Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Опел Астра К

Владимир79 снимка Владимир79 04 юли 2019 - 23:17

Здравейте,
Преди година си купих нова астра “К” от булвария.
Изключително доволен съм от автомобила, но има един малък, но много дразнещ проблем. Случва ми се вече три четири пъти по време на движение да му гасне дисплея и за няколко минути няма никаква индикация! Възтановява работа от самосебе си, но е факт, че има някакъв проблем!
Колата е гаранционна. Отидох в булвария и обясних за проблема!
Отговора им бе следния:
“Демонстрирай ни проблема за да отстраниме повредата гаранционно”
Ок казвам аз, но в момента всичко е наред!
“Значи всичко работи по колата и нямаме основание да я приемем за гаранционно отремонтиране”!
Това е отговора, който получих?!

Реално са прави. Всичко е изрядно по колата, но аз съм установил конкретен проблем.
Мога да бъда навсякъде по всяко време, когато дисплея изгасне отново. 6/49 е да ми изгасне буквално пред сервиза и да демонстрирам проблема, както се изразиха от булвария!

Та въпроса ми е:
Някой с този модел на астра”К” имал ли е подобен проблем и как е процедирал?
Колата съм я закупил чисто нова през април 2018г. и в момента е на 22000км.
Както казах, проблема е дребен, но дразнещ! Взимам предвид това, че все пак автомобила е много нов и очакванията са ми, когато нещо не е наред,да бъде проверено и компетентно отстранено.
Дефакто се получава, че проблем има, но не може да бъде констатиран на място-значи няма проблем??!

Иначе автомобила е прекрасен. Напълно ми задоволява ежедневните нужди. Взех го с най-високия клас на обурудване.
Бензинов мотор(в годините големи проблеми имах с дизели и не искам да ги виждам и чувам-лично мнение), харчи повечко от това, което е дадено по каталог, но това не го отчитам като проблем. Като поиска бензин-бензиностанции бол...

Споделям лично и неангажиращо мнение като собственик на новата астра “К”
Това не ми е първият опел, не мисля и, че ще е последния, но времето ще покаже! Харесвам марката...

Ще се радвам някой да сподели мнение относно прословутия дисплей..
Отговори

sathv снимка sathv 05 юли 2019 - 07:21

Слагаш един видеорегистратор насочен към таблото и даваш записа. Така преди време имах проблем с един лаптоп. Отвреме-навреме излизаха вертикални черти по дисплея. Смениха дисплея гаранционно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 юли 2019 - 07:47

Колега, за добро или зло колата ти е доста нова и непополярна тук. За това и аз като колегата ще ти кажа, като загасне пусни едно клипче, заснеми проблема и после им го дай.

Другото лошо е, че новите коли са доста кекави, едно разглобяване на таблото може да ти коства доживотно скърцане, т.е. следващите 2-3г докато караш колата, та ако проблема не се задълбочи и е на 2-3 месеца за 5 мин, може и въобще да не го човъркаш...
Отговори

Dimov снимка Dimov 05 юли 2019 - 09:23

Някъде бях чел за подобен проблем, но не се сещам къде... Та там разправяха, че се оправяло с ъпдейт на инфотеимънта. Ако наистина е така, смятай колко са в час нашите представители. Опитай в друг официален сервиз.
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 юли 2019 - 09:35

Или търси колегата Помагащ. При него няма скрито-покрито.
Отговори

benzy снимка benzy 06 юли 2019 - 16:29

Нещо такова ли става:
https://www.youtube....h?v=j_id7j8As00

както е казал Димов, уж ъпдейт решава проблема...
ама както е казал Жоро, ако опре до разглабяне - по-добре да те дразни дисплея от време на време отколкото скърцане през цялото време...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg