Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скоростите забиват при запален двигател.

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 08:48

Здравейте,

Вее няколко пъти ми се случва ккато си карам и скоростите да не могат да се превключват. Натискам здраво съединителя и просто не иска да влезе на никоя скорост.Когато пробвам да вкарам задната, се чува стържене , все едно съм сбъркал скоростта.
Странното е че в момента в който изгася колата, скоростите си се мърдат чудестно, но щом запаля отново, те блокират.
При загасена кола и ръчкане на скоростите се оправят сами след 2-3 минути, но това не ми се струва никак добре.

Можете ли да ми помогнете с идеи къде е проблема и колко би ми струвало отстраняването му?

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от petyoyo: 04 ноември 2013 - 08:54
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 ноември 2013 - 09:00

Не ти отделя съединителя докраи. Защо-трябва да види някои с опит и познания.
Отговори

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 09:28

А как така като изгася колата скоростите си влизат с натиснат съединител, а като е включена не става?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 ноември 2013 - 09:45

Ако лоста ти хлопа много провери карето на скоростната кутия и пластмасовия избирач на скоростите
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 04 ноември 2013 - 11:02

колега, от скоро ли я имаш колата?Бих те посъветвал да се провери маслото в кутията, въобще има ли.
Отговори

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 12:03

Съединителя не скърца изобщо и странното е как скоростите на изгасена кола си влизат а в момента в който я запаля и отказват.

Колята скоро съм я купил и на мен първото нещо което ми хрумна беше маслото.
Отговори

sathv снимка sathv 04 ноември 2013 - 13:45

И кое му е странното , че не мога да разбера? Странно е за този който хал хабер си няма от предавателни кутии. Колегата Калин ти каза. Има непълно отделяне на съединителя. Аналогично опитай да включиш предавка в движение без натискане на съединителя. Причини- Помпи горна и долна , обезвъздужаване, крив диск, заяждане на водимия диск върху шлиците и др. Това, че нямаш шум не е никакъв критерий.
Отговори

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 15:17

 sathv, на 04 ноември 2013 - 13:45, каза:

И кое му е странното , че не мога да разбера? Странно е за този който хал хабер си няма от предавателни кутии. Колегата Калин ти каза. Има непълно отделяне на съединителя. Аналогично опитай да включиш предавка в движение без натискане на съединителя. Причини- Помпи горна и долна , обезвъздужаване, крив диск, заяждане на водимия диск върху шлиците и др. Това, че нямаш шум не е никакъв критерий.


В сервиз сега ми казаха че почти нямало масло и най-вероятно е от това. Възможно ли е да е така?

Ако не, всички тези неща които ми изброи и биха могли да са причина, как могат да бъдат установени и да се разбере кое е , защото в сервиз ще ми оправят всичко докато разрешат проблема!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 ноември 2013 - 15:34

дано се разминеш само с масло за скорости
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 04 ноември 2013 - 15:51

 JorkataG, на 04 ноември 2013 - 15:34, каза:

дано се разминеш само с масло за скорости


Надали, това масло все някъде е отишло. Най малко гарнитура или семеринг ще има за смяна.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 ноември 2013 - 16:00

Това е ясно и си е нормално да се смени гарнитурка. Имах предвид да е проблема в маслото да не е станала голямата беля.
Ако се размине само с масло гарнитура и семеринг направо е 6
Отговори

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 17:06

 JorkataG, на 04 ноември 2013 - 16:00, каза:

Това е ясно и си е нормално да се смени гарнитурка. Имах предвид да е проблема в маслото да не е станала голямата беля.
Ако се размине само с масло гарнитура и семеринг направо е 6



Гарнитурата няма как да не се смени за съжаление, но тя струва 6 лева.
Общо смяната и слагането на 2 литра масло и работата са 70 лв. Незнам дали е добра цената, но честно казано се съмнявам да се оправи само с него, но дано.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 04 ноември 2013 - 18:02

Аз го пиша на съединител.
Но и смяната на маслото не е лошо нещо. 70 лв е добра цена.
когато вкарваш задна се чува хъркане, колата на пълно спряла ли е или?
Когато изпитваш трудност с превключването на скорост, пробвал ли си да пуснеш съединителя да го натиснеш и да пробваш пак?
Отговори

petyoyo снимка petyoyo 04 ноември 2013 - 23:49

 jelqzkov, на 04 ноември 2013 - 18:02, каза:

Аз го пиша на съединител.
Но и смяната на маслото не е лошо нещо. 70 лв е добра цена.
когато вкарваш задна се чува хъркане, колата на пълно спряла ли е или?
Когато изпитваш трудност с превключването на скорост, пробвал ли си да пуснеш съединителя да го натиснеш и да пробваш пак?


КОгато вкарам задната се чува стържене. но само когато е на лице проблема и то само при пуснат автомобил.
Когато изгася автомобила всички скорости влизат нормално, включително и задната.

То не е трудност, а е невъзможност. Лоста не се мърда на никъде. В моменти в които се случи да забие , пробвам всичко и няма някакво решение. Оправя се след 2-3 минути изгасена кола.Пробвал съм и да натискам съединителя, и без него и паля и пробвам пак.
Спасението е това че мога да изключа колата да пусна първа, да я изгася пак и да пусна втора, и трета и т.н. и да се спася от някаква ситуация.
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 07 ноември 2013 - 20:03

Според мен е съдинител - колкото и да няма масло, щом на изключен двигател влизат без проблем,би трябвало да влизат, макар и затруднено, и при работещ двигател. Започни от съединителя, пък после ако има нужда може и маслото на ск. кутия да смениш, но според мен няма да има нужда
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 12 ноември 2013 - 15:41

При запалена кола зъбчатките се движат, като няма масло много ясно че няма да можеш да вкараш на скорост.Така и не писа доля си масло, ако не си рискуваш да я опечеш кутията и минимум да останеш без някоя скорост.Какво ти казаха в сервиза, дупка има ли, къде е отишло това масло?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg