Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка P1125

asensio снимка asensio 20 март 2013 - 22:20

Гледай я на магистралата на живите данни. Там ще си покаже. На място малко дава и аз съм я гледал.
Отговори

Dimas снимка Dimas 21 март 2013 - 00:19

 asensio, на 20 март 2013 - 22:20, каза:

Гледай я на магистралата на живите данни. Там ще си покаже. На място малко дава и аз съм я гледал.


Кое по-конкретно имаш в предвид? Boost-a ли? Държи се добре докъм 120-130км/ч и тогава започва да умира бавно, докато не влезе в авариен режим.
Отговори

asensio снимка asensio 21 март 2013 - 12:02

Да за него. Много ми е странно, държи добре, и при 130 почва да изпуска налягането от турбината. Вакумите са ти наред, клапаните са ти на ред. Другото което участва в картинката е лостовата система за уест гейта и датчика за мерене на налягането в колектора. Спрямо тоя датчик определя дали да отваря уест гейта или да го затваря като поддържа оптимално налягане в колектора. Що не го провериш тоя лост дето се задвижва от соленоида ? Щото си мисля че ако е от датчика грешката ще я има постоянно.

P.S. Сега гледам по ТИС-а има 4 пъти тая грешка Р1125, на теб, critical malfunction 1 /2 ли ти излиза ?
Мнението беше редактирано от asensio: 21 март 2013 - 12:09
Отговори

Dimas снимка Dimas 21 март 2013 - 16:58

 asensio, на 21 март 2013 - 12:02, каза:

Да за него. Много ми е странно, държи добре, и при 130 почва да изпуска налягането от турбината. Вакумите са ти наред, клапаните са ти на ред. Другото което участва в картинката е лостовата система за уест гейта и датчика за мерене на налягането в колектора. Спрямо тоя датчик определя дали да отваря уест гейта или да го затваря като поддържа оптимално налягане в колектора. Що не го провериш тоя лост дето се задвижва от соленоида ? Щото си мисля че ако е от датчика грешката ще я има постоянно.

P.S. Сега гледам по ТИС-а има 4 пъти тая грешка Р1125, на теб, critical malfunction 1 /2 ли ти излиза ?


Вакуумите и клапаните ми са ОК, лост от гейта към турбото се движи, а си мисля, че датчика в колектора си работи нормално (изхождам от това, че boost-а стига до към 1,7bar на място). При мен грешката излиза, като Р1125 (3), а пък става (4), когато откача тока на соленоида пускащ/спиращ вакуум към гейта.

В ТИС-а, какво се споменава за Р1125 (3)?
Отговори

asensio снимка asensio 21 март 2013 - 18:17

Има ли някакво текстово описание, на самата грешка, че в тис-а не мога да видя (3) Там има critical malfunction 1 и 2 и две грешки за соленоида - boost pressure solenoid valve high input и boost pressure solenoid valve circuit open. Това са описанията на грешката в тис-а, но никъде няма в скобички 3
Отговори

Dimas снимка Dimas 21 март 2013 - 19:13

 asensio, на 21 март 2013 - 18:17, каза:

Има ли някакво текстово описание, на самата грешка, че в тис-а не мога да видя (3) Там има critical malfunction 1 и 2 и две грешки за соленоида - boost pressure solenoid valve high input и boost pressure solenoid valve circuit open. Това са описанията на грешката в тис-а, но никъде няма в скобички 3


Намерих тази тема в офроуд форума: http://www.offroad-b...ad.php?t=104807 . Всичко добре, но самото решение на проблема малко ме стряска. Ако го погледнеш може и да ти дойде идея. Аз вече съм се поизчерпал. Тази вечер ми дойдоха соленоидите, но за сега само ще ги почиствя и при малко по-хубаво време ще ги пусна в действие ако ми се наложи.

П.С. До преди секунди четох за проблема в един френски форум. С google преводача пада голям смях. Както и да е. Та един пич е обяснил, че в крайна сметка проблемът му е бил в това, че всмукателния колектор е бил хлабав (примерно) и след натягане всичко се оправило. Още повече при мен се чува едно много кратко издишане под налягане... Пак казвам превода е около, а линка е този: http://www.forum-aut.../sujet16378.htm .
Мнението беше редактирано от Dimas: 21 март 2013 - 20:42
Отговори

Dimas снимка Dimas 31 март 2013 - 19:18

Колеги, пробвай със новите (стари) соленоиди и положението остава същото. Р1125 (3). Днес със Сашо я изкарахме на Хемус и гледахме бууста, който стигна до 2.0. Лошото е, че пак колата влезе в авариен режим и мощността отиде в... някъде. Интересното е, че бууста се движеше между 1.0 и 1.3 въпреки загубата на мощност. Казвам го, защото очаквах, че няма да има движение в надува.

Гледам, че никой не смее да се престраши и да напише нещо, но се надявам някой все пак да го направи, защото честно казано вече се изчерпах тотално.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 31 март 2013 - 19:58

 Dimas, на 31 март 2013 - 19:18, каза:

Колеги, пробвай със новите (стари) соленоиди и положението остава същото. Р1125 (3). Днес със Сашо я изкарахме на Хемус и гледахме бууста, който стигна до 2.0. Лошото е, че пак колата влезе в авариен режим и мощността отиде в... някъде. Интересното е, че бууста се движеше между 1.0 и 1.3 въпреки загубата на мощност. Казвам го, защото очаквах, че няма да има движение в надува.

Гледам, че никой не смее да се престраши и да напише нещо, но се надявам някой все пак да го направи, защото честно казано вече се изчерпах тотално.

Колега Проблема ти е свързан с налягането от турбината.За съжаление грешките са доста подвеждащи ,поне в случая.
Провери си дебитомера като стойности.Ако има от къде да вземеш друг МАП за проба ,няма да е лошо .
Впечатление ми прави ,че имаш налягане 1.7 бара на място ,като махнеш атмосферното 900 и кусур милибара остава буст 0.7 .На място откъде толкова скорост на турбината за тоя надув ?
Отговори

Dimas снимка Dimas 31 март 2013 - 21:18

 Пресиян Василев, на 31 март 2013 - 19:58, каза:

Колега Проблема ти е свързан с налягането от турбината.За съжаление грешките са доста подвеждащи ,поне в случая.
Провери си дебитомера като стойности.Ако има от къде да вземеш друг МАП за проба ,няма да е лошо .
Впечатление ми прави ,че имаш налягане 1.7 бара на място ,като махнеш атмосферното 900 и кусур милибара остава буст 0.7 .На място откъде толкова скорост на турбината за тоя надув ?


Това за надува не разбрах добре ли е или зле. Иначе преди време си взех един дебитомер (и аз не знам защо). Чистих и двата за всеки случай със някакъв специален спрей за почистване на дебитомери, но няма промяна в поведението на мотора. Ще гледам тия дни да разбера, какви са данните от дебитомера и ще пиша. В кой момент се вземат в предвид тия данни. На празен ход или в обороти?

Забравих да спомена следното: днес след като излезнах на магистралата, колата бързо влезе в авариен режим. След рестарт обаче стана нещо много странно. Набра до към 160км/ч, очаквах, че като види първия баир ще умре, но не. Държа се доста добре и в един момент точно когато реших, че е станало чудо лампата светна. Сашо разкара грешката веднага, но колата си беше тромава до следващия рестарт. Следващите две вкарвания в авариен режим не бяха никакъв проблем за мен. И друго: както си карам лампата светва (при отнета газ), но след pedal to the metal отново гасне. Грешката е същата.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 01 април 2013 - 00:17

 Пресиян Василев, на 31 март 2013 - 19:58, каза:


Провери си дебитомера като стойности.



На контакт на 5-ти пин /син с бяла ивица/ 1,1 волта
На празен ход на 5-ти 1,9
На високи обороти 3,7
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 април 2013 - 07:41

 Н-И-К-И, на 01 април 2013 - 00:17, каза:

На контакт на 5-ти пин /син с бяла ивица/ 1,1 волта
На празен ход на 5-ти 1,9
На високи обороти 3,7


Хм. Така де, но си мисля, че може моите данни да са малко по-различни, като се има в предвид, че при изолирането на ЕГР клапана въпросния кабел се прекъсва и там се слага реле, захранено от кабелите отиващи към ЕГР соленоида. Или бъркам?

П.П. Сетих се да питам и друго: има един датчик, който се намира на входящия колектор (в дясно). Може ли да е сдал багажа и да подава грешна информация?
Мнението беше редактирано от Dimas: 01 април 2013 - 07:46
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 01 април 2013 - 08:40

Може и той да дава грешна информация, колегата Василев ти е писал и за него, МАП-а, може и да е за
почистване. Неговите стойности на 3-ти пин /кафяв с бяла ивица/ са:
на тихи обороти 1,9в., на високи обороти 2.85
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 април 2013 - 18:58

Заформя се поредната мистерия. Опитах се да проверя на синьо-белия и на кафяво-белия кабели, но или не се получи или има някакъв проблем при мен. На загасен двигател напражението е 0. На контакт също. На празен ход е 0.1волта. Като видях резултата се отказах да гледам на високи обороти, понеже ме хвана яд.
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 април 2013 - 15:42

Колеги, къде мога да бъркам? Опитах се да го измеря, като 0 взех от мотора, а фаза от въпросните пинове на дебитомера.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 май 2013 - 18:49

Колеги, май реших проблема. Оказа се, че турбината надува повече отколкото трябва и след малка интервенция проблема с аварийния режим се реши. Та как стана: свалихме клапана между гейта и соленоида и развихме 2 оборота така, че потока на въздух да бъде малко по-малък. Честно казано в началото бях доста скиптично настроен, но днес направих едни 200 км извън града и колата се държа повече от прилично. Разлика във вървежа няма освен, че вече вече може да вдигне 130 км/ч без досадната лампа да светне и мотора да влезе в авариен режим.
Отговори

alexslav61 снимка alexslav61 12 май 2013 - 07:02

 Dimas, на 11 май 2013 - 18:49, каза:

Колеги, май реших проблема. Оказа се, че турбината надува повече отколкото трябва и след малка интервенция проблема с аварийния режим се реши. Та как стана: свалихме клапана между гейта и соленоида и развихме 2 оборота така, че потока на въздух да бъде малко по-малък. Честно казано в началото бях доста скиптично настроен, но днес направих едни 200 км извън града и колата се държа повече от прилично. Разлика във вървежа няма освен, че вече вече може да вдигне 130 км/ч без досадната лампа да светне и мотора да влезе в авариен режим.


Поздравления Dimas ! Искрено се радвам за теб. Ти се измъчи. Дано вс. е ОК
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 май 2013 - 09:54

 alexslav61, на 12 май 2013 - 07:02, каза:

Поздравления Dimas ! Искрено се радвам за теб. Ти се измъчи. Дано вс. е ОК


Благодаря! Верно е. Има зор, но сега вече всичко е наред (май).
Отговори

georgi4 снимка georgi4 09 юни 2013 - 08:23

Здравейте колеги,
закупих Opel Astar G 1.7DTI 16v isuzu- Y17DT
имам подобни симптоми като автора на темата- при по висока скорост светва чека и колата губи една идея мощност.
Имам оп ком и ми излиза следната грешка:
P1125 (05)- Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)
Present. Грешката е с подномер номер (05)
с общо описание в гайда-> P1125 Throttle position sensor intermittent


понякога мки излиза и грешка P0335 - Incorrect RPM Signal (08) - Not present(P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction)
имаше и грешка P0105 - Boost Pressure Sensor Circuit High Input (01) - Not present(P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction), която беше стара май.

Най упорита е P1125(5) , след гасене-палене чека не светва и така до следващото вдигане на скорост.
Автомобила е минал чип тунинг през OBD, но преди това не е минал диагностика и не знам какви грешки е имало. Не съм забелязал преди това да го е правил този номер.
Единственото, което съм правил е опит да сменя датчик на колянов вал, обаче нещо не пасна и си върнах старият и си изчистих грешките(тогава май я имаше грешка P0105 - Boost Pressure Sensor Circuit High Input (01) - Not present(P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction)).

Ще сън благодарен на съвети и мнения по въпроса.
Благодаря.
Мнението беше редактирано от georgi4: 09 юни 2013 - 08:28
Отговори

nurim снимка nurim 09 юни 2013 - 12:52

 georgi4, на 09 юни 2013 - 08:23, каза:

Здравейте колеги,
закупих Opel Astar G 1.7DTI 16v isuzu- Y17DT
имам подобни симптоми като автора на темата- при по висока скорост светва чека и колата губи една идея мощност.
Имам оп ком и ми излиза следната грешка:
P1125 (05)- Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)
Present. Грешката е с подномер номер (05)
с общо описание в гайда-> P1125 Throttle position sensor intermittent


понякога мки излиза и грешка P0335 - Incorrect RPM Signal (08) - Not present(P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction)
имаше и грешка P0105 - Boost Pressure Sensor Circuit High Input (01) - Not present(P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction), която беше стара май.

Най упорита е P1125(5) , след гасене-палене чека не светва и така до следващото вдигане на скорост.
Автомобила е минал чип тунинг през OBD, но преди това не е минал диагностика и не знам какви грешки е имало. Не съм забелязал преди това да го е правил този номер.
Единственото, което съм правил е опит да сменя датчик на колянов вал, обаче нещо не пасна и си върнах старият и си изчистих грешките(тогава май я имаше грешка P0105 - Boost Pressure Sensor Circuit High Input (01) - Not present(P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction)).

Ще сън благодарен на съвети и мнения по въпроса.
Благодаря.

виж си вакумите ,какъв датчик слага на митцибуши ли ?за п0105 виж мап сензора почисти го или пробвай с друг от работеща кола ,и най не приятното би било ако няма промяна може да пробваш друго ECU ,при мен има грешка п1125 но рядко и при преминаване през дупка(при полужение че всичко е ок ) по сериозно и ми е ясно за какво иде реч само се моля де не е скоро че 350 лева ECU то
Мнението беше редактирано от nurim: 09 юни 2013 - 13:10
Отговори

georgi4 снимка georgi4 09 юни 2013 - 19:20

Датчика за коляновия вал го взех чисто нов от Ауто+, но не го разчете компа и им го върнах.
Мап сензора кой/къде беше ?
Някой ако може да каже кои тестове/позиции да гледам през Оп Кома, свързани с тези грешки по горе.
Благодаря.
Мнението беше редактирано от georgi4: 09 юни 2013 - 19:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg