Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Ф 1.4и

opel_montana снимка opel_montana 08 април 2008 - 21:11

колеги интересуваме спешно опел Астра Ф1.4 пълна инжекция 82 конски сили събирали клапани ??????????????????????????????????
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 08 април 2008 - 22:04

 opel_montana, на Apr 8 2008, 09:11 PM, каза:

колеги интересуваме спешно опел Астра Ф1.4 пълна инжекция 82 конски сили събирали клапани ??????????????????????????????????

даммм и е много кофти щот може чак да спука главата зависи от тва с ква скорост си бил като се скъса ремъка
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 08 април 2008 - 22:39

двигатела не е ЕКОТЕК
а обикновен с 1 вал и е станало при искарване от гараж зарад нестягане зъбното на распределителния
одеве като каза че събира за 2-вувалка ли говореше?
Отговори

ruci снимка ruci 08 април 2008 - 22:48

 opel_montana, на Apr 8 2008, 09:11 PM, каза:

колеги интересуваме спешно опел Астра Ф1.4 пълна инжекция 82 конски сили събирали клапани ??????????????????????????????????



За жалос-ДА :thu:
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 08 април 2008 - 22:50

гррррррррррррр
ужас мерси колеги утре кято е растворя ще разберем със сигурност !!!!
еи много е шибано като работип нещо и някои да ти чете и да ти дава акъл!!!
лека нощ
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 08 април 2008 - 23:08

Два клапана ще купиш и една гарнитура за главата и си готов.
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 09 април 2008 - 07:15

и аз така мисля че ще са 2 то има от старата глава ...но ме е яд че вчера цял ден е събирах и имам един глупав колега дето само се заяжда и прикава глупости и съм забравил да стегна колелото на вала и съм бесен
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 април 2008 - 09:13

 opel_montana, на Apr 9 2008, 07:15 AM, каза:

и аз така мисля че ще са 2 то има от старата глава ...но ме е яд че вчера цял ден е събирах и имам един глупав колега дето само се заяжда и прикава глупости и съм забравил да стегна колелото на вала и съм бесен


Преди 5 години имах абсолютно същия случай! Викам му на "майстора" да стегнем този болт на шайбата на разпределителния вал а оня си говореше с един и ми вика "После че го стегнеме" . Така и не го стегнахме. Тръгвам си аз за към нас и изгасва колата мамичката му. Въртя аз на стартер като луд и тя върти все едно че няма компресия- едно бързо въртене такова. Щифта на зъбното колело изпаднал. Нито един мотор 1.4 на опел не е защитен от късане на ремък но най-интересното беше че на мен точно този път ми се размина и нямаше никакви поражения и като направихме центровката колата си запали и работи две три минути прекъсвайки, понеже най-вероятно при въртенето някой от клапаните е бил леко поотворен и вътре е хвърляло гориво яко докато съм въртял. Та този път нямаше поражения така че дано имаш късмет. Е следващия път когато ми скъса ремък в движение тогава вече не ми се размина. Къмет ти пожелавам.
Отговори

Pinto снимка Pinto 09 април 2008 - 10:04

 javor_bg, на Apr 9 2008, 09:13 AM, каза:

 opel_montana, на Apr 9 2008, 07:15 AM, каза:

и аз така мисля че ще са 2 то има от старата глава ...но ме е яд че вчера цял ден е събирах и имам един глупав колега дето само се заяжда и прикава глупости и съм забравил да стегна колелото на вала и съм бесен


Преди 5 години имах абсолютно същия случай! Викам му на "майстора" да стегнем този болт на шайбата на разпределителния вал а оня си говореше с един и ми вика "После че го стегнеме" . Така и не го стегнахме. Тръгвам си аз за към нас и изгасва колата мамичката му. Въртя аз на стартер като луд и тя върти все едно че няма компресия- едно бързо въртене такова. Щифта на зъбното колело изпаднал. Нито един мотор 1.4 на опел не е защитен от късане на ремък но най-интересното беше че на мен точно този път ми се размина и нямаше никакви поражения и като направихме центровката колата си запали и работи две три минути прекъсвайки, понеже най-вероятно при въртенето някой от клапаните е бил леко поотворен и вътре е хвърляло гориво яко докато съм въртял. Та този път нямаше поражения така че дано имаш късмет. Е следващия път когато ми скъса ремък в движение тогава вече не ми се размина. Къмет ти пожелавам.


Колега на колко км след смяната ти се скъса ремъка. Нали уж им дават гаранция 60 хкм., а препоръчват за сигурност да се сменят на 50 хкм.
Отговори

Stakity снимка Stakity 09 април 2008 - 10:18

[/quote]
Колега на колко км след смяната ти се скъса ремъка. Нали уж им дават гаранция 60 хкм., а препоръчват за сигурност да се сменят на 50 хкм.
[/quote]
Колега по добре е да си го сменяш на 20-30 хил
на наща кола го свалихме на 20хил и беше ужас
но добре че Бащата ги усеща тези работи :)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 09 април 2008 - 10:19

 opel_montana, на Apr 8 2008, 09:11 PM, каза:

колеги интересуваме спешно опел Астра Ф1.4 пълна инжекция 82 конски сили събирали клапани ??????????????????????????????????



Колега, може да имаш късмет, не винаги прави поразия.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 април 2008 - 10:50

Цитат

Колега на колко км след смяната ти се скъса ремъка. Нали уж им дават гаранция 60 хкм., а препоръчват за сигурност да се сменят на 50 хкм.


Ами проблема беше не в ремъка а в обтяжната ролка. Обтяжна ролка и ремък се сменят заедно в комплект на 50 000 км, като се взима хубава ролка за препоръчване SKF защото съм си патил с евтини италиански ролки.
Отговори

sa6oooo снимка sa6oooo 09 април 2008 - 12:41

1.4 ломи всичко при скъсване на ремък. Голям касмет щее ако нее смляла всички клапани
Отговори

Automatic снимка Automatic 09 април 2008 - 14:16

Според Autodata не удря клапани или възможноста за това е минимална.
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 11 април 2008 - 08:16

еиии и при мен небеше събрала
ако знаете какъв кеф беше
че ми се размина свалянето на главата и смяната на клапани :)))
най-вероятное била на ниски обороти или съм имал късмета да изгасне в подходящ момент :)))
Отговори

Automatic снимка Automatic 11 май 2008 - 16:24

А може би информацията в AutoData е вярна?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 май 2008 - 21:47

завиждам им на тия с С16НЗ...
Отговори

paconi снимка paconi 12 май 2008 - 00:23

 javor_bg, на May 11 2008, 10:47 PM, каза:

завиждам им на тия с С16НЗ...


1,2 и 1,4 удрят клапани.....както и 16V моторите :opel_forever:
Отговори

niki993 снимка niki993 13 май 2008 - 19:54

kolega az karam C14Se i moga da garantiram 4e ne udrq klapani.pravil sum dvigatelq i vidqh 4e butalite sa vkopani
Отговори

Galabov снимка Galabov 13 май 2008 - 22:38

вижте сега колеги гарантирам че ц14нз не удря без ремак сам вартял нито удари нито нищо така че спокоино,единствения вариант да удари или изобщо да стане нещо е да сте пални караци:))))
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg