Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

избор на средно и задно гърне за Opel Vectra B

Ti6o снимка Ti6o 11 юли 2016 - 21:40

Здравейте,
ще сменявам средно и задно гърне на колата - Opel Vectra B и се колебая между тези варианти:

1) Полско POLMOSTROW

2) На Крафт

3) Български VITO

4) Италиански Eurohelp

5) втора ръка от Мегапартс примерно

или предложете друг вариант, ако има по-добър за София става въпрос. Изискването ми е да имам тишина с тях и да имат дълъг живот (устойчиви към корозия).


Понеже ще сменявам съединител (феродов и притискателен диск) исках да попитам задължително ли е да сменя и лагер помпата, тъй като не е сигурно дали е за смяна и какви са симптомите за да се смени тя. Може ли да се установи със сигурност дали е за смяна след като се отвори. Причините заради които ще правя смяната на съединителя са че педала отделя горе високо усещам буксуване особено по баир нагоре и от време на време има едно тресене при потегляне на първа например. Поръчал съм на LUK дано да не съм сгрешил в избора и да не е менте.
Мнението беше редактирано от Ti6o: 11 юли 2016 - 21:47
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 юли 2016 - 10:17

Ако караш на газ колкото и хубаво гърне да сложиш (освен неръждавейка) си заминава много по-бързо отколкото на бензин. Така че да набиваш много пари няма смисъл.
За лагер помпата решението си е твое, може да е в перфектно състояние но да се скапе 2 месеца след като смениш съединителя, и тогава всичко наново, а може и да надживее новия съединител. ЛУК е добро решение ако не излезе ментак.
Мнението беше редактирано от Коцето: 12 юли 2016 - 10:31
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 12 юли 2016 - 17:30

На бензин си карам. На крафта им звънях и ми идват малко скъпичко и за това отпадат, а за аспото ми казаха, че са ги развалили. Втората ръка също ще отпадне и избора ми ще бъде от останалите, ако някой не предложи нещо друго. Пратих запитване и на Тех ко да видя и те какво ще предложат.
За помпата ще рискувам по-точно като отворят ще ми кажат какво е положението и ако е зле ще реагирам тогава с нова.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 юли 2016 - 06:48

Средното ми гърне е Vito-карам го четвърта година на газ и си е здраво. Тази година сменях задното и се спрях на Polmotrow защото формата му е почти индентична с оригиналното, много съм доволен откъм звук-колата си остана тихомобил :)
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg