Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Каква е разликата между X16SZ и X16SZR. Спешно

zdravkop снимка zdravkop 20 март 2011 - 13:50

Я двете страни да успокоят малко топката и да прочетат аз какво ще им кажа. Карал съм Вектра А с двигател Х16СЗ 71 коня три години, като купето е тежко, но никога не съм виждал зор с този двигател нито при изпреварване, нито на дълъг път. Поддържал съм 175-180 по магистрала и то на газ. На тези, които 75 коня в Астра Г са им малко и на тези колеги, които са им достатъчни, ще им кажа, че всичко зависи от начина на каране. Когато ти е тежък кракът и имаш навика да настъпваш до ламарина 75 коня ще ти се видят малко, но ако си караш нормално без да се правиш на състезател тези коне са предостатъчни. Двигателят Х16СЗР е пъргав и реагира бързо на натискане. Аз с Вектрата А съм се пускал с Пасат 90 коня и сме на кантар, като може би с половин калник съм бил преди него. Така че 71 коня си вървят повече от доволно, а 75 още повече.
Отговори

djanok снимка djanok 20 март 2011 - 17:04

Колеги аз пуснах темата, за да знам дали ще купя наистина икономичен и евтин за подръжка автомобил. Пределно ми е ясно, че е 75 коня и то моно, но точно това искам, защото нямам пари за газов инжекцион. Колата ще се кара само в София и рядко ще излиза от нея. Според мен за София 1,6 моно, 75 коня би ми свършило много по добра работа от колкото 2.0 16V. Цялото мислене беше кое ще по икономично за града, а не най-бързо на магистралата. Все пак се увеличиха цените на горивата, глобите за превишена скорост, а и да не забравяме и броя на катастрофите с жертви. По-добре по полека, за да не съжаляваме цял живот.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 20 март 2011 - 19:38

За градско каране този двигател е идеален, особено на hatchback.
Колкото до "По-добре по полека, за да не съжаляваме цял живот." си абсолютно прав! С една корекция, че колкото и да сме внимателни, винаги има "състезатели", които да те ударят дори, когато чакаш на свертофара. :sad-smiley-046: Даже един такъв идиот с Golf II се беше похвалил с "геройството си" в бургаския опел форум...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg