 - 05:20

 Sime0n, на 03 януари 2018 - 01:45, каза:

Здравейте!Купих си от един съсед Opel Astra 1.6 1999 година (не знам модификацията на модела),но ме притеснява едно нещо.Колата е с обикновена газова,а до сега никога не съм имал кола на газ.Кажете ми ще имам ли проблеми с това,че е обикновена газ и какви са разликите между обикновена газова и инжекциона?Също така искам да ми кажете кои са слабите страни на автомобила.Благодаря ви предварително.Лека вечер.

Нямаш причини за притеснение.Разликата м/у обикновена АГУ и ГИ е,че при ГИ има отделен комп,управляващ горивния процес, и вероятността от "гърмене" в смук. колектор практически е изключена.Но при обикновената пък се монтират "кихалки" /клапи/ и риска от поражения е почти нулев.Щом колата с тази уредба си върви,си я карай и и се радвай. Слабите места и на този,както и всички модели Опел от онези години, е корозията по купето. :good:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 януари 2018 - 12:08

Здравей , колега ! За много години и със здраве да си я ползваш. Хубаво е да напишеш кода на мотора поне кой е. Да стане ясно моно или пълен инжекцион е колата.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 03 януари 2018 - 12:09
Отговори

Sime0n снимка Sime0n 03 януари 2018 - 15:46

 indi, на 03 януари 2018 - 05:20, каза:

Нямаш причини за притеснение.Разликата м/у обикновена АГУ и ГИ е,че при ГИ има отделен комп,управляващ горивния процес, и вероятността от "гърмене" в смук. колектор практически е изключена.Но при обикновената пък се монтират "кихалки" /клапи/ и риска от поражения е почти нулев.Щом колата с тази уредба си върви,си я карай и и се радвай. Слабите места и на този,както и всички модели Опел от онези години, е корозията по купето. :good:

Там е проблема,че този обикновен АГУ е слаган преди 2 седмици и не е карана много много,а аз я взех,защото беше на зор и я даваше евтино,а и винаги ми е харесвал този модел на Опел и просто така стана,че нямах време за мислене.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 януари 2018 - 15:59

Ако колата е 71 или 75 к.с. т.е. мотора е X16SZR или X16SZ то това е моноинжекцион и няма как да й се сложи газов инжекцион. Има такива Астри от 99 г.
Отговори

Sime0n снимка Sime0n 03 януари 2018 - 16:06

 javor_bg, на 03 януари 2018 - 15:59, каза:

Ако колата е 71 или 75 к.с. т.е. мотора е X16SZR или X16SZ то това е моноинжекцион и няма как да й се сложи газов инжекцион. Има такива Астри от 99 г.

Колата е 101 к.с
Отговори

indi снимка indi 03 януари 2018 - 19:00

 Sime0n, на 03 януари 2018 - 16:06, каза:

Колата е 101 к.с

Значи най-вероятно е двувалка /16 кл/. Моето мнение е --карай си колата и не се вкарвай в излишни филми. :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg