Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Термостат за Вектра С

VALIO_VECTRA_C 2.2 снимка VALIO_VECTRA_C 2.2 13 декември 2010 - 18:56

Здр.колеги !! Забелязах един проблем при колата , бързо стопля купето а на индикатора за водата не се отлепя стрелката???? След като измина повечко километри почва да показва някаква стойност на температурата,но примерно като се спускам по инерция и ми се охлажда колата ? Чувал съм за зимни/летни термостати има ли такива ,затова ли е така ???? перпоръчайте ми някой термостат,антифриз!!! Колата е вектра GTS :love_opel:


Blagodarq wi predwaritelno
Отговори

dinko_stz снимка dinko_stz 13 декември 2010 - 19:55

 VALIO_VECTRA_C 2.2, на 13 Dec 2010, 18:56, каза:

Здр.колеги !! Забелязах един проблем при колата , бързо стопля купето а на индикатора за водата не се отлепя стрелката???? След като измина повечко километри почва да показва някаква стойност на температурата,но примерно като се спускам по инерция и ми се охлажда колата ? Чувал съм за зимни/летни термостати има ли такива ,затова ли е така ???? перпоръчайте ми някой термостат,антифриз!!! Колата е вектра GTS :love_opel:


Blagodarq wi predwaritelno

Колега и аз го имам същия проблем на вектрата, дори когато дигне някаква температура на водата, след като пусна парното след малко стрелката пада. Обаче дори и да не загрее парното винаги духа топло, не спира. И тоя номер го прави от както захладня времето. И явно ще си е така. Мисалта ми е че щом парното духа топло няма проблеми.
Отговори

kabby снимка kabby 13 декември 2010 - 20:04

Колеги, според мен сте за смяна на термостат.
На мен старата вектра ми го правеще този номер... дори си мислех, че не проблем защото парното си духа топло.
Като смених термостат и се оказа че от топло до топло има разлика :) Колата заработи по-добре (което е нормално предвид това, че няма сериозни промени в температурата на охладителната течност), разхода ми падна, а парното просто стана песен :)
Отговори

Жорко снимка Жорко 14 декември 2010 - 12:17

И аз съм на менние, че се касае за повреден термостат. Най-лесно колегата може да провери като пипне радиатора на колата дали е топъл лсед кратко време на работа. Примерно след 5 минути. Ако е леко топъл, това означава , че термостатът е отворен и антифриза циркулира и по двата кръга. Ако има изправен термостат, веднъж загрял автомобилът, не трябва да има такива температурни колебания. На мен през лятото, като ми беше развален термостатът, много ми играеше стрелката, особено по нанадолнища.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg