Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Опел Вектра Б Z18XЕ 2001г.

javor_bg снимка javor_bg 27 март 2018 - 10:53

Идеята е че има значение къде и как точно е пробила бобината. Може пробива да е на място, където няма да успее да смущава ЕКУ-то, а само ще прекъсва един цилиндър. А както се вижда е възможно и пробива дори да не предизвиква прекъсване , а направо да набива смущения по сноповете с кабелите към ЕКУ-то.
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 март 2018 - 20:04

Заинтересован от общуването ни по търговски теми най накрая ти намерих темата. Обаче успях да прочета само първа страница, много букви много нещо. Като гледам накрая още не е решен проблема. А той е ясен от самото начало - грешката Р1555, която означава счупен крак в компа. Оня го е запоил с поялника, издържал е на вибрациите един ден и са отишли спойките. Тоя комп е вече за боклука. И запомни че първото след ремонт на компа е да се премести от мотора към корпуса.
Това дето ти цъка толкова ли не можа да провериш какво е, клапан за бензиновите пари. Трябва да се отваря само на големи обороти. Ако е отворен по рано прави бедна смес, но не дотолкова че да гасне колата. а и винаги може да се запуши.
Общо взето заслужаваш да страдаш, понеже продължаваш да правиш експерименти с датчика на распредвала с оголените жици, че и го предлагаш като дарение за експерименти :mhihi:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 март 2018 - 20:16

 Hevy, на 27 март 2018 - 20:04, каза:

Като гледам накрая още не е решен проблема. А той е ясен от самото начало - грешката Р1555, която означава счупен крак в компа.

Колегата е написал,че е решен проблема!И не е това причината!
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 март 2018 - 20:24

Вчера си писахме, нищо не е решил
Караше с датчика с голите жици да тества :hahaha:
Мнението беше редактирано от Hevy: 27 март 2018 - 20:25
Отговори

me109e7 снимка me109e7 27 март 2018 - 21:30

Моля админите да заключат темата да не се подвеждат някои "Капацитети" дали и какъв точно е бил проблема. Проблема е решен като се смени бобината. Ако компа е за боклука, защо ли се движи колата, може би на магия. Темата е обширна, защото обхващаше много възможности от решения и причини за всичко това. В момента приключвам двудневни експерименти с връщане на стари релета и датчици с цел проба и които не предизвикаха и едно гаснене. Което ще рече, че дори и нацепен целия, датчик разпределителен вал колата си работи нормално. Още повече "този изгорял" датчик колянов вал. Нека дискусията да приключи - СЕГА. Темата е за КЛЮЧ.
п.с. Защо ли колкото съвета получих толкова и упреци имаше, че нищо не съм направил както трябва или че не съм намерил добър майстор. Как така никой не посочи готово решение или добър диагностик. Но нали няма нищо безплатно и нищо не трябва да е така лесно. Както и да е всеки си сърба попарата.
Отговори

steve b снимка steve b 27 март 2018 - 22:05

Със здраве да си я караш колата колега и много безаварийни км.
...а решението беше в първия отговор на твоя роман или по скоро драма ...
Отговори

Hevy снимка Hevy 28 март 2018 - 13:17

Да капацитет съм по въпроса, от 2008 се занимавам с това. Но си помисли малко, може ли нормален човек, който ползва интернет /демек има в къщата електричество/, да си мисли че датчик с три оголени оплетени жици работи нормално? Понеже не давал грешка...И даже да го продава/подарява като бонус към датчика на коляновия вал. Според мен това не е нормално. Грешка дава, но явно не можеш да я видиш, и колата не работи нормално, но и това не можеш да видиш на фона на общия батак.
пс Даже да се беше опитал да изолираш проводниците един от друг, пак нищо нямаше да стане. Изолатора не пада от старост, а от нагряването като умира датчика, някакви вихрови токове стават май вътре, индуктивен е.


Публикувано изображение
Отговори

steve b снимка steve b 28 март 2018 - 21:25

 Hevy, на 28 март 2018 - 13:17, каза:

Да капацитет съм по въпроса, от 2008 се занимавам с това. ............Даже да се беше опитал да изолираш проводниците един от друг, пак нищо нямаше да стане. Изолатора не пада от старост, а от нагряването като умира датчика, някакви вихрови токове стават май вътре, индуктивен е.


Публикувано изображение


Това не ми се връзва въобще - хем "КАПАЦИТЕТ" хем "стават МАЙ вътре" . А пък и това: "нагряването като умира датчика"... А той датчика даже не е индуктивен а и може да си работи и с голи кабели само да не се опират докато изгният и прекъснат. Много пъти е по добре да се закърпи(изолира) оригиналния качествено отколкото да купуваш ментета и батаците да се множат.
Явно колегата досега е попадал само на капацитети от твоя ранг - без малко да отиде за скрап опелчето...
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 март 2018 - 20:27

[quote name='steve b'
Това не ми се връзва въобще - хем "КАПАЦИТЕТ" хем "стават МАЙ вътре" . А пък и това: "нагряването като умира датчика"... А той датчика даже не е индуктивен а и може да си работи и с голи кабели само да не се опират докато изгният и прекъснат. Много пъти е по добре да се закърпи(изолира) оригиналния качествено отколкото да купуваш ментета и батаците да се множат.
Явно колегата досега е попадал само на капацитети от твоя ранг - без малко да отиде за скрап опелчето...
[/quote]

Сега хващате се за ръчичка всички които смятате че проводниците нямат нужда от изолация, и отивате да споделяте халюцинациите си в раздел *Извън темата*. Тука е *Технически въпроси* и проводниците имат нужда от изолация. И не може всеки да пише каквито глупости му хрумнат, форума има определено реноме.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 март 2018 - 20:37

А, не. Там не ги искаме тия с изолацията;-) И там има смислена информация. Доста. Явно не си влизал в предпоследната спам-тема :devil-smiley-019:
Но настина хубавото е, че колата работи.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 март 2018 - 20:40
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 април 2018 - 19:40

Малко ме съмнява да работи, виж на 26 март следобед издевателствата над горката Вектра продължават...
моето съобщение - *...И махни моля те този изгорял датчик от обявата, това че не дава грешка не означава че работи, и аз съм с такъв...*
отговор - *... Относно датчика същия вече 2 дена е на колата за проба просто да видя дали проблема на 100% е в бобината, а не и в него. Същия си работи без ядове.*
Не знам как се развива драмата на 2 страница, нямам време да прочета хронологията, но това по горе е резултата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg