Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Aстра Х 1.7 101

Diablozzz снимка Diablozzz 30 април 2019 - 16:10

По празниците бях на дълго пътуване. Общо взето първо колата започна доста осезателно да губи мощ и след това се възвръщаше отново. Към края на пътешествието ми светна лампата за температурата на водата. Отвярвям капака и какво да видя, нямаше никакъв антифриз,а преди около 2 месеца го сменяхме, а около преди седмица дори доливах. Отворих капачката и антифриза се възвърна в казанчето и вреше, като беше доста гъст и определено мътен, дори леко кафеникав бих казал. Във двигателя няма вода. Някой с подобен проблем и решение да знам, как да се подготвям психически и финансово. Също така бих попитал да препоръчате майстор за дизел във Варна?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 април 2019 - 18:33

Привет колега.
Първо да питам прегледахте ли скобите и от къде го източи хте стария? Второ колко доляхте и колко км между смяната и заливането? Трето пипал ли си маркучите да не са твърди? Пореден въпрос колко горе долу наляхте? И последно в сервиз или пред блока с комшията оперирахте?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 април 2019 - 18:54

Кафеникав, това ми намирисва на карано с вода преди това ...

Май май някъде имаш запушване и няма кръговрат на охладителната течност.
Или сте наляли малко, правилно пита колегата колко наляхте. Ако можеш да се сетиш - отговори
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 30 април 2019 - 19:37

Провери и капачката на разширителния съд , при мен след смяна на антифриза ,пружината вътре се счупила и се получи горе долу същия ефект .Нова капачка Феби и всичко се оправи .
Отговори

Diablozzz снимка Diablozzz 30 април 2019 - 21:17

Анфитриза е сменян в сервиз заедно със всичките води, ролки и подобни. Преди малко забелязах, че капачката ми много трудно се отваря и не съм сигурен, че изобщо се затвяря както трябва. Погледнах за такава капачка направо ще я поръчам.
Но все пак няма как това да доведе и до загубването на мощност или бъркам? Забравил съм да спомена, че и жълт знак ми изкочи на таблото, за проблем в двигателя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 май 2019 - 05:09

Смени я тая пущина-капачката. Около казана за антифриз има ли влага?
Отговори

Dimov снимка Dimov 01 май 2019 - 20:33

Цитат

Но все пак няма как това да доведе и до загубването на мощност или бъркам?..


Има как - понеже няма стрелка за темпреатурата, като започне да прегряваж - ЕКУ-то намалява мощността и светва индикация.
Пробвай с нова капачка - преди няколко години заради кофти такава ми завря антифриза, добре че за мой късмет го видях навреме и я смених - също като при теб се завиваше и отвиваше трудно.
Отговори

Diablozzz снимка Diablozzz 27 май 2019 - 15:30

Здравейте, извиняваите че чак сега ще отговоря. Та колата като цяло в момента се държи добре което е много странно(карана е изключително малко, защото не бях в България, около 200км градско). Първо видяхме, че имам проблем с клапан на турбото. Но проблема с антифриза още си го има. Бяхме планували да пробваме да сменим Термостата. Но днес се разобедихме, защото не я карах известно време и антифриза си беше там. Днес с майстора я карахме около 20 минути и забелязахме, че антифриза отново беше изчезнал. Отворихме капачката и се възвърна. Според него е гарнитура. Като цяло ми е доста лошо, защото се оказва, че ремонта е около 1300+ лева. Не са маркучи или радиатор, защото не тече никъде. Капачката я смених, а днес при обиколката(около20км) следяхме температурата, беше в рамките на 85градуса през цялото време.

Днес по- късно ще направя диагностика и ще ти отговоря какви са грешките, които изписва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 май 2019 - 15:57

1300 ми се вижда твърде много дори за ремонт на глава. Има тестове за газове в охладителната система. Закарай колата до голям сервиз и като отворят капачката да вземат малко антифриз и да направят теста. Смесват химикал с антифриз и гледат как се оцветява. Така ще разбереш дали надува. Струва около 20 лв. Перди това не си прави заключения.
Отговори

Diablozzz снимка Diablozzz 27 май 2019 - 16:05

Някой да знае къде във Варна може да се направи този тест? Или къде мога да ида просто да я видят като цяло, защото вече и в майстора се съмнявам... стигаме само до догатки, пък и 1300 за гарнитурата...
Мнението беше редактирано от Diablozzz: 27 май 2019 - 17:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg