Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

искам съвет !

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 14 май 2009 - 19:23

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details
това са двете коли въпроса е този кое е по икономичното решение ,кое им е слабо място ? автоматик ли да бъде или ръчка ?
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 14 май 2009 - 19:23
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 14 май 2009 - 19:35

Първата 150 коня с 6 степенна кутия. Има динамика и добър разход.
Отговори

ivogeoang снимка ivogeoang 14 май 2009 - 19:41

Вземи си 120к.с. По-мощната има ядове с вихровите клапи
Отговори

bobkata снимка bobkata 14 май 2009 - 20:03

не си купувай кола"нов внос"кой знае на колко километра е има тема някъде за една нов внос с ремонт на скоростите и спукан колектор на турбото иначе много здрави коли салона на енджой е скапан търси космо с кожа или плукожа.колегата който ти казва за вихровите клапи е прав,а цената им е смърт.нафтата ни е скапана яко.
Отговори

savski снимка savski 14 май 2009 - 20:23

1.9 CDTI е страхотен мотор. Има невероятна динамика! Демонстрирали са ми, дори за купето на Зафира си върви много. Освен всичко е и икономичен
Отговори

grishata снимка grishata 14 май 2009 - 20:57

И тая с 120 коня и тя е с шест скорости и много добра като динамика и разход,но разбирасе тая с 150 коня върви още повече,но наистина има проблем с клапаните.
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 14 май 2009 - 21:06

На тати е 120к.с. със 6 степенна скоростна кутия и въобще за тези 120коня все едно се качвам във някакъв самолет така ми се струва много устойчива е на удари не е много устойчива че тати я тресна вече 1 път. Но не знам возих се във една 150к.с. нямаше същото ускорение, а и като и правех диагностика имаше около 13 грешки, нз аз съм за 120к.с.
Отговори

opel fan снимка opel fan 15 май 2009 - 07:55

Колега, първо реши ти какво искаш от колата. Ходи да ги пробваш и виж коя ти харесва повече. Няма смисъл да се говори кое върви повече и т.н. Ясно е, че 150 к.с. е по-силния вариант. Аз съм с такава Астра и проблеми нямам, а вървежа е стабилен. Според мен в конкретния случай за коли втора ръка, вземи тази, която е по-запазена и с повече екстри. Успех!
Отговори

kirenski снимка kirenski 15 май 2009 - 08:26

120 кончета

за афтоматЪ ил и ръчка по твое осмотрение :knee:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 15 май 2009 - 09:01

благодаря днес ще се ходи до варна за "око да види ръка да пипне "
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 15 май 2009 - 21:22

Вземи си 150 кончета,разхода е добър да не кажа същия като на 120-те коня,но ще имаш много по-динамична и бърза кола :flag: гледай да е ръчка и да не е на 500 х.км та да има проблем с вихровите клапани дето разпраят разбирачите :whistle: :flag:
Отговори

lolo_popo снимка lolo_popo 29 май 2009 - 08:52

колега и на двата дизела ще имаш проблеми с филтъра за твърди частици - през около 5000 км-
аз затова си взех бензин - от опит ти го казвам - айде със здраве
Отговори

opel fan снимка opel fan 29 май 2009 - 10:17

 lolo_popo, на 29 May 2009, 09:52 AM, каза:

колега и на двата дизела ще имаш проблеми с филтъра за твърди частици - през около 5000 км-
аз затова си взех бензин - от опит ти го казвам - айде със здраве


И какъв е проблема на филтъра за твърдите частици? :icon_wink2:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 29 май 2009 - 10:27

Ми задръства се от хубавата ни нафта и светва Чека... лично съм присъствал в Официален сервиз на Опел (айде да не казвам кой) и случката беше следната... докарва човека Астра H дизел, поглеждат я и казват Ооо, филтъра е, трябва да я карате извънградско по-често да се отпуши, приеха колата при което един от сервиза седна, запали я и просто скочи на педала за газта за около 10 мин, седя така пуши една цигара, лампата изгасна и после му я издадоха, и парички му зеха разбира се :icon_wink2:
Отговори

pepifness снимка pepifness 31 май 2009 - 00:43

и моята е така в момента..светна лампата за изгорелите газове и е задавена някак си
ще я карам в сервиз тея дни.
на 40 000 км е а такива неща да прави.....
незнам ,ти както казваш само я форсираха в сервиза ли ?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 май 2009 - 09:13

 Liubeznia, на 29 May 2009, 11:27 AM, каза:

Ми задръства се от хубавата ни нафта и светва Чека... лично съм присъствал в Официален сервиз на Опел (айде да не казвам кой) и случката беше следната... докарва човека Астра H дизел, поглеждат я и казват Ооо, филтъра е, трябва да я карате извънградско по-често да се отпуши, приеха колата при което един от сервиза седна, запали я и просто скочи на педала за газта за около 10 мин, седя така пуши една цигара, лампата изгасна и после му я издадоха, и парички му зеха разбира се :icon_wink2:

Дам...филтъра редовно се запушва...като имах такава редовно се сблъсквах с тоя проблем...събираше се вода много там и земи тоя *у*....поне се чистеше лесно...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 31 май 2009 - 12:41

 pepifness, на 31 May 2009, 01:43 AM, каза:

ти както казваш само я форсираха в сервиза ли ?


Ами на това станах свидетел, лампата изгасна и му дадоха колата. По-принцип знам че за новите коли с Филтър за твърди частици дори препоръчват от завода през известен период да се покара малко повече време извънградско при високи обороти за да изчисти...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 31 май 2009 - 12:44
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 31 май 2009 - 14:20

 pepifness, на 31 May 2009, 01:43 AM, каза:

и моята е така в момента..светна лампата за изгорелите газове и е задавена някак си
ще я карам в сервиз тея дни.
на 40 000 км е а такива неща да прави.....
незнам ,ти както казваш само я форсираха в сервиза ли ?



ако мига лампата за подгрева я покарваш 20 км на около 3000-3500 оборота и ще се самопочисти филтара за тварди частици
Отговори

pepifness снимка pepifness 31 май 2009 - 17:28

Ами не мига а свети постоянно.като я форсирам и излиза като бял дим от ауспуха....
ще видим утре като я занеса в сервиза какво ще кажат :icon_wink2:
Отговори

astra1986 снимка astra1986 31 май 2009 - 17:38

Така е като не си четете книшките DPF се запушва

А за колегата кадето беше написал,че някой стоял в колата и давал газ за 10 минути не е вярно пускасе с тестер принодително почистване и колата сама си дига оборотите

И колега която Зафира избереш няма да згрешиш само отиди до някой оторизиран сервиз да ти видят реалните километри
Мнението беше редактирано от astra1986: 31 май 2009 - 17:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg