Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra B 2.0 DTL NE PALI

pkolev89 снимка pkolev89 04 февруари 2013 - 12:33

Днес сутринта колата ми запали, работи точно една секунда и УМРЯ !!! Вече трета седмица я карам всеки ден по принцип мотора работеше перфектно, а в студовете не е имало никакви дертове палеше на четвърт. Другото интересно е че като дам на контакт чека си угасва, което ме навежда на мисълта че повредата е механична. Проследих пътищата на ГНП-то и видях един пластмасов цилиндър в който влиза една тръба предполагам от резервоара и излиза друга която отива в ГНП-то. Предполагам че това е горивния филтър. Когато извадих едната тръбичка, тази която влиза от нея изобщо не прокапа нафта дори когато дадох на контакт и завъртях. Най-вероятно не стига изобщо нафта до двигателя.И да отбележа че в резервоара нафта има. От тук сте вие колеги моля помогнете с някакви съвети и идеи какво може да е. Карам дизел от 3 седмици и хабер си нямам за какво иде реч.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 февруари 2013 - 13:44

Пуши ли, при опит за запалване? Иначе това, което гледаш наистина е горивния филтър (т.е. той е вътре в тази кутия). Като за начало е хубаво да провериш, в какво състояние е самия филтър. А проверката, която си направил е безмислена. Ти си прекъснал притока на гориво към помпата, така че не знам, как очакваш, че ще тръгне нафта при положние, че си прекъснал връзката между помпата и резервоара. Ако искаш да видиш дали стига гориво до помпата ти предлагам да направиш следното: вземи едно универсално филтърче за дизел и парче маркуч (като този, който отива от филтъра към помпата). Закачи единия край на въпросния маркуч към входа на филтърчето, а другия към оригиналния горивен филтър. Към изхода на универсалния боец закачи маркуча, който отива към помпата. Отвори кутията на горивния филтър и провери количеството нафта вътре и тогава пробвай да запалиш.

Имай в предвид, че тия помпи се обезвъздушват сами много тегаво и не е хич препоръчително да остават без нафта. Има тема, в която можеш да разбереш, как става номера с обезвъздушаването.
Мнението беше редактирано от Dimas: 04 февруари 2013 - 13:44
Отговори

asensio снимка asensio 04 февруари 2013 - 14:25

Както казваш, според мен имаш въздух в системата. Почни от най-лесното - маркучите за обратна нафта. Огледай и самия горивен филтър и уплътненията му. Има един голям о-пръстен и един по малък. Иначе другите места са доста тегави за отстраняване. Но няй честия проблем са тия маркучи. И тая кола иска поне 10 литра нафта да има в резервоара.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 февруари 2013 - 15:09

Преди време имах проблем с маркучите за обратната нафта, но той се изразяваше по малко по-различен начин: сутрин колата палеше много мъчно. Ако загася мотора за около час пали отново без грешка, но от 3 часа нагоре... мисия невъзможна. Но го имаше и тоя момент, че пали, работи 3-5 секунди, гасне и започва мъката. Оказа се, че маркучите са вдървили след години вярна служба. Дори да се окажат те, ще се наложи обезвъздушаване на помпата.
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 04 февруари 2013 - 18:00

Днес отново се опитах да я запаля по едно надолнище на 3 и 4-та сигурно в продължение на 1км. и нищо. Имаше човек зад колата и каза че през ауспуха грам не пуши, пробвахме и на място и изобщо не мирише на нафта, явно в двигателя не влиза никаква нафта. И още един въпрос за лично успокоение - ако проблемът е в ГНП-то задължително ли светва чека ?
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 04 февруари 2013 - 18:10

 pkolev89, на 04 февруари 2013 - 18:00, каза:

Днес отново се опитах да я запаля по едно надолнище на 3 и 4-та сигурно в продължение на 1км. и нищо. Имаше човек зад колата и каза че през ауспуха грам не пуши, пробвахме и на място и изобщо не мирише на нафта, явно в двигателя не влиза никаква нафта. И още един въпрос за лично успокоение - ако проблемът е в ГНП-то задължително ли светва чека ?


При мен когато изгоря електронния блок на ГНП-то чека след като дам на контакт също си гаснеше въртиш но няма палене ,направи и диагностика на колата и пиши за грешките който има ,при мен грешката която изкара след като изгасна беше тази.

P1651 - CAN Receives Error
(0B) - Not present
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 04 февруари 2013 - 18:14
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 05 февруари 2013 - 23:37

Оказа се че проблема е в ГНП-то. Днес го пробвахме хвърля нафта но не прави налягане най-вероятно повредата е механична и силно се надявам че ще може да се отремонтира...
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 06 февруари 2013 - 07:53

Силно се надявам колега, да си оправиш проблема колкото се може по-евтинко.. С тия помпи съм на "тръни"..
Избий си от главата обаче, идеята да я палиш с бутане... Точно тоя мотор.
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 06 февруари 2013 - 19:08

Що бе какво му е на бутането, чувал съм че можело да прескочи зъб но това е верига пак и 3-та или на 4-та не и дава толкова зор. Така или иначе майстора ще си я обезвъздуши и няма да има нужда от бутане.А дето викаш че били на тръни за тия помпи за първи пат се качих на дизел и смятам да е и за последен. Скъпа поддръжка, мудна работа,бавно загрява,капризни откъм горива а и не са чак толкова икономични. Не знам за вас, но на мен ми отиваше разход градско към 9 и това с що годе икономично каране. Ако я карам като предната ми кола сигурно ще ми отиде над 10. Всеки сам да си прави изводите кое е по добре - Дизел или Газ/Бензин. От дизел няма никакъв смисъл освен ако не е чисто нов.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 06 февруари 2013 - 19:19

 pkolev89, на 06 февруари 2013 - 19:08, каза:

От дизел няма никакъв смисъл освен ако не е чисто нов.

Да ти имам мисленето.Съжалявам за спама :61:
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 06 февруари 2013 - 19:24

И още един въпрос колеги - утре най-вероятно ще се разбере дали помпата ще може да се ремонтира или ще трябва да се купува друга. Интересува ме тая другата която със сигурност ще е втора употреба може ли да и се направи диагностика и да се разбере в какво състояние е или просто се набутваш с маса пари за дъртата барака и гаранция няма, че няма да ти се случи отново след известно време...

 pitbula74, на 06 февруари 2013 - 19:19, каза:

Да ти имам мисленето.Съжалявам за спама :61:

Нищо лично колега, просто това ми е мнението за нашите тракторчета, а и ако лъжа или греша поправи ме... прекалено много недостатъци станаха... Отново съжалявам ако съм обидил някого....
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 февруари 2013 - 19:29

Ако съм на твое място ще проверя, кой какви пари иска за ремонта, има ли гаранция, няма ли и ще е ремонтирам. Втора употреба също са цифра. С помпа втора употреба рискуваш повече.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 06 февруари 2013 - 19:59

 pkolev89, на 06 февруари 2013 - 19:08, каза:

Що бе какво му е на бутането, чувал съм че можело да прескочи зъб но това е верига пак и 3-та или на 4-та не и дава толкова зор. Така или иначе майстора ще си я обезвъздуши и няма да има нужда от бутане.А дето викаш че били на тръни за тия помпи за първи пат се качих на дизел и смятам да е и за последен. Скъпа поддръжка, мудна работа,бавно загрява,капризни откъм горива а и не са чак толкова икономични. Не знам за вас, но на мен ми отиваше разход градско към 9 и това с що годе икономично каране. Ако я карам като предната ми кола сигурно ще ми отиде над 10. Всеки сам да си прави изводите кое е по добре - Дизел или Газ/Бензин. От дизел няма никакъв смисъл освен ако не е чисто нов.

Здравей ,колега ,наистина щом не си карал дизел досега по-добре си карай бензинеца и не си образувай нерви.Как няма да ти е муден дизела ти 82 коня на тежкото купе на вектра да не очакваш да литнеш?И тва 9 градско при изправен двигател в София в задръстванията не можеш го направи .Попаднал си на кошник хубаво,но да правиш генерални изводи някак си не върви.Тук има достатъчно хора с дизели ,които си ги карат и са доволни, дори и при тия цени на горивата и скъпата според теб подръжка.
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 февруари 2013 - 20:51

 mistarmi, на 06 февруари 2013 - 19:59, каза:

Здравей ,колега ,наистина щом не си карал дизел досега по-добре си карай бензинеца и не си образувай нерви.Как няма да ти е муден дизела ти 82 коня на тежкото купе на вектра да не очакваш да литнеш?И тва 9 градско при изправен двигател в София в задръстванията не можеш го направи .Попаднал си на кошник хубаво,но да правиш генерални изводи някак си не върви.Тук има достатъчно хора с дизели ,които си ги карат и са доволни, дори и при тия цени на горивата и скъпата според теб подръжка.


Беше ме малко срам да си призная, че DTL-a ми харесва, но поста на колегата ми вдигна самочувствието. Шегата настрана. Предишната ми кола беше на газ и накрая така ми беше писнало от тоя "хибрид", че не исках да чуя за кола на LPG. Факт е, че набих доста кинти и нерви в DTL-а, но резултата е повече от задоволителен. Сега си ме вози и нямам ядове. Иначе разход 9/100 градско в София можеш да постигнеш ако караш, като за Шумахер и си със съсипан термостат. Добре е, когато човек реши да си смени колата да бъде наясно, за какво му трябва колата и какво иска от нея. Аз почавам от моята, това което съм очаквал.
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 07 февруари 2013 - 01:28

 mistarmi, на 06 февруари 2013 - 19:59, каза:

Здравей ,колега ,наистина щом не си карал дизел досега по-добре си карай бензинеца и не си образувай нерви.Как няма да ти е муден дизела ти 82 коня на тежкото купе на вектра да не очакваш да литнеш?И тва 9 градско при изправен двигател в София в задръстванията не можеш го направи .Попаднал си на кошник хубаво,но да правиш генерални изводи някак си не върви.Тук има достатъчно хора с дизели ,които си ги карат и са доволни, дори и при тия цени на горивата и скъпата според теб подръжка.

Когато ходих да я гледам преди да я купя въпросната кошница в най-големите студове запали на четвърт със слаб акумулатор и колкото и да я репчиш грам не пуши нито черно нито нищо. Така си и палеще и вървеше 3 седмици до преди да умре... Двигателя е добър. Явно са си такива.
Отговори

sando_ снимка sando_ 07 февруари 2013 - 08:28

Колега, ако помпата е Бошовската, която си мисля, то на тях им горят електронните блокове и по точно един транзистор вътре. Има вариянт да се направи да излезне доста евтино, просто никой не се навива да ги прави, защото риска е голям. Кажи какво си направил като отстраниш проблема. Успех :)
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 07 февруари 2013 - 14:08

 pkolev89, на 05 февруари 2013 - 23:37, каза:

Оказа се че проблема е в ГНП-то. Днес го пробвахме хвърля нафта но не прави налягане най-вероятно повредата е механична и силно се надявам че ще може да се отремонтира...

Това е така ,защото дроселите са кухи и качва гориво до дюзите от доставната помпа.Когато блока е изправен налягането е голямо и ,,цвъка,, доста.
Тук проблема е по скоро в блока,търси друг ,ремонт на този в краен случаи цяло ГНП .
Отговори

bojo06 снимка bojo06 07 февруари 2013 - 14:32

 Пресиян Василев, на 07 февруари 2013 - 14:08, каза:

.....
Тук проблема е по скоро в блока,търси друг ,ремонт на този в краен случаи цяло ГНП .


Или по-скоро въздух в системата!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 07 февруари 2013 - 15:39

 bojo06, на 07 февруари 2013 - 14:32, каза:

Или по-скоро въздух в системата!

Едва ли .......
Отговори

pkolev89 снимка pkolev89 08 февруари 2013 - 12:33

 bojo06, на 07 февруари 2013 - 14:32, каза:

Или по-скоро въздух в системата!

силно се надявах да е нещо такова, но как се получава това с въздуха в системата? Три седмици я карах колата и беше просто перфектна, вървеше си палеше без да се замисли и накрая просто запали и угасна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg