Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола, трябва да купя още някой Опел :)

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 март 2015 - 07:42

Здравейте колеги,

Налага ми се да купя още една кола и съм се спрял отново на вектра. Много коли гледах и съм харесал към момента една вектра ц 2005 с 1,9 cdti

има още една която е 2006/7 която е с новите фарове и тя е 1,9. Има ли разлика в моторите и ако да, коя ми препоръчвате. И двата ги дават 150 кс в обявите.

Има и опция за една 2,2i бензинова, която също е 2006 с новите фарове и може да я газифицирам.

2,2 дизел няма да зимам

има и 2.0 101 кс(мотора май е почти като на мойта), но мисля, че на тва купе ще и е малко :(. Все пак може да се чипоса и да почне да върви.

Дайте съвет към кой мотор да се насоча и какво да гледам като я купувам.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 август 2015 - 09:29
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 март 2015 - 09:24

Чета ти ника и очаквам да прочета нещо смислено, после обаче чета темата и след като се наложи да я преместя, да питам: ти сериозно ли? Даваш смислени отговори в други теми а тук...

Има изписано толкова много, че за самия теб ще е полезно да го прочетеш. Ще нахвърлям съвсем малко, което ми идва на първо четене. За проблеми и болежки, ще оставя на теб да четеш. Само казвам проблемите: вихрови клапи, демпферен (двумасов) маховик...

Дизеловите двигатели с работен обем 1,9 са:

Z19DTL - 101коня
Z19DT - 120коня
Z19DTH - 150коня

С това отговарям на въпроса ти еднакви ли са. Щом е 150коня са еднакви (стига някой търговец да не е сложил спортен филтър и да я е писал 150коня). От тук отиваме на препоръка, вземи по-гледаната!!! За 2,2 бензин не съм се интересувал много, но май са два и единия със сигурност е директ и газифицирането е сложна, да не кажа невъзможна процедура.

Според мен 101коня на 1300-400кг кола е мощно като количка за голф, въпреки че сега ще се обади някой да каже, че е перфектния семеен автомобил...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 март 2015 - 10:10

 Жоро, на 25 март 2015 - 09:24, каза:


Z19DTL - 101коня
Z19DT - 120коня
Z19DTH - 150коня

Според мен 101коня на 1300-400кг кола е мощно като количка за голф, въпреки че сега ще се обади някой да каже, че е перфектния семеен автомобил...


Благодаря за полезното инфо. Това беше почти всичко което се интересувам.

Дизелите са големите 150 коня, но в обявата на по-новта не беше написано сдти а нещо друго и за това се чудех дали няма разлика в моторите.

Бензиновата е директ, което явно ще отпадне въпреки че е на много еротична цена :(

Иначе и двете ги дават със сервизни книжки от Италия, което горе долу е като с препоръка от попа на селото де. Тая 2005-та е от частно лице.

Ще видя и ОП-КОМ-а какво ще каже, но така като гледам пазара, една от двете ще е.

Иначе за 101 коня, на мен ми върши работа и след чипа бяга повече от джета и октавия 2014 (1,6 дизел/105 коня), което за мен покрива минимума :) Иначе и аз бих предпочел повече, особено ако е комън рейл.

Поздрави
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 март 2015 - 10:56

 Ne6to Smisleno, на 25 март 2015 - 10:10, каза:

Иначе за 101 коня, на мен ми върши работа и след чипа бяга повече от джета и октавия 2014 (1,6 дизел/105 коня), което за мен покрива минимума :) Иначе и аз бих предпочел повече, особено ако е комън рейл.


Само, че според http://auto.ru/ Vectra B e 1335 кг, a Vectra C e 1503 кг, което съпоставено в коне са 15-20...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 март 2015 - 21:05

Колеги,

гледах този дизел дето е 2005 (1,9 cdti)

Колата ми хареса. Ето какво изрових с хлопкома:

P0650-04 malfunction indicator (ML) control circuit open - това май е индикаторната лампа, че не работи
P0425-02 Exhpist gas temperature sensor low voltage (bank 1 sensor 1) - това до колкото прочетох значи, че температурния датчик на катализатора не работи. Може и да няма катализатор и да няма лампа, за да на свети :)

body air bag
B0670-00 Airbag telltale circuit malfunction - това четох, че се решава с подмяната на един бушон най-вероятно.

Кажете правилно ли съм разбрал грешките и има ли нещо от което да се притеснявам. Иначе колата върви повече от добре и ми харесва.

Гледах показанията на егр-а. На празен ход седи на 4%. Като подам малко газ не се променя. При мойта вектра не беше така. Това нормално ли е?

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 март 2015 - 21:27
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 март 2015 - 10:58

Искам да попитам каква е разликата между 1,9 cdti 120 и 150 коня. Има ли хардуерна разлика или всичко е в чипа? То какво друго може да е? Да няма кулер? Ако има такава разлика може ли да се преправи като хората?

Поздрави
Отговори

asensio снимка asensio 31 март 2015 - 15:04

120 е 8 клапана и няма вихрови клапи, докато 150 е с 16 клапана и има вихрови клапи. Друго не се сещам, колегите дето карат такива машинки могат да споменат и други разлики.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 април 2015 - 08:57

 asensio, на 31 март 2015 - 15:04, каза:

120 е 8 клапана и няма вихрови клапи, докато 150 е с 16 клапана и има вихрови клапи. Друго не се сещам, колегите дето карат такива машинки могат да споменат и други разлики.


При Вектра Ц е точно така както казва asensio, при Астрата Х и Зафира Б има и друг вариант. Ама тук не говорим за тях, така че ако с чип можеш да сложиш 8клапана, ще станат почти еднакви...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 април 2015 - 08:59

 Жоро, на 01 април 2015 - 08:57, каза:

При Вектра Ц е точно така както казва asensio, при Астрата Х и Зафира Б има и друг вариант. Ама тук не говорим за тях, така че ако с чип можеш да сложиш 8клапана, ще станат почти еднакви...


Аз нещо почнах да гледам и Астрите. Пазара е много опоскан в момента :( Или изглеждат зле или хич ги няма. Да не говорим за цените..
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 април 2015 - 09:30

Ето едно описание от един колега, който работи в представителство на Опел, което съм си качил на пощата от едно време...

Цитат

Аз ще започна с малко уточнение, защото когато говорим само в конски сили стават обърквания. Моторите 1.9 CDTI са Z19DTL (100hp), Z19DT (120hp), Z19DTJ (120hp), Z19DTH (150hp). DTL и DTJ наистина са софтуерно спънати версии съответно на DT и DTH. А между DT и DTH съществуват някои механични разлики - брой на клапани/валове, всмукателен колектор, EGR, турбо и др.
Също така, интересен е факта, че Z19DTL се среща при Zafira B и Vectra C, а Z19DTJ е само при Astra H. Като цяло Z19DTL и Z19DTJ са сравнително рядко срещани.
Да оставим настрана разхода, защото той е един и същ при всички двигатели и да вземем динамиката. Да, Z19DTH е най-забавния за каране... и толкова. Няма други предимства. Всичко останало е в полза на Z19DT, който за момента е най-добрия и надежден от всички. Когато говорим за Zafira, предполагам че ще я използваш основно за семейна кола и искаш кола, която е надеждна. Динамиката й е напълно достатъчна, за да пътуваш спокойно с цялото семейство и да не се притесняваш при изпреварванията. Интересен е факта, че Z19DT има по-малка турбодупка от Z19DTH, което го прави по-приятен при нормално каране. Едва ли искаш всеки път при 1800 - 1900 оборота някой да ти бие шута отзад, макар и да е забавно в началото...
Не знам дали питаш за нова кола или втора употреба... По принцип новата кола идва с 2 години гаранция, а и в последните версии на Z19DTH са изчистили основния му недостатък, така че можеш да си позволиш да вземеш и него. Разликата в цената между DT и DTH обаче е около 2000лв и трябва да се замислиш дали да ги дадеш за по-голям мотор или някоя друга полезна екстра, примерно адаптивен ксенон
При колите втора употреба, проблемите които можеш да срещнеш с DTH са:
- всмукателен колектор с вихрови клапи - разваля се много често. Или се износва лостчето за управление на клапите или пък дефектира ел. моторчето им за управление. При който и да е от двата проблема, винаги се сменят всмукателен колектор и моторче в комплект.
- EGR клапан - проблема се проявява и при DT мотора, но тъй като DTH е с по-голям въртящ момент, при него се появява по-често. Причината е, че по-големия мотор предразполага към по-леко каране и при нормален стил на шофиране не изисква настъпване, за да се ускорява добре. Съответно, карането на ниски обороти води до ускорено задръстване на EGR клапана, за което донякъде вина имат и нашите горива, но не това е решаващото.
- демпферен маховик - при тези двигатели, демпфера на съединителя не е на феродовия диск, а е "вграден" в самия маховик. И тъй като DTH има не малък въртящ момент, живота на този демпфер силно се скъсява, ако колата се шофира предимно спортно.
Цената за отстраняване на тези проблеми, ако се проявят, е горе долу колкото на запазена Astra F, така че гледай внимателно
Такситата в Германия, които си гледал са Z19DT точно поради тези две причини, които споменах - по-ниската първоначална цена и по-високата надеждност при експлоатация. А и със 120 коня колата си върви съвсем прилично. Особено пък за такси...
По отношение на консумативите няма някакви сериозни разлики в цените, така че това не е сериозен фактор при избора.
Надявам се да не ме нападнат доволните собственици на DTH мотора, за който май не казах нищо хубаво. Аз самия карам DTH мотор, но избора му беше повече емоционален отколкото практичен
Ако си решил да купуваш такава кола, драсни едно ЛС да ти кажа кои са основните неща, на които да обърнеш внимание при избора си и кои са най-честите болки на модела.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 април 2015 - 10:10

Благодаря!

Страшно полезна информация.
Отговори

kabby снимка kabby 01 април 2015 - 14:23

Само малко допълнение:
B0670-00 Airbag telltale circuit malfunction може да значи изгоряла крушка на таблото за AirBags - решава се с подмяна на крушката. Може и наистина да е бушон.
При всички положения обаче има вероятност да индикира проблем с някоя от въздушните възглавници и при отстраняване на проблема с крушката да ти светне с грешка.
Обикновено проблем с въздушна възглавница се появява когато някоя е неработеща (не е подменена след удар) или буксата под седалките, през която минава захранването на възглавниците в самите седалки да е заминала. Ако е второто - ще ти изпише че има високо/ниско съпротивление към съответната въздушна възглавница. Всичко това е хубаво да се има предвид при покупка - ако не е подменена въздушна възглавница това е много показателно за качеството на поддръжката на колата. Ако пък буксата е проблем - това значи че е покарана доста при това от различни хора.

Борил съм се с този проблем и споделям опит просто :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 април 2015 - 16:38

Колеги,

Взех колата. Настъпиха няколко промени в движение. Колата е Астра H, не Вектра C, и не е Z19DTH, a Z19DT, но това намерих като по-читава бройка (поне на пръв поглед де). Снимки ще сложа утре. Сега бих искал да ви попитам няколко въпроса:

1. Как си слагате по две коли в профила? На мен не ми дава. Било твърде дълго.

2. Мисля да и сменя маслото на първо време - кастрол 5/40. Това добре ли е или друго? Според мен това е за тая кола.

3. Няма темпомат. Купувам лостче веднага. Въпроса ми е от вектра ц става ли или само от завира и астра? Изглеждат ми еднакви, но ги дават различни. Кой е кода, който ми трябва за активация? Има ли го на ключа или къде да го търся? Има и сервизна книжка. Там ли е?

4. Какви са опциите за чип? (това го мислих до вчера, но днес като я поакарах май ще ми стигнат конете за момента. Все пак е хубаво да се знае). Според вас добра идея ли е или така да си я карам?

5. Има "спорт" бутон. Какво е това нещо и за какво се бори? Какво се променя в колата като го натисна?

6. Как мога да следя температурата? Нямам прибор и ми е малко тръпка да карам необслуена кола, на която още нямам доверие така :(

ще има и мноооого други въпроси, но едно по едно.

Ще съм благодарен на всеки, който ми помогне да поопозная возилото.

Поздрави

http://kachisnimka.c...age.php?di=DYVS

http://kachisnimka.c...age.php?di=PLI9

http://kachisnimka.c...age.php?di=5TD7

http://kachisnimka.c...age.php?di=HEYI

http://kachisnimka.c...age.php?di=RC7M

http://kachisnimka.c...age.php?di=X5KI

http://kachisnimka.c...age.php?di=FJN1
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 април 2015 - 11:25
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 09 април 2015 - 11:18

Ами честита Астра! Z19DT, ще рече, че си си взел 8 клапановия двигател, без вихровите клапи (една болежка по-малко) уж по-малко проблемен :)
По въпросите:
1. Тук някой друг да каже
2. Маслото мисля, че по книжка си ти е 5W30, разбира се и друго можеш да сложиш... марката... всеки си е харесал нещо и такова слага, аз лично всеки път слагам различно, от любопитство, като разбира се гледам да отговаря на спецификациите на автомобила. Разлика до тук не съм открил, вероятно има...
3. Лостче за темпомата става само от Астра Х и Зафира Б, това на Вектрата не си прав, не е същото. Освен лостче, трябва да имаш и ключ на съединителя, който да изключва темпомата, когато го натиснеш, другото е включването на темпомата с ОП-КОМ, примерно.
4. "чип" е образно казано... може да се модифицира софтуера, става през ОБД буксата, нищо не се разглабя, запоява и т.н. Ефект има!
5. Спорт бутона прави двигателя ти по отзивчив, втвърдява волана, педала на газта е по-чувствителен. Освен това със задържането му, можеш да си изключиш ЕСП-то, ще ти индикира на таблото.
6. Температурата на двигателя можеш да си я видиш в серизното меню. Задържаш "setings" докато чуеш сигнал от радиото и босле цъкаш с борд компютъра, там на някоя от страниците има температурата. Виж я ако си е нормална, не се притеснявай, значи термостата ти работи и толкова. Ако случайно се повиши, имаш индикация на таблото, ако не обърнеш внимание, двигателя ще се изключи, преди да се е повредил. Или поне така е на теория :)
Питай, ако има още нещо, което те интересува. Поздрави!
Отговори

gerov снимка gerov 09 април 2015 - 12:51

За активация на темпомата ти трябва "car pass"там е записан кода!
Това е картонче е голямо колкото лична карта,ако го няма питай продавача,защото неможеш да актевираш или деактивираш доста неща!
Може и кода да е сменен,ако го няма това картонче!

И честито,с здраве да си я караш!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 април 2015 - 13:37

Благодаря ви за информацията. Беше много полезна. Има инфо за активацията на круиз контрола има няколко теми във форума, но никъде не видях да пише за лостчетата и за това питам :) иначе по обявите ми направи впечатление, че ги разграничават. Жалко, че няма да стане, защото намерих едно за вектра за 50 лв, а другите са от 80 нагоре.

Благодаря още веднъж. Като извърша тези дейнсти съм сигурен, че ще ми изникнат нови въпроси.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 април 2015 - 13:38
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 април 2015 - 09:40

Здравейте отново :)

Смених масло с маслен и въздушен филтър. Сложих GM 5/30, каквото му е по спецификация. Вече върви още по-добре. Все пак възникнаха няколко въпроса в главата ми:

1. Как се рестартира дистанцията при смяна на масло? На борда комп-а има един показател, който показва 104 000 нещо си. Според мен това му е последното сервизно обслужване, защото последната фактура е издадена за сервизиране при 105 000 км. Та как да го сложа това на съответно на моментния километраж (ако съм прав де)?

Ето какво намерих в нета по въпроса:

http://opcomforum.yo...val%20Reset.pdf

или

https://www.youtube....h?v=3Hi9dgUPtMg

Смятам да го направя с ОП-КОМ-а за да видя дали сервизния интервал е на 15000 в момента

2. Упътване https://www.opel.bg/...aruchnitsi.html - Това го реших :) намерих работещ линк най-накрая

3. в момента съм с гуми 225/45/17 94W, но трябва да купя поне две нови, защото едната е крива, а друга има балон. Предполагам не ми трябва 94 товарен индекс, защото колата не е толкова тежка. Мисля да зема 91W или 91V. Прав ли съм за това или има няква причина да са 94?

4. Колата върви доста повече от другите с по 120 коня които пробвах преди да я купя. Много много повече. Как мога да разбера дали е ремапната?

5. Днес на място ми дава консумация около 5л/ч. Това прослувутата регенерация на дпф ли и колко продължава тя? Като цяло колата харчи повече от очакваното градско.

6. След малко по-агресивно каране спирачките загряват доста. Като паркирам и почват да пукат като печка докато изстинат. Иначе спира идеално. Джетата също спира толкова добре, но никога не ми се е случвало да и загряват така спирачките пък още по-малко да пукат. това ми е мн странно :(

Благодаря на модераторите за добавянето на автомобила към профила :)

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 април 2015 - 10:10
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 април 2015 - 17:52

Колеги,

срешам малко затруднение със сервизния интервал. Рестартирах го по ръчния начин, но ми показа, че е 30 000, а бих искал да го сложа на 15 000. Четох и намерих как трябва да се прави с хлоп-кома (боди => програминг => програминг => спирачка и т.н.), но с моя китаец нещо не ми дава такава опция. Иначе си намерих картичката с кода и всичко е ток и жица.

Някой може ли да даде повече подробности?

Поздрави
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 май 2015 - 14:26

Колеги,

Тая кола мн харчи :( Някъде по 11/12/13 и дори повече на 100 градско. Разхода на място според компа също е висок. 1/1.4. Три пъти пуска ДПФ Регенерация в рамките на 300 км. ОП-КОМ-а нищо не казва, а и върви чудесно и без проблеми. Вектрата ми даже е мн по-икономична. Някой който има същата ще каже ли дали това е нормално. Не съм икономичен шофьор, но ми е странно да може да харчи толкова.

Може ли да помоля модераторите да преместят темата в отдела за конкретни коли ако смятат че е редно.


Поздрави
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 май 2015 - 14:38

При мен на Z19DTH, ... да речем сега е 180коня, със 17ки в Сф с много настъпване, като имаме предвид, че е по-тежка не качвам над 10. Говорих си с един пич от форума, той е с Астра, ако иска да се каже, неговата е чипвана последно в Адлер и каза, че му харчи нещо от сорта на 8,5 и че моя бил висок...

Според мен този ДПФ нещо те ебава. Виж си маслото и бягай да го махнеш и да я чипнеш...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg