Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

грешка P0170 при Опел Зафира

manqk_astra снимка manqk_astra 14 май 2017 - 21:42

Здравейте,искам да попитам за тази грешка P0170 при Опел Зафира 2001год. 1.8 125 к.с. Z18XE мотор.
Колата я купих с газов инджекцион със тази грешка.
Ходих на диагностика и никой нищо не може да ми каже от какво може да е.Чистят грешката и след 2-3 дена пак светва.
Смених свещите почистих дебитомера,почистих дросела и нищо.
Старите свещи на всеки цилиндър различен цвят излизат на 1 цилиндър бяла на втори керемиден на 3 кафяво тъмно, но не са черни.
Струва ми се че не върви както трябва,НО няма проблем в работата на мотора иначе пали върви без да забива муцуна или нещо от сорта.
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да ми помогне.
Отговори

vladata снимка vladata 14 май 2017 - 22:41

 manqk_astra, на 14 май 2017 - 21:42, каза:

Здравейте,искам да попитам за тази грешка P0170 при Опел Зафира 2001год. 1.8 125 к.с. Z18XE мотор.
Колата я купих с газов инджекцион със тази грешка.
Ходих на диагностика и никой нищо не може да ми каже от какво може да е.Чистят грешката и след 2-3 дена пак светва.
Смених свещите почистих дебитомера,почистих дросела и нищо.
Старите свещи на всеки цилиндър различен цвят излизат на 1 цилиндър бяла на втори керемиден на 3 кафяво тъмно, но не са черни.
Струва ми се че не върви както трябва,НО няма проблем в работата на мотора иначе пали върви без да забива муцуна или нещо от сорта.
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да ми помогне.


Това е грешка с свързана с горивната смес. Не виждам да си споменал кога записва тази грешка при работа на бензин или при работа на газ. Свързани проблеми- ламбда собда, запушен катализатор, кофти дюзи, дебитомер или смуче въздух от някъде
Мнението беше редактирано от vladata: 14 май 2017 - 22:42
Отговори

SPopov снимка SPopov 21 ноември 2017 - 09:53

Колега, оправи ли проблема?

При мен (на същия мотор) ми дава тази грешка. И на бензин и на газ. Параметрите на дебитомера са занижени и засега натам вървят нещата.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 ноември 2017 - 11:31

Има вероятност и от ламбда сондата да идва тази грешка. Може да се пробва да се изчисти ламбда сондата от нагар. Другия вариант е наистина проблем с дебитомера или някъде да има пукнатина и да смуче въздух. Не е лошо и компресия да се замери.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 22 ноември 2017 - 11:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg