Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra C 3.2 - работа на 3 цилиндъра след 4000 оборота

sDkK снимка sDkK 13 август 2018 - 09:08

Здравейте колеги,
Колата е Vectra C 3.2 V6 автоматик. Няма газова уредба. Колата си върви и държи съвсем нормално, докато не дойде момент и ти потрябва на по-високи обороти (по-конкретно над 4000). Рядко се случва, но все пак е по-добре да ти съдейства като се случи. Ако не се опитваш да я караш във високи обороти, компютъра не записва никакви грешки. При преминаване над 4000 оборота гаснат 2-и, 4-и и 6-и цилиндър. Чека почва да мига и ако отпуснеш газта, изгасва и се възобновява работата на цилиндрите. Ако продължиш да натискаш газта, чека светва за постоянно и колата си остава на 3 цилиндъра, докато не я угасиш и запалиш наново. След като се запали наново си работят всички цилиндри, но чека продължава да свети, ако не изтриеш грешките. Грешките са P0300, P0302, P0304, P0306 и P0316. Проверени са свещите, сензорите на валовете, сменена е бобината за 2,4 и 6 цилиндър. Правени са много тестове, но проблема си остава. Тестовете не са правени от мен, а от хора, които малко или много си разбират от работата. Имало е идентичен случай, но на кола с 4 цилиндъра. Там проблема е бил отстранен след смяна на повдигачи и пружини на проблемните цилиндри. Казаха ми го като вариант, но ме посъветваха да потърся и второ мнение. Мислех да отида до официално представителство, но след толкова негативни мнения и коментари за повечето от тях, до момента не съм стигнал до там. Може да съм сбъркал някой термин или да съм забравил нещо да спомена, но по време на самите тестове, не съм бил там. Ако някой се е сблъсквал с това, или има идея какво може да е, нека помогне.

Поздрави

P.S. Грешките:
P0300 Multiple Cylinder Misfire
P0302 Found misfiring cylinder №2
P0304 Found misfiring cylinder №4
P0306 Found misfiring cylinder №6
P0316 Engine Misfire at Startup (при диагностика показва "Налягане на горивото" за същия номер грешка)
Мнението беше редактирано от sDkK: 13 август 2018 - 09:21
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 август 2018 - 09:26

Не е зле да измерите налягането на помпата на първо време. Може да се окаже, че в ниските обороти дебита стига, но при високите не е така. Ако там няма проблем тогава караш натам.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 август 2018 - 09:27
Отговори

sDkK снимка sDkK 14 май 2019 - 17:42

Здравейте колеги,
След проверка на налягането на помпата, ангренажния ремък, компресията, много изчетени теми в интернет, много изгледани видеа с подобни случаи, много полезни мнения от колеги и още повече коментари от сорта "Смени колата..", проблемът е отстранен! По мое усмотрение (след случайно попадане на едно видео в YouTube де) закарах колата в сервиза за проверка на катализаторите. Единия беше напълно изряден. Другият обаче не чак толкова. Питата беше до такава степен раздробена, че кръгло парче от нея запушваше идеално изхода му. Под идеално имам предвид, че до такава степен беше плътно застанало там, че трябваха бая усилия да го издърпаме. Изчистихме и останалите части на питата и воала. Колата вече се движи съвсем прекрасно както в ниски, така и във високи обороти. Без грешки, без загуба на мощност, просто идеално. Благодаря на всички!

P.S. На който не му се чете: Запушен катализатор беше проблема и вече е отстранен!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2019 - 17:51

Екстра! Не е било лесно да се сети човек за какво иде реч.
Отговори

ufer снимка ufer 15 май 2019 - 07:21

Браво, че си успял да откриеш проблема. Понякога наистина е по-добре човек да тръгва от простите неща, преди да влиза в многосерийни филми с тлъст бюджет! :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg