Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Просто неможе да бъде ......

dankatar83 снимка dankatar83 21 юни 2013 - 22:23

Здравейте колеги, нов съм във форума
Астра Г,1999 X16SRZ МОНО
Днес ми сложиха чисто нова уредба, обикновена BRC.Взех колата много късно и не можах да се върна. Появиха се два проблема.Първия е, че когато пали на междинно положение на бензин, оборотите скачат като полудели 500-1500. При прехвърляне на газ след 2500 оборота мотора заспива направо, работи перфектно,няма прекъсване, няма зачудване, при каране в градски условия е супер, набира равномерно и плавно, НО....... когато тръгна извънградско 70-80-90-100км особено на пета, почва едно ужасно придърпване(не прекъсване,а буквално лашкане) и лампата на чека се скъсва да свети и мига.Обясниха ми че не са сложили емулатор, че не било нужно ако това е от значение. Някой да има идея... не ми се ходи неподготвен при тях.
Поздрави!
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 22 юни 2013 - 05:54

Слагай емулатор,и доколкото знам слагат и някакво реленце за да не трупа грешки
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 22 юни 2013 - 15:55

За да лашка така, явно не и стига гориво. Иди да ти регулират сместа. То при обикновена газова в началото трябва малко да се напаснат мембраните, поне така казват.
Отговори

npace снимка npace 23 юни 2013 - 20:43

От кутията на въздушния филтър излиза гумена тръба и отива някъде към радиаторите.Откачи я и ще се оправи.Този проблем се появява точно при висока скорост.

Тук е Астра Ф с 1.4СЕ мотор но идеята е същата http://powerslade.sn...93.25937845.big тук тръбата е извадена и е подпряна отгоре.
Отговори

filidor снимка filidor 23 юни 2013 - 21:45

 dankatar83, на 21 юни 2013 - 22:23, каза:

Здравейте колеги, нов съм във форума....

Същото се получи и при мен. 110км/ч и почва едно лашкане...Обадих се на газаджията и ония вика "Тая кола не може да върви , като 1,2 мотор не може да върви . Махкай катализатора". В крайна сметка се оказа , че иска регулиране на количеството газ от тройника.
Отговори

dankatar83 снимка dankatar83 24 юни 2013 - 14:45

Колега Прасе, благодаря.
Отивам трети път при газаджиите и гледат, мерят, ушмят, замерват и накрая викат: "проблема е токов" (а свещи, кабели всичко ново), търси си нещо бубини туй-онуй. Тръгнах аз с наведен нос и си викам чакай както колегата каза да откача тоя маркуч от кутията на филтъра......и хоп....заспа- 70-80-90-100 няма никакви ядове, връщам се при онея и им обяснявам какво съм направил, а те пак ми викат "Абе добре няма проблем ама за нас проблема е токов и рано или късно ще си покаже". Между другото след слагането на газта, работата на бензин малко се влоши, може би е нормално но вече не ми се занимава, пък и нали затова е сложена газ за да не карам на бензин .
Хайде лека и безаварийна.
Мнението беше редактирано от dankatar83: 24 юни 2013 - 14:48
Отговори

becinko снимка becinko 24 юни 2013 - 15:40

При мен на астрата имаше един такъв проблем и се оказа, че самия тройник е бил с много голям диаметър. То не не беше тройник, защото плочката е само с един щуцер, но диаметъра на винта за реглаж беше голям и от там влошена работа на колата.
Отговори

npace снимка npace 25 юни 2013 - 08:53

Работата на бензин се влошава при пълните инжекциони значително.При моното не би трябвало да има разлика.
Отговори

borro снимка borro 26 февруари 2014 - 23:35

Използвам тази тема, тъй като заглавието и най-добре характеризира въпроса ми.

Иде реч за обикновено газово - БРЦ на Ц20НЕ, което сутрин паля на бензин, но гасенето на двигателя е по два различни начина.
Първи вариант на стартиране сутрин, като предишната вечер е загасена на бензин - пали независимо от сезона на 3-4 оборот (понякога и повечко върти).
Втори вариант, който тествам този месец, като предишната вечер е загасена на пропан бутан (lpg) - сутрин пали на четвърт оборот - се едно карбуратор. Съчма!

Има ли обяснение за това и дали е нормално.
Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от borro: 26 февруари 2014 - 23:39
Отговори

npace снимка npace 27 февруари 2014 - 13:26

Има обяснение, разбира се!

Вариант 1: Изгорил газта по маркуча от изпарителя до плочката и трябва време да се напъ;ни отново.Разбира се и в колектора няма газ затова върти 3-4 пъти.
Вариант 2: Всичко си е пълно с газ (макар и малко но има някви остатъци) и като завъртиш да палиш от това което е останало в колектора - пали веднага.

Опит: Ако си с електрически изпарител с време реле, преди да завъртиш да палиш, дай 2-3 пъти на контакт за 2 секунди и на третия път завърти.Трябва да запали по лесно.
Отговори

borro снимка borro 28 февруари 2014 - 20:39

Стоп - или не съм го казал ясно, или не си ме разбрал. Май аз съм в грешка... сори

В двата варианта сутрин паля на бенц, в единия вариант обаче гася на бенц, в другия на газ. Питането е: защо като е загасена на газ, сутрин пали на съчма (е съчма - макс оборот примерно). Те трва не ми е ясно.
Газ хууу може да има, ама цела нощ е седела - не изфирясва ли?
Бензина не е подкачван - па пали от раз...
Е па електрически е АТЕ деведесетка
Мнението беше редактирано от borro: 28 февруари 2014 - 20:41
Отговори

npace снимка npace 28 февруари 2014 - 23:22

 borro, на 28 февруари 2014 - 20:39, каза:


Газ хууу може да има, ама цела нощ е седела - не изфирясва ли?



Е па кат' си я загасил на газ, дека е газо?Не е ли у цилиндро?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 март 2014 - 00:18

Единственото за което се сещам е че може някоя дюза(2-3) да се "изпикват" в смукателя като я оставиш на бензин.
Отговори

borro снимка borro 01 март 2014 - 08:09

Да, на бенц си пали кат за инжекцион, ама не веднага.
То тия работи на уше не се правят - знам, че няма смисъл да задавам въпрос... ама последно,
това обяснява ли и в някаква степен лошите празни обороти след като запали и недоброто форсиране студена (има го стандартното замисляне преди да се изпъне).
Моя отговор е бенца + газта правят смеска с която наблюдавам тоя ефект.
Ако дюзата е пикаеща, според Калин, то има някакво давене от лошата смес.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg