Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Климатик

ulieliadi снимка ulieliadi 11 юли 2011 - 19:58

Днес замерих и показанията бяха 11 градуса при 31 външна температура.Откакто съм я купил вече три годинки профилактика не е виждала :biggrin: Струва ми се, че всичко е ок и климатика си работи добре, но имам някакви спомени , че температурата трябва да бъде и малко по-ниска :unsure:
Та затова по-добре да попитам :pardon:
Отговори

astraaa снимка astraaa 11 юли 2011 - 21:07

Щом работи добре,не го пипай...
Това на максимално ниска температура(зададена) ли е ?!
Според мен не се вкарвай в излишни филми с профилактика...
Ако имаш вече някои познат които се занимава с климатици и би ти съдействал,не е лошо да се провери налягането,но до колкото знам при всяко закачане се губи по малко хладилен агент,които би следвало да се допълни за да работи климатика.

Ако имаш загуба на фреон според мен няма да ти издухва такава температура...
Поздрави
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 11 юли 2011 - 21:29

Малко се порових тук-там и наистина прочетох че трябва да е по-хладничко :newsm05_41:
Но променливите и факторите са толкова много , че незнам...
Примерно трябвало да се мери когато климатика е работил поне 10 мин, при затворена клапа за циркулация, на 1500 оборота, и при отворени само централни духалки, и вентилатора на 2-ра степен и т.н.
Температурата при нормално работещ климатик трябвало да бъде в диапазона 7-13 градуса :icon_wink2:
Утре ще направя още едно меренге :kinggrin:
П.С. Принципно знам, че при който и майстор да отида за профилактика(нещо което сега няма да правя) то всеки би ми продал 200-300 грама фреон на цената от 50-ина лева :devil-smiley-019:
Така че на този етап се въздържам :good:
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 11 юли 2011 - 21:29
Отговори

oci снимка oci 11 юли 2011 - 21:51

Температурата трябва да е в диапазона 4-9 градуса. 13 са много. Мери се на затворена клапа за рециркулация, вентилатора на 2(за климатроник 4), като се пуска на духалките но без да затваряш страничните. Ако си правил теста с отворена клапа за рециркулация или пък си бил пуснал вентилатора много силно е възможно да ти показва повече от колко всъщност е :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 юли 2011 - 22:05

Юли, както ти бях казал.. по принцип би трябвало през духалките да е в диапазона 4 - 9 градуса (както и колегата над мен е писал). А относно фреона.. аз зареждах мойта наскоро, цената за проверка +зареждане от състояние празен до пълен беше = 70 лв. гледам обаче сега текат сумати промоции точно за зареждане на климатик, та с тия 50 лв. дет мислиш да даваш.. принципно би могъл да източиш стария фреон и да напълниш с нов системата.. :icon_wink2:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 юли 2011 - 14:07

И внимавайте с промоциите, че вече всяка автомивка има машина за климатици, ама хич понятие за какво се ползва.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 юли 2011 - 15:08

Ами сервзиа, в който аз ревизирах моя климатик това лято е може-би най-старият и утвърдения в нашия край. Както казах, всичко ми стъпи на 70 лв. Ся незнам как се цените по другите райони, но предполагам ще са сходни.

п.п. Какакто казах в предния пост, това беше цената за 700 или 750 гр. фреон (беше напълно празна системата при мен).
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 юли 2011 - 20:04

Вчера мерих както е написал колегата oci и температурата падна до 16 градуса макс при 33 навън. Явно колкото и да не ми се иска ще трябва да се ходи по майстори :devil-smiley-019:
Като направя профилактиката ще замеря пак и ще пиша какви са показанията :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg