Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett

Сваляне кората на вратата - Кадет

SGP снимка SGP 03 май 2006 - 21:23

Здравейте, тази вечер ми изникна малък проблем с колата. След като се прибрах и опитах да затворя прозореца не стана. Ръчката се върти на празен ход. Преди малко пробвах да махна кората и да отстраня проблема, обаче незнам как да махна ръчката и да смъкна кората. Моля помагайте. Като на Ладите ли е (със зегерка ли) или ... тази вечер е много тъмно и не мога да видя. И проблема може ли да се окаже сериозен и да стъпи скъпо. Защото колата не мога да я карам така със спуснато стъкло и да я паркирам. Ще се радвам ако помогнете.
Отговори

shimmy снимка shimmy 03 май 2006 - 21:57

ами на Астрата е съсъ зегерка, предпоолагам на кадета също, махаш зегерката и тя дръжката излиза, а за коарата, гледай да развиеш всички болтове и после полека с една отверка напъваш да излязат копчетата.
дано да успееш да я затвориш,
Отговори

Гостe18nv_* 03 май 2006 - 22:03

Самата кора се маха лесно: развърташ лостчето за отключване от вътре,развиваш дръжката на вратата - има 3 винтчета(двата се виждат,но третия е захлюпен с едно капаче,което се маха с отвертка или нещо подобно),с отвертка се маха и пластмасата около лоста за оваряне на самата врата и накрая махаш врътката за прозореца(тя е на шлици и трябва да се махне една зегерка която е под пласмасовата шайба-между кората и самата врътка).Като направиш това леко пак с отвертката отделяш кората от вратата като внимаваш да не счупиш някоя щипка. Ами това е - успех :beer:
Отговори

SGP снимка SGP 05 май 2006 - 20:02

Досега се мъчих с колата и със гадната зегерка. Добре, че се намери един познат да ми каже един чалъм за махането и. След като махнах кората отново останах разочарован, че всичко е със нитове. :( ужас, разпробих ги и тях. Оказа се, че е скъсано въжето на машинката, която задвижва стъклото. Трябва нова :( така като гледам трудничко ще се сложи, а и после трябва с винтове да го правя.

Бихте ли ми казали, ако сте сменяли, на каква цена приблизително струва машинката (нова и втора употреба) ? Благодаря предварително!
Отговори

gradev снимка gradev 11 юли 2006 - 00:01

25 лева - кеф ти машинка - кеф ти врата...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg