Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira 2.0 DTL - не пали под наклон

zafira2.0 снимка zafira2.0 04 август 2011 - 10:13

Здравейте, колеги. Имам Opel Zafira 2.0 DTL 2000 год. Преди два месеца ми се появи един проблем, с който още не мога да се справя. Ходих по майстори ама и те не помагат с нищо. Значи проблема ми, е когато съм под наклон (предницата е нагоре) и съм спрял за по дълъг период от време колата не пали. Някой от Вас сблъскал ли се е с такова нещо и ако е как го решихте.
Благодаря ви предварително.
Отговори

GARI снимка GARI 04 август 2011 - 10:40

Здр.Колега,имам (дтл) астра с същия проблем,от преди 2 месеца поне.Само че при мене е следното,пали си колата и гасне веднага,и започване мъчението.Прочетих някоя тема за подобни проблеми,и ме съмнява да е горивния филтър проблема.Да поеме въздух от него.или връзките за обратна нафта ама не знам.просто все още нищо не съм предприемал по въпроса.Ама мисля да започна от филтъра,че бестуй е за смяна :icon_wink2: .Но със интерес ще чакам да пишат колеги които са по напред с материала,че е доста досаден проблем.
Отговори

Жорко снимка Жорко 04 август 2011 - 10:41

Има доста изписано по тази тема. Търси в раздел "дизелови двигатели". Най-вероятно е от маркучите за обратна нафта. Влиза въздух отнякъде и затова не иска да пали. Тя и моята от време на време ги проявява тези капризи.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 04 август 2011 - 10:47

Това ми звучи така все едно ти е малко нафтата. Забелязал ли си при какво количество нафта в резервоара ти се проявава проблема? Ако е при малки количества, нищо чудно сондата в резервоара да ти остава на сухо и да не подава нафта към помпата(все пак си от Карлово :icon_wink2: , а там налоните са по-големи). Обърни внимание и на лампата за горивото в такава ситуация как ти свети. Ако е нещо по маркучите за нафтата то проблема ще го имаш и на равен път без наклон. Ако е това за, което ти говоря, то според мен нямаш проблем. За пример ще ти дам бензиновата ми Астра, горивото ми е почти винаги на резерва, паркинга ми има лек наклон. Та свети ли ми лампата, колата пали по трудно от нормално, сложа ли горива, проблема изчезва и колата си пали нормално.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 август 2011 - 11:47

Вече няколко пъти разисквам въпроса заради еидн приятел с DTL.. При него е абсолютно по същия начин. Варианти много, човек може да се побърка само от възможните варинати. Но най-логичното до сега дето срещнах ми се стори.. някакви клапани на входа и изхода на помпата - просто това е най-логичното обяснение при въпросните 'симптоми'.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 04 август 2011 - 12:43

Колега,аз до скоро имах проблеми с паленето.Причините са или маркучите за обратната нафта,или лоша снадка по трасето от резервоара до помпата(бързите връзки са много скапани и може да взима въздух от там)или по-лошия вариант - уплатнения на дюзите.Аз сменях маркучи за обратната нафта но пробелема не се реши,сменях и горивен филтър.Накрая колата ходи до един друг майстор и ми смениха някакви маркучи и уплтанения и сега вече си пали. :sup: Само,че при мен нямаше значение как е спряна колата,просто не си палеше като престой или пали и гасне веднага.Твоята щом само като е с моцуната нагоре не пали вероятно е от обратната нафта въздуха и нафтата се връща обратно в резервоара.
Търси го скапания въздух от къде е.На мен ми побеля косата - две седмици само ходене по мъките докато я оправя тая кола. :fire:
Мнението беше редактирано от OPEL_KADETT: 04 август 2011 - 12:44
Отговори

Жорко снимка Жорко 04 август 2011 - 12:52

 DALGONSKi, на 04 август 2011 - 11:47, каза:

Вече няколко пъти разисквам въпроса заради еидн приятел с DTL.. При него е абсолютно по същия начин. Варианти много, човек може да се побърка само от възможните варинати. Но най-логичното до сега дето срещнах ми се стори.. някакви клапани на входа и изхода на помпата - просто това е най-логичното обяснение при въпросните 'симптоми'.



Напълно споделям меннието ти. Толкова много симптоми за непалене на дизел- ама ние се превърнахме в специалисти по диангостиката на дизела и в добри "инвеститори" по майсторите.
Явно повечето проблеми при новите коли идват от усложените им агрегати. В контраст ще спомена, че по-рано имах Пежо 205 дизел, произведена през 1988г. Аз не знаех тогава какво е да имаш проблем с дизел, нито пък бях чувал за някакви маркучи за обратна нафта, дебитомери, компове и прочие. Просто палеше от раз, даже и на минус 20 градуса. Ама времената се менят, автомобилите също...
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 16 август 2011 - 16:23

Наистина възмоцностите за гълтане на въздух са много, но няколко са най-честите. Единият вариант е маркучи за обратното гориво. Оригиналните маркучи са гумени с текстилна оплетка и дори да са напукани не се вижда през оплетката, затова GM пуснаха подобрени, които са по-дебели и оплетката е вътре в самите маркучи. Наистина са добри, но и цената им е добра - 60лв метъра, а за тези мотори трябва около 80см. Другият по-лош вариант за въздух е ако са изпуснали уплътненията на трегерите т.е. тръбите, които са вътре в главата и водят нафтата към дюзите. По принцип това се познава най-лесно ако след престой се извади маркуча на излишната нафта, който отива към помпата и от него изтече черна нафта (т.е. в нафтата е навлязло масло от главата.) Най-лекият вариант е ако уплътнението на горивния филтър не е сложено качествено или е пукнат капака на горивния филтър. Общото при трите случаи е, че се дърпа въздух от най-високите точки по пътя на нафтата , благодарение на което нафтата се връща в резервоара. Затова и при спиране с муцуната нагоре се появява най-често проблема.
Поздрави!
Отговори

Galabov снимка Galabov 16 август 2011 - 17:08

здр колеги един приятел имаше сащия пробмел.пробваи два начина спри колата нагоре после на долу виж дали по единия начин пали,ако пали значи някво уплатнение на помпата на някво си капаче поне тои така каза.при него всичко след това си беше нормално,колата започна да си пали винаги:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg