Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Нещо Интересно За Колите Без Климатици

megalomania снимка megalomania 10 февруари 2008 - 10:07

Това е пускано вече има цяла тема за нещо като алтернатива на климатика ;-)
Отговори

beos снимка beos 10 февруари 2008 - 10:21

 megalomania, на Feb 10 2008, 10:07 AM, каза:

Това е пускано вече има цяла тема за нещо като алтернатива на климатика ;-)



Да и се стигна до извода, че това е почти невъзможно ;) или поне КПД-то му е нищожно малък!
Отговори

doolettle снимка doolettle 10 февруари 2008 - 18:57

 beos, на Feb 10 2008, 10:21 AM, каза:

 megalomania, на Feb 10 2008, 10:07 AM, каза:

Това е пускано вече има цяла тема за нещо като алтернатива на климатика ;-)



Да и се стигна до извода, че това е почти невъзможно ;) или поне КПД-то му е нищожно малък!

Преди време коментирахмеза един реализиран такъв проект. Незнам какво точно представлява уредбата на плевенчанина но тая за която говорихме ползва точно изпарението на газта, като за целта е премахната мембраната на високото налягане от изпаритела и газта се изпарява в топлообменник в купето с монтиран на него редуцирвентил. Незнам какво и е КПД-то но казва че е по-добре от нищо.
Отговори

mart снимка mart 12 февруари 2008 - 08:18

след като се поразчетох малко стигнах до извода че пъвро карам на дизел второ бих си купул просто кола с климатик смятам че ефекта ще е достап о голям и доста по лесно осъществим от това най-малкото, защото не ми се занимава, а и карам дизел няма как да стане.А и ако имаше голям ефект не виждам защо производителите на автомобили да не го прилагат и да не го използват едва ли не са се сещали за сега за този вариант.

ПОЗДРАВИ
Отговори

deforse снимка deforse 12 февруари 2008 - 14:30

Напълно съм съгласен с теб Принципно конкуренцията е голяма И в този бранш, че да си позволят да не приложат нещо по евтино. А едва ли не са се сетили
Отговори

mart снимка mart 13 февруари 2008 - 09:58

просто като искам климатик ще трбва да изчакам още година две докато мойта земе да прави проблеми което ме съмнява защото дизел на 135 000 реални километра едва ли ще ми даде скоро проблемот 4 години както го имам само сменям масло на 10К и сипвам нафта друго не права то няма и нужда
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 февруари 2008 - 10:00

 mart, на Feb 10 2008, 10:00 AM, каза:


Toва е циганска цигания :mhihi:

Абе купи кола с климатик ,а не се прави на :beer:
Отговори

mart снимка mart 14 февруари 2008 - 08:49

мисля че това казах в горните няколко поста!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg