Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Нова Astra H - Пуши При Запалване?

sms71 снимка sms71 01 април 2008 - 08:26

Здравейте! Имам Астра Н 1,7CDTI/100к.с/ и от известно време забелязвам, че при запалвне на двигателя излиза доста голям пушек от ауспуха и мирише на нафта. Това трае около 10-15сек. след което изчезва. Колата е на 3300км, и зареждам от OMV Спринт Дизел. До преди месец този пушек го нямаше. Въпросът ми е това нормално ли е? И ако не е, приемам идеи от какво може да е? Благодаря предварително на всички прочели и отговорили!
Отговори

ickko снимка ickko 01 април 2008 - 09:13

За жалост е нормално, и освен че пуши при запалване, го прави и при потегляне, ама не го виждаш ...

Така е, такива са дизелите, такава ни е нафтата... свиквай :16V:

Предполагам колата е гаранционна, така че за всеки случай се разходи до сервиза, дано да греша
Отговори

kirenski снимка kirenski 01 април 2008 - 09:41

Смени си бензиностанцията и си смени нафтата сипи си ОМВ ALPIN :16V: ,ако ли не се разходи да я видят :16V:
Отговори

ickko снимка ickko 01 април 2008 - 09:50

 kirenski, на Apr 1 2008, 09:41 AM, каза:

сипи си ОМВ ALPIN :beer:


мхм... на 587353503 евро литъра ... и изцяло се обезмисля изобщп покупката на 1.7 цдти :16V:

Имам един приятел от Бургас със такава, незнам на 3000км. как пушеше, но на 15000 - комин.
И той сипваше Спринт Дизел на ОМВ, сега почнал Лукойл да зарежда и каза, че е по-доволен. Пак си чади, де , но по-малко :16V:
Отговори

kirenski снимка kirenski 01 април 2008 - 09:54

 ickko, на Apr 1 2008, 09:50 AM, каза:

 kirenski, на Apr 1 2008, 09:41 AM, каза:

сипи си ОМВ ALPIN :16V:


мхм... на 587353503 евро литъра ... и изцяло се обезмисля изобщп покупката на 1.7 цдти :16V:

Имам един приятел от Бургас със такава, незнам на 3000км. как пушеше, но на 15000 - комин.
И той сипваше Спринт Дизел на ОМВ, сега почнал Лукойл да зарежда и каза, че е по-доволен. Пак си чади, де , но по-малко :beer:



587353503 евро литъра -не позна за цената малко по висока е :thu: , но за сега от нафтите който съм карал съм най доволен от тази ,някой казват че и на РОМПЕТРОЛ нафтата им е на доста високо ниво
,според мен проблемата ти идва от Нафтата ,а не от нещо друго :16V:
Отговори

Ang снимка Ang 01 април 2008 - 11:53

Наистина пропушват малко Опелчетета ама според мен в рамките на нормалнот.
А наистина да зареждаш Алпин дизел си губи смисъла. С 10 ст е по скап от обикноженния.
И с 20ст поскъп от бензина. То си губи смисъл да караш дизел.
Лека.
Отговори

Icemann снимка Icemann 01 април 2008 - 17:04

То па ако сипваш обикновен А95 се едно няма да си прецакаш двигателя...на нашата Астра се сипва само В-пауър или В-пауър рейсинг. В редки случаи ОМВ Супер100
Отговори

Види снимка Види 27 април 2008 - 18:59

 icemann, на Apr 1 2008, 05:04 PM, каза:

То па ако сипваш обикновен А95 се едно няма да си прецакаш двигателя...на нашата Астра се сипва само В-пауър или В-пауър рейсинг. В редки случаи ОМВ Супер100



Това за Впауъра си е пълна заблуда явно не си чувал какви горива продават Шел.Пробвай в Лукоил и пак кажи.Успех
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 27 април 2008 - 21:58

Бе дай да не ги мериме много много,щото в България горивото навсякъде е боза(то нали п***те трябва да карат и те BMW X5).Аз зареждам предимно на OMV и мога смело да твърдя,че от бензиностанция до бензиностанция има разлика, камо ли да правим сравнение между различните вериги, иначе съм слагал от всичките и то не само по веднъж.Жалкото е само ,че на колегите им съсипват нови коли,а не само нашите дърти кошници страдат.
Така,че живи и здрави и дано доживеем и ние стандарт на живот,при който когато и да спреш на бензиностанцията Х , да не се чудиш дали да я караш после директно в сервиза. :newsm05_41:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 28 април 2008 - 11:07

 kirenski, на Apr 1 2008, 10:54 AM, каза:

587353503 евро литъра -не позна за цената малко по висока е :newsm05_41: , но за сега от нафтите който съм карал съм най доволен от тази ,някой казват че и на РОМПЕТРОЛ нафтата им е на доста високо ниво
,според мен проблемата ти идва от Нафтата ,а не от нещо друго :newsm05_41:

Ромпетрол? ОМВ (за дизел)? Луди хора :) Препоръчвам ЛУКОйл и/или Опет!
Относно Шел ще си затворя устата, щото ще почне да излиза жлъч от змийска отрова и лют червен пипер! С това гориво колата не че се спъва, а направо умира!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 май 2008 - 18:28

1.7 първите пушеха по-малко щото бяха 101 коня,твойта предполагам е 125 коня(чипосана е фабрично) и понапушва. Другото е нафтата наистина е зле пробвай други бензинаджииници или алпина. А за обезмислянето- няма как дае безмислено след като градско гори 6-6.5 и извънграда 4.5-5 а бензинките горят повечко.
Отговори

Благомир снимка Благомир 13 юни 2008 - 21:28

Аз пък карам Астра 1.7 CDTi (80 к.с.) - на 17 000 км. и съм я заглеждал сутрин .... и тя подпушва.. но е за малко. Изглежда докато сработят обратните връзки за контрол на изгорелите газове ;-)
Отговори

nikal снимка nikal 14 юни 2008 - 15:25

Ми-и,не само като палят,като им даваш зор за да изпревариш и т.н. са като строшени кюмбета,ама трябва да караш след тях та да видиш за какво става на въпрос.Между другото гледам и нови Мерцедеси,БМВ-та и др. си го правят същото,така че разликата е само в филтъра за твърди частици-пример Алфа 159 2.4 JTDM да не е чипосана,като я види някой,че пуши да ми се обади,само с олио не съм я карал.
Отговори

cetsy снимка cetsy 22 август 2008 - 09:23

Аз пък моята Астра 1.7 CDTI /100 k.c. / я карам вече 3 месеца и съм на 8000 километра нито пуши, нито съм забелязал някакъв дефект. Така че според мен това е от нафтата. Мисля че е добре да се сипва от време на време добавка в резервоара. И моля господата с бензиновите коли не бъдете толкова отворени. Няма да е все така нафтата по скъпа от бензина помнете ми думата, тогава ще видим какво ще говорите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg