Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Протест срещу високите цени на горивата

sashonikolov снимка sashonikolov 10 март 2011 - 19:32

 zdravkop, на 10 март 2011 - 18:46, каза:

А това, което казваш за леенето на кръв- категорично няма да стане, пък и не е това начина да ги изритаме от властта. Начинът е наесен на изборите, а не с кръв.
и за кого да гласуваме.....за кого точно.....?За който ни е най-малко противен ли? Кой не се е изредил досега?

Че даже има и такива дето разграбиха и опустишха след тях и сега искали пак да се завъръщат в политиката.......
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 10 март 2011 - 19:33

От началото на годината суровият петрол и готовите горива на международните пазари са поскъпнали с 23 на сто, докато в България скокът на цената на дизеловото гориво за същия период е 12 процента.
Това се казва с съобщение на “Лукойл-България“, с което компанията обяснява поскъпването на горивата.
От “Лукойл“ обясняват тенденцията за поскъпване на горивата със събитията в Северна Африка и Близкия Изток, които са накарали пазарът да се запасява. Другите причини са нарасналото потребление в страни като Китай, Индия и Бразилия и сигналите за излизане от икономическата криза на най-големите световни потребители и свързаната с това инфлация.

Според “Лукойл“, при сегашната пазарна конюнктура, бизнесът на транспортните фирми е силно затруднен. Тези затруднения, обаче, са причинени в много по-голяма степен от сривове в строителния сектор и свиването на производството, които ги лишиха от огромен обем поръчки, отколкото от повишаването на цените на горивата, защото те са включени в цената на тяхната услуга.
В този смисъл претенциите им към производители и дистрибутори на горива са необосновани, твърдят от “Лукойл“.

Пазарът на горива в България е напълно свободен и при наличието на 5 рафинерии в пряко съседство, няма никакви пречки за внос на горива, ако техните цени са по-изгодни от тези на Бургаския комбинат, посочват още от петролната компания.

При наличието на над 3 хиляди бензиностанции с различни собственици при стотици търговци на едро, конкуренцията в отрасъла е много по-силен и действащ регулатор от всеки регулаторен орган, тъй като всяко необосновано покачване на цените, води до загуба на пазарен дял за съответните търговци на горива, смятат от “Лукойл“.

Междувременно се разбра, че заради рязкото поскъпване на горивата, стотици шофьори подготвят протести в неделя около бензиностанции, както и зареждане от само по няколко литра гориво.

източник www.dir.bg
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 март 2011 - 20:03

Сашо, няма да ти кажа за кого да гласуваш, защото не е политически форум и всеки има право да гласува за когото си поиска но все пак е нужно малко да помислиш кое правителство от последните 20 години направи най- много, за да измъкне България от дъното.
Тихомире, постът ти как да го разбираме, като индулгенция за Лукойл или като пример за наглост?
Мнението беше редактирано от zdravkop: 10 март 2011 - 20:06
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 март 2011 - 20:14

 zdravkop, на 10 март 2011 - 20:03, каза:

но все пак е нужно малко да помислиш кое правителство от последните 20 години направи най- много, за да измъкне България от дъното.



То изобщо има ли такова? И кое е ,ако не е тайна ?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 март 2011 - 20:23

Извинявам се, че се отклоняваме от темата. Не мога да отговоря на този въпрос във форума, защото не е коректно. Ако искаш на лични. :mhihi:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 март 2011 - 20:30

Чакам ЛС :mhihi:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 10 март 2011 - 20:49

 Gmilev, на 09 март 2011 - 09:19, каза:

2.57 нафта...НЯМАМ ДУМИ...

Информация от последните секунди от сайта на ЛукОил:

Цитат

Цени на горива на дребно: Бензин A95H - 2.50лв.; Бензин А98H - 2.68лв.; Дизелово гориво Б3 - 2.59лв.; Пропан бутан - 1.31лв...

Оставаше в неделя да не дойда до Пловдив на срещата пред Метро да заредя буса до горе (20-тина литра) с дизел.
Отговори

Ivan Iordanov снимка Ivan Iordanov 10 март 2011 - 23:14

 zdravkop, на 10 март 2011 - 18:46, каза:

Здравей, колега! Разбирам напълно справедливият ти гняв, но тук никога няма да стане същото като в Гърция. Само да вметна: там не се води гражданска война, а има национални стачки и масови протести. Тук масов протест не е имало от виденовата зима и не ми се вярва в скоро време да има отново. Причината е в самите нас- матряла е лош, както казва бибитко. Ние сме си виновни, че си избираме нищонеставащи политици. А това, което казваш за леенето на кръв- категорично няма да стане, пък и не е това начина да ги изритаме от властта. Начинът е наесен на изборите, а не с кръв. На протеста срещу високите цени на горивата можеш да отидеш в Бургас, тъй като ти е най- близо. Протестът ще е на 13 март, 12:00 ч среща на паркинга МЕТРО, бензиностанциите ще се определят в последствие.
П.С. Приеми един съвет от мен: потруди се малко над правописа ти.



Ако си бях в Приморско щях да отида ама за съжаление не съм там. А отностно наесен който да изберем не се ли махнат старата делегация нищо добро да не очакваме. Може да е млад човек с нови вижданя за БГ но те казват няма да е така така ще е независимо дали са на власт :). Дано по скоро се оправим че направо много зле положението. Поздрави!!!
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 12 март 2011 - 19:29

носете факлите .... ;))))
Отговори

SKRU4 снимка SKRU4 12 март 2011 - 23:09

Нищо добро не може да се очаква от народ с поговорки като "Преклонена глава,сабя не я сече"Утре пак 10 ще изляат,а 100 ще чакат някой "друг да ги оправи".И докато всичко се върти в тоя порочен кръг ще имаме мутра за премиер.А следващия може да е от Факултето.Айде да ни е честито.Аз лично не знам как ще протестирам,щото за момента съм пешеходец,ама ще измисля нещо според ситуацията.А на всички,които мислят да гледат нещата по новините ще кажа:....................................ама много.
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 13 март 2011 - 09:05

ЕТО ЗАТОВА ТРЯБВА ДА ИЗЛЕЗЕМ , КАТО СЕ ВДИГНЕ ЦЕНАТА И НА ДРУГИЯ ДЕН ,ОП УВЕЛИЧЕНИЕ

СЕГА КАТО ПАДА ,ВИСОКАТА ЦЕНА СИ СТОИ

Котировките на американския петрол днес ,спаднаха под 100 долара за барел, а на сорта Брент - под 113 долара.

Това се случи след земетресението с магнитуд 8,9 по Рихтер, което разлюля Япония и предизвика 10-метрово цунами и спиране на работата в десетки заводи.

Япония е третият по големина в света потребител на суровината.

Вниманието на петролния пазар е насочено и към планирания ден на демонстрации в Саудитска Арабия, която е най-големият износител на суровината в света, както и към насилието в Либия, която ограничи доставките на петрол.

На борсата в Лондон днес следобед сортът Брент от Северно море поевтиня с 3,07 долара до 112,36 долара за барел.







ЗАТОВА ДНЕС ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА ИЗЛЕЗЕМ
Отговори

pifakiz снимка pifakiz 13 март 2011 - 10:39

Здравейте колеги .Присъединвам се към протеста и аз .Това вече неможе да се търпи .13.00 ч. ли остава на OMV Г.М.Димитров за София ,защото аз оттам ще се включа,ама гледам че на някои места часа е различен
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 март 2011 - 20:27

Да си призная, че не очаквах такава масовост на днешния протест. Но това може само да ме радва, защото не всичко е загубено. Не е заспало непробудно българското гражданско общество. А и най- вече ме радва фактът, че младите бяха най- активната част от протестиращите. Сигурен съм, че сега управляващите тресат кълки в министерския съвет от шубе, защото те си мислеха, че всичко започва от тях и ще свърши с тях. Който си повярва прекомерно пада доста лошо.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 март 2011 - 00:08

Малко снимки от протеста в Пловдив

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 14 март 2011 - 00:08

ако не бях на бач и аз щях да дойда...браво на хората...
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 март 2011 - 00:11

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 14 март 2011 - 00:12
Отговори

GT 51 снимка GT 51 14 март 2011 - 00:16

Днес на път за София от Беклемето , минах през Плевен,че имах работа там и съм адски бесен на тия смешни протести... :bravoo: Висях близо час по задръствания докато изляза от града,това едно на ръка...като има толкова недоволни и кисели гъзари да ходят да се запалят пред парламента с три кила бензин , а де не спират работата на останалите граждани.... :icon_wink2: И мен не ме кефи , че нафтата е два кинта, но не мога да открия Америка пак, нали...??? Или топлата вода...??? А наздраве.... :thu: :doh: :2bg:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 март 2011 - 00:21

^Заради такива като тебе дето си трайката сме на тоя хал и няма да се оправим скоро.
Може да провериш за протеста в Испания преди години такива като тебе кво са ги правили
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 14 март 2011 - 00:27

Колеги, въздържайте се от лични нападки и обиди, няма смисъл да пренасяме
проблемите между нас, и без това си имаме достатъчно!
Отговори

GT 51 снимка GT 51 14 март 2011 - 00:48

 VECTRA 1,7D, на 14 март 2011 - 00:21, каза:

^Заради такива като тебе дето си трайката сме на тоя хал и няма да се оправим скоро.
Може да провериш за протеста в Испания преди години такива като тебе кво са ги правили

Колега....боли ме винкела за протеста в Испания... :thu: Тук си в БГ....И не си мисли , че ми е безразлично каква е цената на горивото.... :bravoo: Всички отворковци трябваше да протестират пред Американското посолство а не да ми зареждат за мърнайсе стотинки на бензиностанцията, и да ми правят задръстване, да ми отнемат от личното време за почивка и т.н. !!!! И кво от това , че си сипал тунджа за 18 стотинки ...???? Има градски транспорт...Политиката я правят други хора и ние сме част от тестото щото сме ги избрали,ожали се на Арменския поп,и си поискай входящ номер...наздраве... :icon_wink2: :doh: :2bg:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg