Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Грешка U2113 Corsa D

vladkosk снимка vladkosk 06 март 2020 - 17:03

Здравейте, проблема е следния...става въпрос за Corsa D 2008 год....понеже свалях копчето на централната конзола което е за изключване на пасажерския airbag и от тогава ми свети лампата на таблото за бега и самото копче мига непрекъснато. Закачих я с Delphi , но не може да изтрие кода за грешка...самия код е U2113 (въздушна възглавница-няма комуникация-с прекъсване ). Къде да търся проблема ? Преди да откача въпросното копче...не е светил аербега.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 06 март 2020 - 21:25

Търси там където си пипал.
Отговори

vladkosk снимка vladkosk 07 март 2020 - 09:20

 bojo06, на 06 март 2020 - 21:25, каза:

Търси там където си пипал.

Няколко пъти свалях и слагах въпросния бутон....тъй като и аз мислех нещо да не е проблема там...но няма разлика...другите бутони който са заедно на него си работят...значи няма прекъсване .Може и просто да е съвпадение със свалянето на бутона да се е появил проблема другаде...карах без бутона една седмица. Затова някой ако има идея точното тълкуване на въпросната грешката...да сподели.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 март 2020 - 10:07

Превключи го на Английски това Делфи и дай пак какво изписва.
Предполагам че е високо съпротивлението във веригата на въпросната възглавница.
Отговори

vladkosk снимка vladkosk 12 март 2020 - 19:07

Ето това са грешките :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 март 2020 - 20:28

Делфито е написало че грешките са непостоянни.Т.е. ту ги има ту ги няма.И проблема в случая е с комуникацията по CAN шината.А на тази шина са накачени много неща.Ако може тествай и с друга диагностика за да сравниш какво ще покаже.Или може да се мерят връзките и кабелите на CAN шината.

В случая най-важната грешка е U2100.Другите са следствие.
Отговори

vladkosk снимка vladkosk 12 март 2020 - 21:16

Единствено искам да изтрия грешката за аербега...понеже свети и на таблото и мига и самия бутон за изключване на пасажерския бег...До преди да откача въпросният бутон...не ми е светил аербега...а не съм правил никакви промени по колата....ако има някакъв вариант сам да се справя...ако не то лесно да се отиде на майстор.
Отговори

calibul снимка calibul 12 март 2020 - 21:18

Пробвай и с откачане на акумулатора ( ако не си ) за по-дълго време. После пак закачи диагностиката и пробвай да изтриеш грешките ( ако има ).
Отговори

Ceci1221 снимка Ceci1221 13 юни 2020 - 17:18

Здравейте колеги дали сте реши проблема? Защото моят е абсолютно същия... Благодаря
Отговори

vladkosk снимка vladkosk 17 юни 2020 - 11:45

 Ceci1221, на 13 юни 2020 - 17:18, каза:

Здравейте колеги дали сте реши проблема? Защото моят е абсолютно същия... Благодаря

Оказа се че проблема е бил в самата диагностика Delphi...купих си OP-COM и с него изчистих грешката.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 юни 2020 - 14:03

Въпросът е дали ще се появи пак.... И си попълни код на двигател в профила!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg