Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

Гостkomseesky_* 07 октомври 2015 - 19:08

Здравеите, от известно време си търся Инсигния, но с мойте изисквания и определен бюджет не се намират :( . Та търся твърдо да е седан или хечбек, автоматична скоростна кутия, 160 коня дизел, като екстри - колкото повече толкова повече. Та тъй като няма читава такава, която да не е от автокъща се стигна и до варианта - нов внос за съжаление. Огледал съм се в една която е в Плевен, и търся свестен сервиз там за да се провери до колкото може. Ако знаете някой читав майстор в Плевен моля помагайте
Отговори

J 90 снимка J 90 14 октомври 2019 - 20:14

Привет от Стара Загора!
В момента съм пред дилемата да си избера кола, втора ръка. Спрях се на няколко Инсигнии 2.8 OPC turbo sports tourer бензин, 325 к.с. ,автоматик. Какво ви е мнението за тях? И тези, на които съм се спрял, как са (Линкове отдолу)?

https://m.mobile.bg/...561444471872829

https://m.mobile.bg/...546002806513119

https://m.mobile.bg/...562945577935607

И ако има някой, който чете това и е от Враца (понеже колато от 1вия линк е оттам), възможно ли е да отиде за един оглед преди да реша дали си заслужава да пътувам до там или не, ще съм много благодарен!
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 14 октомври 2019 - 20:27

Здравей колега, ходил съм в тази автокъща СИМААУТО в София на околовръстното с/у Икеа, в която са две от посочените от теб обяви и съвета ми е да внимаваш много с автомобил от там!!!
пс. Хареса ми врачанското комби по снимки.
Отговори

Vladi_77 снимка Vladi_77 17 ноември 2019 - 11:23

Здр. Случайно някой да има информация за тази кола:
https://m.mobile.bg/...565621069348286
Ще съм много благодарен.
Отговори

apelev снимка apelev 23 февруари 2020 - 09:57

Здравейте, случайно някои от вас да е гледал инсигнията опц във Враца Ако имате някакви инфо за нея ще бъда много благодарен! Намалили са я на прилична цена и много се искушавам, но там нямам идея къде да я погледнат на сервизче. https://m.mobile.bg/...561444471872829
Отговори

benzy снимка benzy 23 февруари 2020 - 13:02

Колега, като казваш, че са я намалили това вероятно означава 2 неща:
Ти гледаш обявата от доста време, значи колата се е застояла
Много хора са ходили да я гледат на място и са се отказвали...
Имай 2 на ум с такива коли
Отговори

apelev снимка apelev 23 февруари 2020 - 15:30

Имаш право, но и моята като я продавах стоеше доста време и нямах и един оглед, докато не намалих цената под някаква явно психологическа граница и веднага я взеха. Божа работа явно ще трябва да се разходя до Враца
Отговори

benzy снимка benzy 23 февруари 2020 - 16:04

Е това е най-сигурната работа, както казал народа на вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата.
Става дума за доста пари все пак и по-важно за скъпи ремонти ако нещо е прецакано та аз лично бих искал след като я видя да я вкарам в официален сервиз - "хубавото" е, че колата е регистрирана и ако са сериозни ще ти се навият да палнете и да се разходите до Плевен имаше някакво представителство или най-добре София.

По-добре да дадеш 3-400 лева горник и да си вържеш гащите отколкото после да бримчиш пачки за ремонти. За подобна кола си трябва сериозно оборудване, само един тръгнал амортисьор на флексрайда ще ти коства няколко хиляди, а това не във всеки сервиз ще ти го диагностицират. Може да е честна колата, и да са точни хората, но врачанските джамбази не се славят с добри практики ;) и ако ми откажат преглед направо ми стават 3 на ум и си тръгвам от подобна кола...
Отговори

Ivo_Ivanov снимка Ivo_Ivanov 05 май 2020 - 21:11

Привет колеги,
След кратко използване на новият ми Опел (19330 км), се получи лека авария. Светна любимата опелска лампа, и съответно обаждане от мен до Ню Ийст, за да се ремонтираме.Проблемът се оказа едната ламбда сонда, и вече е поръчана за подмяна. След точно един час чакане грешката е изтрита и лампата вече не свети. Тук искам да похваля сервиза за бързата реакция, коректното и вежливо поведение, и професионалната работа.
Поздрави.
Опел Инсигния

П.П.
Може ли да се качи снимка тук и как?
Мнението беше редактирано от Ivo_Ivanov: 05 май 2020 - 21:17
Отговори

benzy снимка benzy 07 май 2020 - 16:18

 Ivo_Ivanov, на 05 май 2020 - 21:11, каза:

Може ли да се качи снимка тук и как?


Може... но трябва първо да качиш снимките в някой сайт за споделяне на фото и от там да дадеш линкове тук, като те могат да се визуализиран на страницата... а ако искаш да се похвалиш с "любимата" има секция за това - колите на потребителите
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 01 юли 2020 - 18:17

Колеги дайте сервиз за смяна на прословутото гумено уплътнение на малесната помпа за Insignia моля, за София.
Мнението беше редактирано от Sasho19755: 01 юли 2020 - 18:19
Отговори

ivant снимка ivant 25 октомври 2020 - 21:47

Здравейте колеги.Харесал съм Инсигния 2014 фейслифт 2cdti 130коня. Интересувам се имали го проблема със уплътнението на маслената помпа,и като цяло надежден ли е мотора. Благодаря
Отговори

benzy снимка benzy 28 октомври 2020 - 10:22

 ivant, на 25 октомври 2020 - 21:47, каза:

Здравейте колеги.Харесал съм Инсигния 2014 фейслифт 2cdti 130коня. Интересувам се имали го проблема със уплътнението на маслената помпа,и като цяло надежден ли е мотора. Благодаря

Колега,
Това е въпрос, на който няма да получиш еднозначен отговор. Най-сигурно си остава вземеш ли колата да смениш прословутото гумено уплътнение и да си сигурен какво в дереджето. И да го сменяш на всеки 80-100 хил км за да си щастлив собственик. Изключая това не се срещат много оплаквания. Ще се сблъскаш с обичайните неща за модерен мотор като ЕГР ДПФ и т.н, което е валидно за всеки производител и всеки по-нов двигател с тия щуроти. Ако е гледана колата 3-400 хил км не са проблем. Напиши А20DTH и B20DTH в търсачката и има да четеш една седмица :)
P.S. Точния код на мотора към който си се насочил е може би B20DTJ или DTE но това са по-редки модификации и разликите са основно софтуерни, инфо ще намериш с DTH, това е масовия.
Отговори

ivant снимка ivant 28 октомври 2020 - 14:45

Да ясно. Кода на мотора е А20DT
Отговори

benzy снимка benzy 28 октомври 2020 - 21:50

Само като предположение (може би някой запознат колега ще каже дали е така), но щом е А20 мотора вероятно си е неревизирана версия, т.е. стария мотор в новото купе и смяната на уплътнението става задължителна... но това е просто мое предположение, защото сега се сетих, че 130 к.с. го има и преди фейса. Преработените мотори си мисля, че трябва да са с B20

Това може би не трябва да те отказва, защото въпреки всички "митове и легенди" адски много хора го карат тоя мотор и със съответните грижи са доволни.
Отговори

Sim снимка Sim 25 януари 2021 - 19:04

Интересно четиво!
https://www.ams.bg/c...-kombita-034705
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 март 2021 - 12:14

Колеги, какво ви е мнението за бензиновия мотор 2.0Т 260 коня на Insignia B? Има ли някакви изявени дефекти? Мога ли да разчитам, че ако взема автомобил на свравнително малко километри - 100-120 000, до 200 000 ще изкара без проблеми? Разбира се говорим в случай, че предишния собственик го е обслужвал (така или иначе на тези километри би следвало да е още гаранционен).
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 13:45

 Nedds, на 09 март 2021 - 12:14, каза:

Колеги, какво ви е мнението за бензиновия мотор 2.0Т 260 коня на Insignia B?

Още е много нов, за да има натрупано инфо, за сега нищо не съм чувал. Но последното, което чух, е че в тази кола 4х4 системата може да е по-големия проблем от мотора. На 120 ако не е карана от някой "рейсър" все ще добута 200-250, все пак колкото и да е надут е 2ка има си и обем
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 март 2021 - 14:07

 benzy, на 09 март 2021 - 13:45, каза:

Още е много нов, за да има натрупано инфо, за сега нищо не съм чувал. Но последното, което чух, е че в тази кола 4х4 системата може да е по-големия проблем от мотора. На 120 ако не е карана от някой "рейсър" все ще добута 200-250, все пак колкото и да е надут е 2ка има си и обем

Ако тази 4х4 система даде дефект, за какви суми говорим за ремонт?
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 14:40

Честно казано нямам идея, просто подочух от едно място, че може да е проблемна малко като старата. Сигурно ще е цифра, торк векторинг ала бала, тия новите системи предполагам не са евтини. Но пък не е речено, че ще имаш проблем - обикновено става дума, за по-голям риск, но не непременно всички коли да са засегнати.

Честно казано карах такава близо седмица - страшен самолет, страшен кеф. Ако имаш парите не му мисли толкова, седни покарай и като ти хареса взимай. Относително нова кола не би трябвало да е пък чак толкова проблемна, като стане на 10тина години и 200+ хил км вече е за мислене :) Лично мнение де...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg