Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Y17DT смеси антифриза с масло

nurim снимка nurim 01 септември 2013 - 15:32

колеги колата смеси антифриза с масло и след изолация на масления радиатор по намаля маслото в раз.казанче ,но винаги вадеше по малко и в един момент пак напълни много масло в казанчето ,бяха свалени бренерите и се оказаха гумичките им (бяха се опекли направо ),видимо си личеше от къде е пробива .Та сега масления радиатор е на земята и на бай паса няма грам масло а син антифриз (аз карам с червен ),как да тествам масления радиатор и на колко бара де се надуе ?
ето и малко снимки http://www.opelclub-...08
благодаря ви предварително
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 01 септември 2013 - 18:14

Аз ги надувам с около 8-9 бара.Имам и изправен такъв ,ако те е страх ,че твоя е повреден.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 септември 2013 - 12:00

 nurim, на 01 септември 2013 - 15:32, каза:

.Та сега масления радиатор е на земята и на бай паса няма грам масло а син антифриз (аз карам с червен

Ен те тая работа е уникална. :icon_wink2:
Отговори

nurim снимка nurim 02 септември 2013 - 20:10

 JorkataG, на 02 септември 2013 - 12:00, каза:

Ен те тая работа е уникална. :icon_wink2:

няма нищо уникално ,просто при изолацията карах с син и е останало известно количество и в последствие се наложи да го сменя с червен , но не мога да намеря нови бренери някои да даде идей от къде колко ?
Отговори

qgoar снимка qgoar 02 септември 2013 - 21:12

А защо ще сменяш целите бранери?Само гумичките 80лв.в СОФИЯ АУТО.
Отговори

nurim снимка nurim 02 септември 2013 - 23:41

[quote name='qgoar' timestamp='1378149170' post='1133595']
А защо ще сменяш целите бранери?Само гумичките 80лв.в СОФИЯ АУТО.
ами 2 се счупиха при ваденето(бяха заварени направо ) а единя има 5 навивки резба 18 мм ,най лесно излезна този който беше пропуснал затова
Мнението беше редактирано от nurim: 02 септември 2013 - 23:52
Отговори

nurim снимка nurim 18 септември 2013 - 09:40

колеги здравите ,да завършим темата колата се ползва от петък активно 500 км са навъртени вече ,и неща се оправиха няма и следа от масло вече в казанчето за вода .За целта бяха набити нови бренери (втора ръка ) с гумички от магазин за гумички но за съжаление не помня размерите само ще добавя че горната и долната са различни .Момчета за целта цилиндровата глава не се демонтира а само валовете ,бренерите се вадят с помоща на медчик 18 мм пускат се две резби като предварително се запушва бренера долу да не падат струшки и след това се избиват за целта аз си направих от един друг медчик избивач (довечера ще добавя малко снимки да добиете представа)
и се молите да шчупите възможно най малко броя .Самите бренери май са няколко модела и вида ако търсите нови да го имате на представа ,за масления радиатор беше тестван на 6 бара и от никъде не даде признак на пробит , НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ЗАВОДСКИТЕ СКОБИ ПРИ ТЕСТА .
Искам да изкажа едно голямо благодаря на колегата dimitarmark много точен и коректен колега той намери последния бренер най важния за да може колата да се сглоби
Колеги ако искате да питате нещо готов сам да отговоря на всеки един въпрос или да обясня как се получават нещата ,ако не ви се пише на лични ще дам тел
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 септември 2013 - 10:41

Ами ако имаш снимки е хубаво да ги покажеш и малко да обясниш по-подробно цялата операция ;) . Благодаря за споменаването и на моята помощ, жив и здрав и да си я караш докато я смениш с по-хубава от любимата марка.
Отговори

vdwind снимка vdwind 19 септември 2013 - 17:40

Здравейте, използвам темата, гледам че е прясна от този месец - днес ми се напълни разширителния съд с масло доста гъсто при това. Когато я купих преди 4 години колата си имаше леки петънца масло вътре, но не се увеличаваха, от днес изведнъж се напълни с масло и температурата от 90С скочи на 95-96С, което е нормално тъй като маслото отдава топлината по-трудно от антифриза. От Варна съм и не зная в кой сервиз да отида, а и прочетох в предишните постове че има части дето трудно се намират. Повечето от нещата по колата са още оригинални, така че предполагам със сигурност за заминали тия О-пръстени. Прочетох и за водно-масления топлообменник, като се надувал да не се ползвали фабричните скоби - ако може да обясните малко по-подробно за какво става въпрос. Те в сервиза предполагам знаят, ама аз обичам да следя процеса, че някой път правят глупости майсторите.
Благодаря предварително!
Отговори

nurim снимка nurim 19 септември 2013 - 21:42

 vdwind, на 19 септември 2013 - 17:40, каза:

Здравейте, използвам темата, гледам че е прясна от този месец - днес ми се напълни разширителния съд с масло доста гъсто при това. Когато я купих преди 4 години колата си имаше леки петънца масло вътре, но не се увеличаваха, от днес изведнъж се напълни с масло и температурата от 90С скочи на 95-96С, което е нормално тъй като маслото отдава топлината по-трудно от антифриза. От Варна съм и не зная в кой сервиз да отида, а и прочетох в предишните постове че има части дето трудно се намират. Повечето от нещата по колата са още оригинални, така че предполагам със сигурност за заминали тия О-пръстени. Прочетох и за водно-масления топлообменник, като се надувал да не се ползвали фабричните скоби - ако може да обясните малко по-подробно за какво става въпрос. Те в сервиза предполагам знаят, ама аз обичам да следя процеса, че някой път правят глупости майсторите.
Благодаря предварително!

колега здравей първо , така при покупката на колата имаше адцки много масло в казанчето ,направих промивка веднага италиянеца не го е вълнувало това много ,и след това изолация на масления топлообмекин и нямаше масло в казанчето много но винаги вадеше малко(както спомена ти малки петна ) като се надявах това да е било от водния радиатора останало ала бала ,ама не явно гумичките на бренерите са пропускали по малко до като времето не се стопли и положението стана ужасно .Така заговори за майстори хубаво да те ще кажат трябва да се свали главата (ако не е масления радиатор )и ги разбирам за да ти дадът гаранция за извършения труд и няма да искат да ти слагат гумички от магазин за гумички и нещата ще опрат до едни 350 до 500 лева не знам точно може и повече .Но може и да се процедира и по друг начин както аз направих без сваляне на цилиндровата глава ,само се демонтират валовете и с помоща на медчик 18 мм и извадих(счупих :)) бренерите без да демонтирам главата и така на татък . Първо се опитай да изолираш масления топлобменик и ако нещата се оправят се брой за щастливец ,но ако не 100 / са заминали въпросните гумички .Колега ако решиш сам да го правиш аз и най вероятно и др колеги ще ти помогнат ,за скобите не ги ползвайте защо на 6 7 бара и забито парче от 16 мм болт на единия карай на маркуча и тази скоба е като заредена пушка ,за малко да убия пазача на работното ми място но нямах късмет парчето от болта се заби в прозореца на един от служебните камиони :) и следователно го счупи.За снимки те се извинявам но поради тех причини най вероятно няма да мога да кача
Мнението беше редактирано от nurim: 19 септември 2013 - 21:45
Отговори

vdwind снимка vdwind 21 септември 2013 - 12:57

Здравейте, ходих в няколко сервиза във Варна, но никой не е правил исузу двигател и затова отидох в официалния сервиз на Опел във Варна. Там знаят за какво става въпрос и ми казаха, че проблема с маслото в разширителния съд се дължи на разяждане на някакви като втулки които били разположени около дюзите в главата и служели за охлаждане на дюзите, та тези неща се разяждали с времето и оттам маслото отива в антифриза. Казаха също така, че вероятността проблемът да е от водо-масления охладител е под 1% и че те досега не са имали повреден такъв. При тях във всички случаи проблемът е бил в тези разядени втулки. Процедурата била сваляне на главата, занасяне на главата във фирма, която сваля тия разядени далаверки и слага нови, проверява главата за дефекти и им я връща, после те сглобяват всичко обратно и промиват системата с някакъв специален препарат за промиване. Покрай всичко това казаха че се сменят още някои неща на стойност около 200 лева, нова гарнитура също така. В общи линии по груби сметки става въпрос за около 1000 лева. Като направят ремонта ще видим за какво става въпрос и дали ще се отстрани проблема, доста солено излиза но дано да се оправи.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 септември 2013 - 13:16

Темата от самото начало е точно за тези "далаверки" в главата и не се разяждат те, а едни гумички по тях. Ама хубава цена са ти казали, дано поне я направят както трябва за тази цена. Лично мен нямаше да ме видят след тази цена, камо ли да ми я правят. Поздрави.
Отговори

ГостChavdar_27_* 14 февруари 2014 - 17:23

Колеги скоро си купих ( Астра 1 и 7 ДТИ 75 коня )с този проблем масло в антифриза :( Имам предложения за смяна на въпросните бренери , Но мисълта ми е след смяна имали няква гаранция проблема да се реши и горе доул колко може да кара с нови бренери ( гуми) Просто да знам имали смисъл да влагам още пари в тази кола,като гледам колко хора се оплакват с този проблем се уплаших много
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 февруари 2014 - 08:58

Ами до сега са минали 13 години на моята колица с оригиналните втулки без проблем до сега, надявам се след смяната да изкарат поне едни 10 години. Шегувам се всичко е на късмет, но не е лошо да се сменят щом има масло в казанчето. А за маслото в казанчето може и да имаш проблем с масления охладител. Не сподели какви оферти имаш за смяна на втулките. Поздрави.
Отговори

ГостChavdar_27_* 17 февруари 2014 - 18:20

 dimitarmark, на 16 февруари 2014 - 08:58, каза:

Ами до сега са минали 13 години на моята колица с оригиналните втулки без проблем до сега, надявам се след смяната да изкарат поне едни 10 години. Шегувам се всичко е на късмет, но не е лошо да се сменят щом има масло в казанчето. А за маслото в казанчето може и да имаш проблем с масления охладител. Не сподели какви оферти имаш за смяна на втулките. Поздрави.

Офертата за нови бренери и труд ми искат някъде към 240 лв а масления охладител е сменен и след дълги промивки пак влизаше масло в казана, И останаха само тея бренери за смяна утре сутрин ще се оправа дано се оправи и не излезне нещо друго :) Ако след ремонта изкарам 3 4 години това ще бъде супер
Мнението беше редактирано от Chavdar_27: 17 февруари 2014 - 18:25
Отговори

red.devilll снимка red.devilll 23 февруари 2014 - 10:54

Ако не си решил още проблема ми пиши на лични и ще ти дам телефона на едно момче в Петрич,което сменя не само 0-пръстените ,а целия комплект бренер с чисто нови и цената не е 250,а 150лв за цялата процедура.Освем това е хубаво да се сменят и 0-пръстенит еи на самите дюзи.След като си сменил охладителя и смениш бренерите не би трябвало да има омасляване ,но самото чистене е адски трудно.Ако искаш да изчистиш системата хубаво се сваля водния радиатор и се примива субаво с препарати,защото ако не го свалиш винаги остава масло в него и никога няма да изчистиш водната система изцяло.а за тези пари,които казваш сигурно ще ти свалят и радиатора и ще ти изчистят водната система
Отговори

nurim снимка nurim 26 март 2014 - 11:56

колеги здарвейте ето какво открих като сърфирах случайно ,пускам ги тук бяхме разсквали този проблем в други теме но не ги открих

http://www.youtube.com/watch?v=kaZGFOPDnNs&list=UUcuPx593f_-iob8zR-WO1Kw
Отговори

Калинчо снимка Калинчо 03 ноември 2015 - 13:52

Здравейте, нов съм в форума и като гледам темата е доста стара... искам да споделя и своя проблем и мисля че темата е подходяща пък дано някой да помогне или да даде съвет.
Аз съм със същия мотор Y17DT 1.7 DTI, само че автомобила е CORSA C купих я на скоро преди няколко месеца и когато я взех имаше масло в разширителния съд не беше много и си мислех че може би проблема е отремонтиран и маслото е остатъчно но като позастудя реших да сменя термостата и да сипя антифриз защото беше карана с вода от предишния собственик италянец. Та промих я смених термостат и сипах антифриз да обаче тя протече оказа се "о" пръстен на една тръбичка под генерацията влиза в едно като коляно а то влиза в двигателя... Отсраних теча и вече нямаше да тече обаче започна сериозно да ми изчезва от охладителната течност първоначално си помислих че се обезвъздушава да обаче не спря досипвах няколко пъти и реших да я засека за 12 километра и досипах около 500 мл. до снощи когато си проверих маслото и се оказа че с около литър е над максимума, а го смених миналия месец и беше ок.
Та мисълта ми е възможно ли е от масления радиатор ако епробил да ми е вдигнало нивото на маслото, няма капки отзад на ауспуха веднъж като че ли излизаше нещо като бял дим но не беше загряла много и си беше доста хладно та да не би да е било конденз, но вчера като я палих нямаше бял дим, не знам може и да е гарнитура на главата но при мен не е прегрявала а и не е вдигала повече от 90 градуса даже ми пада рязко от деведесе на около 80.
Мисля да го сваля този маслен радиатори да опитам да го надуя да видя дали е от него дано се окаже по малкото зло :) четох няколко теми по въпроса и до колкото разбрах се намира точно зад масления филтър и се сваля заедно с него развиваки един болт. Ако някои има снимки или може да даде съвет ще съм благодарен.
Мнението беше редактирано от Калинчо: 03 ноември 2015 - 13:55
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 ноември 2015 - 17:44

:)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 05 ноември 2015 - 15:57
Отговори

kalin09 снимка kalin09 03 ноември 2015 - 17:45

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 12 февруари 2019 - 22:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg