Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

датчик за скорост при астра Ф C14SE

dim_yankov снимка dim_yankov 13 април 2011 - 13:22

къде се намира и как се сменя датчик за скорост при астра Ф C14SE
Отговори

stepo3 снимка stepo3 13 април 2011 - 13:38

Колега, датчика се намира на гърба на таблото (скоростомера), точно над куплунга, където влиза жилото за километража. Мисля, че беше с 3 пина :)
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 13 април 2011 - 13:55

А при X16XEL пак ли е там?
Отговори

Junier снимка Junier 13 април 2011 - 17:00

да пак е на същото място
Отговори

dim_yankov снимка dim_yankov 28 април 2011 - 12:17

Kолеги проблема ми е че този датчик при мен не работи(проверено с диагностика). Ако използвам двигателя като спирачка, светва чек лампата и почва да гасне мотора. В други режими няма проблем. Искам да го сменя, но не във всички сервизи им се занимава.има и вариант да се смени цялото табло. ако някои знае сериз в София, в който да отида, нека ми пише.Благодаря предварително. Да повторя, астрата е C 14 SE, 82 k.s.
Отговори

dim_yankov снимка dim_yankov 13 май 2011 - 09:25

търся километраж с оборотомер за астра ф 94г. 82 к.с. 1.4 C14SE с работощ датчик за скорост
Отговори

lawbreakerr снимка lawbreakerr 26 юни 2012 - 22:14

и аз имам същия проблем само, че с двигател C16SE
Отговори

titan22 снимка titan22 26 юни 2012 - 22:20

Ако индекса на километражите е еднакъв,не би трябвало да има проблем със замяната,но нека и други колеги да изкажат мнение.
Отговори

lawbreakerr снимка lawbreakerr 23 октомври 2012 - 08:39

 titan22, на 26 юни 2012 - 22:20, каза:

Ако индекса на километражите е еднакъв,не би трябвало да има проблем със замяната,но нека и други колеги да изкажат мнение.


Не толкова аз смених моето с друг w1111 със W1012 и няма проблем но оказа се, че не е проблема само там. Има един кабел към Аудио системата ако не е оригинален той създавал целия проблем, служи за автоматично усилване на звука при увеличаване на скоростта, а тъй като сменената с оригинала система няма тази опция създава проблем намаля сигнала на на датчика за скорост и от там идват проблемите.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 28 октомври 2012 - 07:31

Датчика за скорост може да го проверите дали работи и без диагностика.Задържате 2-те копчета на дисплея,и ако покаже някакви км значи работи,ако даде 0 значи е прецакан.Проверката да става в движение!!!
Отговори

dim_yankov снимка dim_yankov 22 октомври 2013 - 07:55

 lawbreakerr, на 23 октомври 2012 - 08:39, каза:

Не толкова аз смених моето с друг w1111 със W1012 и няма проблем но оказа се, че не е проблема само там. Има един кабел към Аудио системата ако не е оригинален той създавал целия проблем, служи за автоматично усилване на звука при увеличаване на скоростта, а тъй като сменената с оригинала система няма тази опция създава проблем намаля сигнала на на датчика за скорост и от там идват проблемите.


 lawbreakerr, на 23 октомври 2012 - 08:39, каза:

Не толкова аз смених моето с друг w1111 със W1012 и няма проблем но оказа се, че не е проблема само там. Има един кабел към Аудио системата ако не е оригинален той създавал целия проблем, служи за автоматично усилване на звука при увеличаване на скоростта, а тъй като сменената с оригинала система няма тази опция създава проблем намаля сигнала на на датчика за скорост и от там идват проблемите.


Успя ли да разрешиш проблема?
Отговори

Pinto снимка Pinto 22 октомври 2013 - 07:59

 Astra1816V, на 28 октомври 2012 - 07:31, каза:

Датчика за скорост може да го проверите дали работи и без диагностика.Задържате 2-те копчета на дисплея,и ако покаже някакви км значи работи,ако даде 0 значи е прецакан.Проверката да става в движение!!!


Не съм много съгласен. На по-старите автомобили няма пуснат кабел от таблото до дисплея и при тестване винаги си показва "0" км/ч. Така, че този тест не е критерий дали работи датчика за скоростта.
Отговори

ozaki снимка ozaki 24 октомври 2013 - 10:15

Колеги и аз имам проблем с vss само ,че моя vss е на кутията ,въпроса ми е някой знае ли колко импулсен трябва да е vss-а на c16se.
Мнението беше редактирано от ozaki: 24 октомври 2013 - 10:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg