Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Zafira OPC A мнения

PeturP. снимка PeturP. 29 март 2022 - 22:04

Здравейте! Спрял съм се на Opel Zafira OPC 192 коня. Може ли да изкажете мнения тази кола? Също така за какво трябва да се притеснявам, когато отида да гледам колата, къде са и минусите? Разхода не ме притеснява, по-скоро искам да знам каква сума трябва да заделя за първоначални ремонти, ако се появи нещо изненадващо.
Отговори

benzy снимка benzy 29 март 2022 - 22:28

Здрасти и добре дошъл.
Като цяло са солидни коли, но в ОПЦ гледай мотора, нищо, че е семейно ванче, това си е кола за цедене. Много е вероятно турбото също да е пътник.
Вече са на години и неминуемо с всяка следваща и всеки нов собственик поддръжката е била по-малко и по-малко.
Кода на мотора май че беше Z20LET и можеш да разгледаш с търсачката горе вдясно какво е писано за него. Ръжди по задните калници и задното окачване, оправени са старите проблеми с ръждите, но както казах стара кола си е. И може би около рамката на предното стъкло. И електрониките, дали всичко си работи, въпреки, че това да общи части споделяни с много модели и модификации и лесно се оправят или заменят. Според мен основното е мотора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg