Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Огледала

gilmore снимка gilmore 27 януари 2007 - 18:46

Интересува ме дали се продава само пластмасата на външното огледало, за да си прехварля моторчето и огледалото от старото на новото? И продават ли се по магазините само пластмаси, защото съм чувал че цяло огледало е бая скъпо? Пък и както е електрическо, бая пари ще ми искат за ново.
Отговори

ivooo снимка ivooo 29 януари 2007 - 12:56

сигурно говориш за кужуха на огледалото....
амиии намират се но мн рядко
по добре си купи едно механично огледало ако го намериш 2 ръка най добре и си прехвърли моторчето на него :) ще ти излезне към 20-тина лева
а ново механично май е към 30-40 :)
Отговори

gilmore снимка gilmore 29 януари 2007 - 14:57

А дали са еднакви пластмасите и на двата вида огледала?
Отговори

ivooo снимка ivooo 03 февруари 2007 - 00:38

100%
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 юли 2007 - 13:53

Колеги, знае ли някой защо на някои модели Вектра А страничните огледала са оцветени в цвета на купето, а на други не са. :kinggrin: :kinggrin: Прави ми впечатление, че това не зависи от годините на производство. Да не би да е есктра и да се е поръчвала при покупката на нов автомобил? Благодаря.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 10 юли 2007 - 14:21

 zdravkop, на Jul 10 2007, 02:53 PM, каза:

Колеги, знае ли някой защо на някои модели Вектра А страничните огледала са оцветени в цвета на купето, а на други не са. :kinggrin: :kinggrin: Прави ми впечатление, че това не зависи от годините на производство. Да не би да е есктра и да се е поръчвала при покупката на нов автомобил? Благодаря.

Защото преди време беше много модерно да си сменяш огледалата, точно на този модел Вектра.
Та смяната беше много честа и свързана с много благословии относно роднините на тези, които сваляха огледалата.

Слава богу, тази "мания" взе че поотмина.

Но по принцип огледалата след фейслифта са в цвета на купето.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 10 юли 2007 - 14:25

пичовеее нее грешка като екстра от ГЛС нагоре в проспектите на роден немски е посочено че огледалата са в цвета на купето също така и броните! това ще рече и цд и ГТ са така ... па ГЛ ем сори ! да си си взел ГЛС
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 юли 2007 - 16:04

Моята Вектра е след фейслифта и или огледалата са били крадени в Австрия, или не са поръчвани като екстра. Така че са си чернички.Благодаря на колегите.
Отговори

chepa_2001 снимка chepa_2001 10 юли 2007 - 17:05

 zdravkop, на Jul 10 2007, 05:04 PM, каза:

Моята Вектра е след фейслифта и или огледалата са били крадени в Австрия, или не са поръчвани като екстра. Така че са си чернички.Благодаря на колегите.

Това си е екстра.
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 10 юли 2007 - 20:10

Дааа екстра си е дори и в момента се предлага като екстра за повечето нови коли.
Отговори

vankata79 снимка vankata79 18 юли 2007 - 12:23

Фейслифта по принцип си включва огледала и брони с цвета на купето
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 юли 2007 - 13:58

 vankata79, на Jul 18 2007, 01:23 PM, каза:

Фейслифта по принцип си включва огледала и брони с цвета на купето

По принцип, ама на мойта не са. Или огледалата са били откраднати или счупени, или си е екстра и не е поръчана от госпожата в Австрия. А броните са с цвета на купето.
Отговори

vankata79 снимка vankata79 18 юли 2007 - 14:32

 zdravkop, на Jul 18 2007, 02:58 PM, каза:

По принцип, ама на мойта не са. Или огледалата са били откраднати или счупени, или си е екстра и не е поръчана от госпожата в Австрия. А броните са с цвета на купето.


Ами значи са били сменени (кражба, катастрофа), възможно е също вносителя на колата (ако това не си бил ти) да си ги е взел и да е сложил обикновени (разбирай китайски). И аз утре да продам моята новия собственик ще си задава същия въпрос като теб, ама кво да праш, откраднаха ги, а те си бяха и ел. и със подгряване.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 юли 2007 - 14:41

 vankata79, на Jul 18 2007, 03:32 PM, каза:

Ами значи са били сменени (кражба, катастрофа), възможно е също вносителя на колата (ако това не си бил ти) да си ги е взел и да е сложил обикновени (разбирай китайски). И аз утре да продам моята новия собственик ще си задава същия въпрос като теб, ама кво да праш, откраднаха ги, а те си бяха и ел. и със подгряване.

Я ми кажи, като си със същия двигател като моя и си СД, имаш ли клима? :icon_redface: малко, ама....
Отговори

vankata79 снимка vankata79 19 юли 2007 - 08:42

Имам клима, ама казват че ги слагали после, в Италия.
Отговори

didko_just снимка didko_just 19 юли 2007 - 10:51

Моята Вектра е GLS 92 преди фейслифта,броните са в цвета на купето а огледалата са елекрически с подгряване но въпреки това са черни :icon_redface:
Отговори

ludookia снимка ludookia 24 ноември 2007 - 16:56

Хах интересно. Мойта е ГЛ и още преди 6 годин като дойде от холандия си беше с две червенки огледала...ха после естествено шофьорското беше 3 пъти похищавано, та сега е черно без външната пластмаса даже, щото явно само нея свиха при последния опит за кражба. Ама оттогава не го барат щото е недъгаво ;)
Отговори

dsstoianov снимка dsstoianov 22 октомври 2009 - 21:44

Колеги, от къде мога да си купя стъкло за ляво огледало?
Обиколих няколко магазинчета и морги, но нямат. Накрая се принудих да купя цялото огледало, понеже трябваше да минавам преглед, а в магазинчето в Люлин 9 не продаваха само стъкла.
И така се изръсих с 38 лв, но се оказа че стъклото е много кофти. Криво е като в зала на смеха. Сега въобще не мога да преценя растоянието при изпреварване и паркиране.

Та ако знете кажете къде да намеря читаво огледало!
Отговори

myzrael снимка myzrael 23 октомври 2009 - 00:04

моето шофьорското е пукнато кофти ама си карам с него.1 фр ми даде неговото не ел. и бях преди 1 стъклар и оня вика не мога да ти го сменя само мога да ти счупя черупката.викам че това и аз го мога :) и така и не го смених и си карам с пукнатото,а другото си седи в гаража.Обаче и моите и двете са ужасни за каране на заден ход.да я вкарам на паркинг м/у коли-стават обаче назад в някоя улица е немислимо.Докато Алекото на бащата си го вкарвам спокойно без да се обръщам :( не знам що са така по готини неговите огледала,а моите така шит :( ама 50-60 кинта за ново ел.огледало не смятам да дам.

ПП:на аватара се вижда колата.черни огледала 91 набор GLS изпълнение,а бронята е бяла :?
Мнението беше редактирано от myzrael: 23 октомври 2009 - 00:06
Отговори

ivoet снимка ivoet 28 февруари 2014 - 17:42

Здравейте! Аз съм нов във форума и се извинявам ако повдигам тази тема, но ми се стори подходяща за моя въпрос. Имайте предвид, че не съм много на ти с автомобилите, но си харесвам дъртата вектра а.
Имам въпрос - огледалата на всички вектри 88-94 са еднакви? Някой пред дома беше изкъртил пластмасовия капак на огледалото и сега поръчах старо огледало от вектра 89-та година - механично. Моята е 92-ра и е с ел. стъкла. Кутията ще пасне ли?
Мерси!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg