Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

swetlioo снимка swetlioo 14 януари 2020 - 14:33

Готова е колата. Сменен диоден блок и реле регулатор - 160 лв в 6Plus Сега зарежда на 14.2 волта и няма ядове.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 18 януари 2020 - 11:58

То пък да не се похвали човек!
Днес нов проблем. Сутринта подгрявам, въртя, стартера върти, колата киха и не запали. Върнах ключа, втори опит и до там, дори не завърта стартера. Смених с други два акумулатора, гарантирано заредени, но същото положение. При опит, се чува едно “клик” и не иска да завърти.
Моля за съвет.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 януари 2020 - 14:33

Ако шалтера само щрака стартера долу и рециклиране. Можеш да пробваш и още нещо- почукваш корпуса на стартера и ако тръгне да върти значи са четките. Но пак ще се сваля де.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 януари 2020 - 14:35
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 18 януари 2020 - 15:37

Да и баща ми това каза, но до стартера не мога да достигна през капака. Бутнахме я и запали от раз и директно в сервиза. Сега следващото което ме интересува е им ли връзка проблема с алтернатора и този сега със стартера или е някаква случайност?
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 18 януари 2020 - 17:19

По същия път минах и аз, само че интервала между двата проблема при мен беше около 5-6 месеца. Не знам дали двата наши случая водят до зависимост някаква, по-скоро съвпадение. И при мен така се чуваше, като завъртя и едно “цък” само и нищо. Рециклираха ми стартера и сега, между другото, пали доста по живо. Като правя сравнение с преди, едно такова мудно беше и последните два пъти преди да се предаде стартера, беше все едно няма акумулатор...едвам, едвам въртеше. Оправяй го и ще видиш, как ще живне колата при запалване, тъкмо и тоците ще се позаковът още малко.
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 18 януари 2020 - 17:20
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 18 януари 2020 - 20:27

Да и при мен сякаш акумулатора беше паднал, но си има заряд. Колко ти излезе ремонта на стартера?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 20 януари 2020 - 11:31

Днес ми се обадиха от сервиза, изгоряли четки, от там обърнат полюс и избил ротор, изгорял шалтер и т.н. не запомних какво друго. 150 лв за ремонт+50 лв за труд и 1 година гаранция. За хубаво начало, на годината, тая кола ми взе 350 лв А предстои...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 януари 2020 - 11:40

Какво предстои ?

Съвсем нормални неща за кола на толкова години. Алтернатор и стартер са най-натоварените възли извън тялото на мотора. Затова е нормално да си ги рециклираш.

Няма връзка между двете неща, просто им е дошло времето по почти едно и също време.

И за двете 350 лева са си отвсякъде добре, при условие че и двете неща са правени в сервиз(тоест в тия пари е платено и за труд).
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 20 януари 2020 - 20:33

Да, прав си, днес поговорих с патили, най-вече баща ми, който има същия двигател. Но за мен е нещо ново, тъй като, до сега съм карал Ауди и БМВ, а там такива проблеми не е имало и за мен по презумция това не се чупи. Но в случая с Опел явно не е така. А под "предстои" имах предвид, че чух дюзите са им слабо място, въпреки че последно като ги гледах бяха добре. За щастие съединителя и маховика са сменяни преди 30 хил км.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 януари 2020 - 00:39

 swetlioo, на 20 януари 2020 - 20:33, каза:

Да, прав си, днес поговорих с патили, най-вече баща ми, който има същия двигател. Но за мен е нещо ново, тъй като, до сега съм карал Ауди и БМВ, а там такива проблеми не е имало и за мен по презумция това не се чупи. Но в случая с Опел явно не е така. А под "предстои" имах предвид, че чух дюзите са им слабо място, въпреки че последно като ги гледах бяха добре. За щастие съединителя и маховика са сменяни преди 30 хил км.





Oтносно при Ауди и БМВ нямало такива неща като алтернатор и стартер. Кой те излъга? Просто си карал в период, в който са били направени преди да я купиш по някое време.
Няма такива работи като вечен стартер или вечен алтернатор.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 януари 2020 - 11:29
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 22 януари 2020 - 12:02

Шанс значи. Колата е готова. Всичко е Ок за сега, с 1 година гаранция.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2020 - 13:37

Честито и стъпка, продухвай го това старо куче DTH от време на време :clapping:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 януари 2020 - 13:40
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 22 януари 2020 - 14:27

О да, само да е здраво :D по принцип, този модел, страда ли от дюзи или някакви специфични проблеми по горивна система? Както и има ли проблем с смесване на антифриз и масло, както е при Astra F с 1.7 дизел?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2020 - 16:21

Цитирам един от тукашните любители на тези двигатели: "Тия дюзи можеш да ги счупиш само с чука".

Относно горивната система, страдат от помпата. И то като минат 300 000 там някъде се окотва тъпия транзистор. Купува се една рециклирана и газ обратно. Предполагам си чувам за "БОШ-овската помпа". Няма се плашиш аз я смених с рециклирана от Германия и си бачка. Старата им я пратих обратно, но не трябва да е правена, защото няма да ти върнат капарото.

Смесване на антифриз и масло не съм чувал..
Виж на масло и нафта може, заради гумичките на дюзите, но и там не е нещо кой знае какво, комплекта беше към 60 лева мисля.
Общо взето двигателя си е старо и вярно куче.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 януари 2020 - 16:26
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 22 януари 2020 - 17:29

Ясно, явно познанията ми са за "стария" 1.7 Исузу в Астра Ф. А относно тази помпа не съм чувал. Това ГНП ли е? Какви са цифрите при нея, да съм подготвен една идея психически?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 25 януари 2020 - 15:59

Нямам думи вече с тая кола. Оправиха стартера и сега от 2 дни има ядове с подгревните свещи. Сутрин започна да пали трудно. Чрез метода с педала на спирачката и газта ми вади грешка ECN 038008 - която четох е за проблем с подряването. Ама свещи ли е реле ли е, това не разбрах.
Отделно забелязах, че и на четирите дюзи, отгоре на капака е овлажнило, като на 2-ри и 3-ти цилиндър е повече, а на 1-ви и 4-ти е много леко. Това проблем ли е при този модел двигател Z17DTH и съответно как се лекува?
Благодаря
Мнението беше редактирано от swetlioo: 25 януари 2020 - 16:05
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 25 януари 2020 - 16:11

Аз днес смених две изгоряли свещи (смени ми ги колега де), но чак трудно не е палила.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 25 януари 2020 - 16:22

Не съм сигурен колко студено е било нощес и сутринта, но в 10:30 като слязох и подгрях, по принцип го правя 3 пъти в зимните месеци, завъртях и върти и не пали. Върнах ключа, подгрях и запали. Свърших работа, и като реших да си тръгвам, подгрявам веднъж, въртя и пак пали от 2-3 оборот. Вчера беше една идея по-добре, но осезаемо по-зле, отколкото непосредствено след ремонта на стартера и на следващия ден. Та днес погледнах за грешки и беше изникнала тази за свещите. Ще я следя тези дни пак, но е явно, че има някъде проблем.
Може ли и нещо за второто питане от предишния пост, относно овлажняването около дюзите. Маслото не е мръднало и не усещам да мирише на нафта, но искам да съм подготвен за евентуални изненади.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 януари 2020 - 16:56

Ми провери ги тия свещи де, тая грешка да не я довя северняка? На тия коли поне са достъпни, я ела да ми потърсиш мойте!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 януари 2020 - 16:57
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 25 януари 2020 - 17:27

Ще ги проверя. А всички тези проблеми които се появяват един след други имат ли някаква връзка?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg