Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

играещи обороти, Insignia

Todko снимка Todko 18 април 2019 - 11:59

Здравейте. От около 2 седмици се сдобих с прекрасна Insignia, 2.0 CDTI, 160hp, 2013. Колата е върната от лизинг, на реални 120000км, поддържана изцяло в Булвария. За тези 2 седмици ми направиха впечатление 2 неща, за които не знам дали трябва да предприема някакви мерки или не. При студен старт, колата пали без проблем, след около 10 секунди оборотите започват да играят, това го прави минута два, след което спира и всичко е наред след това. Другият проблем е, при завиване, ако дам повече газ в завоя и с навъртян волан се чува едно като виене, не е стържене или тропане, прави го и при ляв и при десен завой. Ако е с малко газ или без газ-на място, няма нищо. Някакви идеи на какво може да се дължат тези проблеми?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 април 2019 - 12:13

Тва за виенето на пълен ляв/десен волан ли е или на частично навит волан? На пълен десен/ляв волан по принцип като подадеш газ се усеща леко напрежение и се чува виене но това е от хидравликата. Помпата/електромотора се товари, НО не трябва да е прекалено това виене. Ако се чува и на леко навит волан вече е проблем.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 април 2019 - 17:11

Другия път като запалиш и започне така да прави, бъди с включен ОП-ком и гледай показанията за горивото включително и тези на дюзите. Ако нещо играе/играят и то/те, значи си за оня клапан на помпата най-вероятно. Или някоя дюза прави нещо. Като почне да прави така, тресе ли двигателя?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 април 2019 - 17:12
Отговори

Todko снимка Todko 18 април 2019 - 21:17

Здрасти, не, нищо не тресе, чува се като неравномерно работене, все едно се подава леко газ и се отнема, но сама го прави. Това го прави за около 30сек, след това спира и си работи нормално. Ще я закарам да я видят, така или иначе трябва да сменя уплътнението на маслената помпа, та ще ги съчетая нещата :) Благодаря
Отговори

Todko снимка Todko 24 април 2019 - 11:47

Здрасти. Смених прословутото уплътнение на маслената помпа. Това за играенето на оборотите ми казаха, че е от дюза някоя, та да попитам, дали е ОК да ръгна някоя добавка за почистване на инжекторите? Знам,че има мнго различни мнения по -въпроса, но като чета какво правят тези добавки, би трябвало да ми реши проблема. Благодаря
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 28 април 2019 - 09:00

Има много причини да играят оборотите, не е задължително да е дюза. А и тези добавки имат един "минус", който не е за пренебрегване - отлепят всичката гняс от резервоара до филтъра и я набутват в помпата и дюзите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg