Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Образователно (поне за мен). Как се променя

hatchetman снимка hatchetman 05 август 2008 - 18:48

има ли нещо в поведението на двигателя (звук, дим и т.н.), което да подскаже, че са омекнали пружините на дюзите?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 август 2008 - 18:51

Хммм, нещо не разбрах какво имаш предвид.
Аз лично не знам за наличие на пружини при дюзите. Принципът е или чисто физичен, или на електромагнит.
Може би имаш предвид пружините на клапаните :dummy:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 05 август 2008 - 19:35

 siegfrid, на Aug 5 2008, 07:51 PM, каза:

Хммм, нещо не разбрах какво имаш предвид.
Аз лично не знам за наличие на пружини при дюзите. Принципът е или чисто физичен, или на електромагнит.
Може би имаш предвид пружините на клапаните :dummy:



Не, имам предвид точно пружините, които са вътре в дюзите и се свиват при определено налягане за да се вдигне иглата и да се освободи пътя на нагнетената от помпата нафта, за да мине тя през разпръсквача. Принципът наистина е чисто физичен, ама аз питам старило и патило как се променя работата на двигателя, ако тези пружини са омекнали? Как се променя звука, дима, тресе ли, ....и така нататък. Най вече има ли промени в звука ме интересува?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 05 август 2008 - 22:23

 hatchetman, на Aug 5 2008, 07:48 PM, каза:

има ли нещо в поведението на двигателя (звук, дим и т.н.), което да подскаже, че са омекнали пружините на дюзите?



Вдига гарантирано разхода понеже дюзата отваря по рано но не затваря по рано и по този начин момента на впръскване е по дълъг(съотвентно и по голямо количество тунджа),почва да пуши повече.
По шумен е, понеже се досещаш че впръсква по рано от необходимото.

И тъй в ред на мислене ми минава през акъла(не е много :dummy: ),че се получава по голямо натоварване на буталомотовилковия механизъм.

И освен това знай че, освен омекване на пружини се подбива с течение на времето иглата на разпръсквача.
В смисъл че не е задължително да са омекнали пружините и пак налягането на дюзата да се промени.

Усещам че нещо те е налегнала параноята с твойта колица и си мислиш че има нещо не наред.
съвет: пускай си по силно музиката в колата и ще забравиш за всякакви тракания и т.н.

Все пак не забравяй че тя трябва да ти робува а не ти.
Свиркай си и само ако нещо се развали тогава сменяй.

а и да не забравя - Никаква чалга че опелчетата не търпят
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 05 август 2008 - 22:50

 VECTRA 1,7D, на Aug 5 2008, 11:23 PM, каза:

Вдига гарантирано разхода понеже дюзата отваря по рано но не затваря по рано и по този начин момента на впръскване е по дълъг(съотвентно и по голямо количество тунджа),почва да пуши повече.
По шумен е, понеже се досещаш че впръсква по рано от необходимото.

И тъй в ред на мислене ми минава през акъла(не е много :dummy: ),че се получава по голямо натоварване на буталомотовилковия механизъм.

И освен това знай че, освен омекване на пружини се подбива с течение на времето иглата на разпръсквача.
В смисъл че не е задължително да са омекнали пружините и пак налягането на дюзата да се промени.

Усещам че нещо те е налегнала параноята с твойта колица и си мислиш че има нещо не наред.
съвет: пускай си по силно музиката в колата и ще забравиш за всякакви тракания и т.н.

Все пак не забравяй че тя трябва да ти робува а не ти.
Свиркай си и само ако нещо се развали тогава сменяй.

а и да не забравя - Никаква чалга че опелчетата не търпят



А звукът от предварението прилича ли на звука от разсипване на стъклени топчета върху мраморен под?
Извинявам се за любопитството си, но искам да знам, защото просто искам да го знам:))) Не знам защо искам да го знам, просто искам, искам:)))


Относно чалгата - много чалга пускам, ама на сган-та, щото бачкам и като дисководещ, но в колата - МЕГАДЕТ и производни!
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 06 август 2008 - 15:13

 hatchetman, на Aug 5 2008, 11:50 PM, каза:

А звукът от предварението прилича ли на звука от разсипване на стъклени топчета върху мраморен под?
Извинявам се за любопитството си, но искам да знам, защото просто искам да го знам:))) Не знам защо искам да го знам, просто искам, искам:)))
Относно чалгата - много чалга пускам, ама на сган-та, щото бачкам и като дисководещ, но в колата - МЕГАДЕТ и производни!

Прилича като се едно хвърляш чакъл по капака :dummy:
Ако толкова много имаш съмнения ,че имаш по голямо предварение, що не го регулираш някъде където имат уред за това?
Може и да изровя по книгата колко трябва да е
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 07 август 2008 - 17:51

 VECTRA 1,7D, на Aug 6 2008, 04:13 PM, каза:

Прилича като се едно хвърляш чакъл по капака :dummy:
Ако толкова много имаш съмнения ,че имаш по голямо предварение, що не го регулираш някъде където имат уред за това?
Може и да изровя по книгата колко трябва да е


Е, ти се смееш, ама за мене звуците са като цветовете за художника... Слушам и различавам... Слушам един Исузу, после друг Исузу и сравнявам...Просто искам да знам това причукване от неизправност в горивоснабдителната система ли е, или е от чисто механично естество - луфтове на разбити биелни лагери, луфтове на втулките на буталата, луфтове на клапани (само на 1 клапанче измерих отклонение с 0.1 мм) и така нататък...

Наистина се чува все едно, че някой разсипва стъклени топчета върху мраморен под...и е по-осезаемо на студен двигател, а на загрят трябва да се заслушаш, за да отличиш тези звуци, които "замърсяват" цъкането на мотора.

Лесно ше разглоба половината двигател, за да сваля дюзите, ама искам да съм 90 процента сигурен, че проблемът в тях... и затова питам КАК трака двигател с ненавременно впръскване...
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 09 август 2008 - 11:01

Хайде де, колеги, знам, че има знаещи... :dance:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 09 август 2008 - 19:55

Днес ми направиха реглаж на клапани. 3 пула ми е сменил майстора, даже ми обясни с какви отклонения са били. Двигателят утихна малко, но причукването си го има, по-изразено на студен мотор. Колеги, някой от вас знае ли автоматичният обогатител дали дава и предварение?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 10 август 2008 - 12:07

 hatchetman, на Aug 9 2008, 08:55 PM, каза:

Днес ми направиха реглаж на клапани. 3 пула ми е сменил майстора, даже ми обясни с какви отклонения са били. Двигателят утихна малко, но причукването си го има, по-изразено на студен мотор. Колеги, някой от вас знае ли автоматичният обогатител дали дава и предварение?



дава и то доста предварение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg