Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Питане за Meriva 1.7 DTI 75 к.с

naskorg снимка naskorg 29 март 2013 - 11:25

Колеги,има ли някой преки впечатления от този двигател 1.7 DTI 75 к.с. поставен в Мерива,върши ли работа или е прекалено немощен за това купе.Дилемата ми е този 1.7 DTI 75 к.с. или 1.6 16V 101 к.с. Става въпрос за избор при закупуването на кола.Поздрави
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 29 март 2013 - 11:30

Колега има и Мерива с двигател 1.7 100 к.с. според мен това ще е по-добър вариант защото е с 25 к.с. повече. А бензиновия също е добър, но това е въпрос на избор какъв двигател предпочиташ. Но и с 75 к.с ще върви Меривата.
Отговори

naskorg снимка naskorg 29 март 2013 - 11:56

Да колега,знам че има Мерива 1.7 CDTI 101 к.с. но за сега този вариант отпада поради ред причини.
Благодаря за отговора
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 29 март 2013 - 11:59

И 75 к.с. стават колега. Стига да е пазена колата ще върви без проблем.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 29 март 2013 - 21:32

Това дали ще върви колата или не е субективен фактор,най-добре е да се увериш сам.Качваш се в колата ,по възможност един двама приятели по-тежички палиш и виждаш как е динамиката .Даже може и климатика да пуснеш още по-ясна представа ще добиеш :)
Отговори

dionisi снимка dionisi 29 март 2013 - 21:43

Ами колега зависи какво разбираш под вървене и какво търсиш - да ще върви няма как да не върви. Въпроса е че динамиката няма да я има :) Просто няма какво толкова да очакваш от 75кс.
Като гледам от подписа ти ти сега караш 1.7ТД астра - ами ще върви г/д колкото нея може би една идея по-добре зависи в какво състояние разбира се са колите.

Иначе е абсурдно да качиш 2-3 приятели по 100 кила да пуснеш климатика, остава и багажника да напълниш и да очакваш динамика :icon_wink2:
На предишната ми кола 136кс бензин като се качиме 5 човека с пълен багажник и климатик осезаемо се усеща, така че няма какво да говориме за 75кс
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 29 март 2013 - 22:34

Остави конете ,виж въртящия момент.Винаги можеш да я чипнеш и ще идат нагоре.Това 1.6 маслояд роден мъртъв мотор какво ще го правиш ........
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 29 март 2013 - 23:04

Колега около преди 3 месеца и аз бях пред тази дилема,дали 1.6 бензин или 1.7дизел.В краина сметка си вземах 1.4 90 коня бензин.Ако ти попадне читава с този мотор несе замисляй ами я вземаи.От 1.7 по добрият мотор е който е 75коня старият мотор дти!На 1.7 цдти една дюза е около 800лева и им е слабо място.1.4 е с верига,мого добър градски мотор.успех
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 30 март 2013 - 08:08

Аз също подкрепям поста на колегата за 1.4 бензин 90 коня. Евтин за поддръжка мотор - с верига е, има само пистов ремък и филтрите. Ако намериш хубава Мерива с този мотор не се колебай.
Отговори

naskorg снимка naskorg 30 март 2013 - 08:13

Като гледам от подписа ти ти сега караш 1.7ТД астра - ами ще върви г/д колкото нея може би една идея по-добре зависи в какво състояние разбира се са колите.

Колега,сегашната ми кола (Opel Astra F Caravan 1.7 TDS Isuzu 82 к.с.) напълно ме устройва и аз съм абсолютно доволен от нея като вървене и динамика и по-вече не ми трябва.И ако Меривата с тези 75 к.с. върви колкото Астрата (а ти казваш може би една идея по-добре) това ще ми е напълно достатъчно.
Благодаря за отговора.Поздрави

 opel_16v, на 30 март 2013 - 08:08, каза:

Аз също подкрепям поста на колегата за 1.4 бензин 90 коня. Евтин за поддръжка мотор - с верига е, има само пистов ремък и филтрите. Ако намериш хубава Мерива с този мотор не се колебай.


Да,може би това също е много добър вариант,пък и е 90 к.с.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 30 март 2013 - 08:17

75 коня стоят прилично според мен само в купето на корса.При условие ,че ще взимаш миниван каквато е Меривата ,няма как тия коне да са достатъчни.Щом гледаш двигатели до 100 коня ,значи искаш да влезеш в малкия данък.Най-оптималния за мен вариянт е 1,7 cdti ,има си и динамика и си е икономичен ,обслужването на дизела винаги си е било по-скъпо ,независимо дали двигателя е от по-ново поколение или по -стар,но винаги има възможност за ремонти,то ако за всяка част ходиш до магазина по-добре кола от магазина.
Отговори

naskorg снимка naskorg 30 март 2013 - 09:05

 mistarmi, на 30 март 2013 - 08:17, каза:

75 коня стоят прилично според мен само в купето на корса.При условие ,че ще взимаш миниван каквато е Меривата ,няма как тия коне да са достатъчни.Щом гледаш двигатели до 100 коня ,значи искаш да влезеш в малкия данък.Най-оптималния за мен вариянт е 1,7 cdti ,има си и динамика и си е икономичен ,обслужването на дизела винаги си е било по-скъпо ,независимо дали двигателя е от по-ново поколение или по -стар,но винаги има възможност за ремонти,то ако за всяка част ходиш до магазина по-добре кола от магазина.


Въпроса не е в данъка колега той не ме притеснява и не заради това търся кола до 100 к.с.Друг е проблема.Предвид моето финансово състояние и месечните си доходи съм преценил че ще ми е много трудно да сменя дюзи или демпферен маховик поради високите цени на тези части.Меривата 1.7 CDTI 101 к.с. е точно така направена.За това предпочитам да се лиша от малко мощност,но да си купя автомобил който ще мога да подържам добре и успешно ще се справям с ремонтите и проблемите които неизбежно ще се появяват по колата.За това предпочитам 75 к.с.При този мотор съединителя например си е нормален и струва 200-300 лв.
Абе нали знеш,за почти всички българи,проблема е финасовата част.
Поздрави
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 30 март 2013 - 11:32

Колега,търси си 1.4 мотор и си решаваш проблемите.С този мотор даже колите са малко по нова година и следователно малко по скъпи,но са по евтини за подръжка и мотора не е лишен от динамика.Аз лично съм обиколил Варна и Бургас и огледах около 10 коли само 2 от тях бяха бензин.Е ни една не струваше от дизеловите,и тази с 1.6 неструваше.та на финала земахме 1.4 и за 500лева беше обслужена и с 4 нови гуми.Успех с покупката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg