Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Astra H 1.7 CDTI 101 пали трудно студена

JorkataG снимка JorkataG 15 октомври 2019 - 08:04

Тва с разхлабените клеми да ти кажа честно може голяма беля да ти направи. Първо кабелите, клемите почват да греят - не е редно щото от това може и полюс да се прецака, как и колко е друг въпрос. Относно маслото и при мен е така. в началото беше на чертата а сега е една идея над, при положение че дават 5 л. и съм сипал толкова. Оставих хубаво да се оцеди от пробката но явно нещо е останало.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 октомври 2019 - 12:00

 JorkataG, на 15 октомври 2019 - 08:04, каза:

Оставих хубаво да се оцеди от пробката но явно нещо е останало.


То при колегата изчезва, при теб се появява :smile3560:

Ако имаш дпф - регенерацията пълни нафта вътре, което не е ненормално. Ако прави твърде честа регенерация е проблем.

Нали знаеш как се гледа маслото на тая кола? Като я изгасиш две минути след това. Ако я гледаш на студен мотор показва повече от реалното. Виж на гредата си има инструкция.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 октомври 2019 - 12:49

 Ne6to Smisleno, на 15 октомври 2019 - 12:00, каза:

То при колегата изчезва, при теб се появява :smile3560:

Ако имаш дпф - регенерацията пълни нафта вътре, което не е ненормално. Ако прави твърде честа регенерация е проблем.

Нали знаеш как се гледа маслото на тая кола? Като я изгасиш две минути след това. Ако я гледаш на студен мотор показва повече от реалното. Виж на гредата си има инструкция.

Мите "регенерацията" се прай на магистралата с около 4к оборота и в продължение на 30-50-80 км. примерно. Имам си и ДПФ и катализатор. А тва за маслото 2 м след като се изгаси съм го пропущил.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 15 октомври 2019 - 12:50
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 14 януари 2020 - 14:30

Да си завърша темата.
Всичките проблеми в крайна сметка се оказаха от алтернатора. В събота тотално умря, днес го отремонтираха и колата е чук.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 януари 2020 - 14:34

Идеално. Направи си и една последна проверка преди да се успокоиш окончателно. Паркирай довечера с предницата на 20-30 сантиметра по- високо от задницата. Остави я така да пренощува и на сутринта запали. Пиши тук как е запалила.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 15 януари 2020 - 10:15

Чак такъв наклон около нас няма, но когато намеря подходящо място ще пробвам. В случая, колата я кара жена ми, а тя не ги усеща нещата, така че ще видя как да стане :D
А каква е идеята на този опит?
Мнението беше редактирано от swetlioo: 15 януари 2020 - 10:15
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 25 януари 2020 - 16:09

Теста с наклона не съм го правил, щото 2 дена след алтернатора, думна и стартера. Колата беше готова в сряда, като до тук добре, но ПАК ПРОБЛЕМИ и все в ПЕТЪК :( в1ера пак почна да пали трудно. По метода с педалана на газта и спирачката ми излезе грешка ECN 038008 - която прочетох е за подгревните свещи, но не разбрах, за определена свещ ли е, за релето или друго по тая система. Някой може ли да ми помогне? Отделно, докато ровичках под капака, забелязах, че почти всички дюзи отгоре са овлажнили с нафта, като при 2-ри и 3-ти цилиндър е добре видимо, при другите две дюзи е съвсем леко. Проблем ли е при този мотор Z17DTH това овлажняване и как се лекува? Маслото не е мръднало, не надушвам да мирише на нафта, но искам да знам какво да очаквам от тези симптоми.
БЛагодаря на отзовалите се.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 януари 2020 - 16:58

Ама ти верно продължаваш да си пишеш в двете теми. Тоя път писах в другата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 януари 2020 - 16:58
Отговори

DDD123 снимка DDD123 30 януари 2020 - 13:26

До скоро имах astra h 1.9 и проблемът с 12.9-13.5 волта ток го реших на третата година чак. Оказа се минус клемата. След двукратно рециклиран алтернатор, колата работеше на 13.5-6, а след 30-40 мин каране падаше на 12.9-13.1, клемата имаше незначително нагряване и съответно паленето се влошаваше, ако не зареждам акумулатора. Проблема се хвана като острието на мултицета се заби в кабела на 2-3 сантиметра преди клемата, а другото острие си стоеше на +овата клема. Измерването моментално показа 14+. .
Мнението беше редактирано от DDD123: 30 януари 2020 - 13:30
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 януари 2020 - 13:48

Тва става при лош контакт. Обикновенно клемите на АБ се гредат първо дали не греят. Преди като работех съм виждал с кви ли не простотии да ги мажат за да не побелявала клемата на АБ. По принцип НЕ Е РЕДНО да се мажат с нищо НО, има спецове дето препоръчват да се маже за да се избегне побеляването. Мазането с каквото и да било влошава проводимоста и от там идва и недозареждането на АБ.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 октомври 2021 - 14:12

Здравейте на всички.
Отдавна не съм писал, но не е защото не съм имал проблеми. Просто реших да се примирявам с трудното палене, до сега.
От последното ми мнение, драма и решение, колата за известно време се пооправи. От тогава минаха почти 2 години, а аз правих 2 -пъти стратер и алтернатор. Като след всеки ремонт, колата се оправя за около месец и после пак почва да пали трудно.
Вече не съм сигурен, че проблема е в стартера или алтернатора, а някъде другаде - дали акумулатор, дали някой датчик, дали нещо по горивна система или двигател като цяло.
Сега алтернатора си зарежда винаги над 13.8 V дори в хладните дни, Стартера е подновен изцяло, не вярвам да му има нещо... дюзите са перфектни, със стойности около 0.4 до -0.4, сменени са всички вакууми, клапани и управления по турбото.
Няма грешки за нищо по колата, като всички данни, на диагностиката са в норми.
Какво да я правя тая кола, защото нещата стават по-зле.
Студена или пък преседяла около 4-5 часа, пали трудно. Акумулатора пада от към 9,5 V до 10,5 V при опитите за труден старт. Ако не запали след 2-3-4 завъртания, при втория ми опит пали от четвърт, сякаш няма ядове.
Така, при ремонотите на алтернатора и стартера, всеки път карам майсторите, да проверят акумулатора и ако е нужно да го сменим, за да нямам ядове, и всеки път ми казват, че акумулатора си е здрав. Така че до сега единствено него не съм сменил, което може и да е моя грешка, но пък се доверявам на специалистите... до сега.

В момента съм размишление, дали да не купя нов акумулатор, около 70-75 ач. и да я видим колата, или да търся друго.
Идеята е, че не ми се раздават излишни пари, без ефект.
Та затова ако може да дадете съвет...
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 октомври 2021 - 14:12

Здравейте на всички.
Отдавна не съм писал, но не е защото не съм имал проблеми. Просто реших да се примирявам с трудното палене, до сега.
От последното ми мнение, драма и решение, колата за известно време се пооправи. От тогава минаха почти 2 години, а аз правих 2 -пъти стратер и алтернатор. Като след всеки ремонт, колата се оправя за около месец и после пак почва да пали трудно.
Вече не съм сигурен, че проблема е в стартера или алтернатора, а някъде другаде - дали акумулатор, дали някой датчик, дали нещо по горивна система или двигател като цяло.
Сега алтернатора си зарежда винаги над 13.8 V дори в хладните дни, Стартера е подновен изцяло, не вярвам да му има нещо... дюзите са перфектни, със стойности около 0.4 до -0.4, сменени са всички вакууми, клапани и управления по турбото.
Няма грешки за нищо по колата, като всички данни, на диагностиката са в норми.
Какво да я правя тая кола, защото нещата стават по-зле.
Студена или пък преседяла около 4-5 часа, пали трудно. Акумулатора пада от към 9,5 V до 10,5 V при опитите за труден старт. Ако не запали след 2-3-4 завъртания, при втория ми опит пали от четвърт, сякаш няма ядове.
Така, при ремонотите на алтернатора и стартера, всеки път карам майсторите, да проверят акумулатора и ако е нужно да го сменим, за да нямам ядове, и всеки път ми казват, че акумулатора си е здрав. Така че до сега единствено него не съм сменил, което може и да е моя грешка, но пък се доверявам на специалистите... до сега.

В момента съм размишление, дали да не купя нов акумулатор, около 70-75 ач. и да я видим колата, или да търся друго.
Идеята е, че не ми се раздават излишни пари, без ефект.
Та затова ако може да дадете съвет...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 октомври 2021 - 14:28

Колега, спри да постваш едно и също нещо по два пъти. :smile3560:
Сега на въпроса.
Първо. С какъв акумулатор си сега че ще търсиш 70-75 Ач?
Второ. Пали трудно след като застудя или и преди това?
Мое мнение. Ако си със 60 Ач, /така го дават и в книгата на колата/ е разбираемо донякъде да ти прави проблем НО, може и да не е от това.
Какво значи пали трудно? Върти мудно, върти нормално но не пали?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 октомври 2021 - 15:08

Здравей колега,
благодаря за бързият отговор.
За дублирането на мнението, е някакъв бъг от форума явно.
Относно акумулатора, в момента е 60 ампера, както е по каталог, но след всичките му главоболия и проблеми с алтернатор и стартер, вече сигурно е доста износен, въпреки думите на майсторите.
Пали трудно и в топлите дни, като при студено време е по-осезаемо.
Върти добре, но не пали от раз, трябва да превърти 3-4-5 пъти, зависи и пали с претрисане. Ако не запали на 3-4 превъртане, връщам ключа, въртя втори пъти и пали от четвърт.
Когато й е трудно да запали, понякога забелязвам да хвърля бял дим перз ауспуха, за секунда и изчиства.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 октомври 2021 - 15:24

Първо. Махни тая шейсетка. Сложи 75 Ач. Второ. Това изглежда като датчик разпределителен вал НО, казваш грешки няма. Смени АБ и тогава виж. Така и така тоя акумулатор не е за теб.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 октомври 2021 - 15:26

Ок, ще пиша допълнително.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 октомври 2021 - 18:32

Скоро да си чистил и проверявал ЕГР?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 октомври 2021 - 09:39

Чистен е и после затапен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 октомври 2021 - 09:44

Затапен или изключен от софтуера? Че двете са различни неща.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 октомври 2021 - 14:46

Затапен с пластина. Градско не ми прави проблеми, нищо не свети по таблото, има ряз и върви повече от другата ми кола БМВ 320 д 150 к.с. до към 100 км/ч, не набива грешки, но излеза ли извънградско - 10-15 мин на високи обороти и скорост, почва да присветква по таблото едно жълто ключе, колата става мудна, след още 5 - мин гасне и колата се оправя и общо взето така се кара, като зависи от скоростта, под 2000 оборота и над 3000 оборота, няма ключета, грешки и т.н, но в диапазона от 2 до 3 хил оборота не й харесва затапването.
А затапих ЕГР, щото преди година и половина, тотално ме остави на пътя, блокирал ЕГР, никаква мощност, гасне на 1-ва и изобщо не отлепя, трудно палеше топла. Изчистихме ЕГР-а, затапихме го с пластина и от тогава си е така.
Мнението беше редактирано от swetlioo: 12 октомври 2021 - 14:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg