Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Insignia 2.0 160 к.с. - мотор ?

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 23 октомври 2017 - 16:23

Здравейте,

Супер много ми харесва Insignia модела. Искам да е дизел и гледам първите години. Обаче виждам, че имаше 2 теми за същия мотор само, че EcoFlex и пишеше, че те имат проблеми с коляновия вал. Интересува ме това е само при EcoFlex изпълнението или при всички с мотор 2.0 160 к.с. Няма много писано и съм сигурен, че и други колеги търсят подобна информация.

Предишната ми е ауди и ми писна от скъпи ремонти. Не искам пак да набивам пари, а нещо което да ми достава удоволствие от шофирането с прилична поддръжка.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 23 октомври 2017 - 19:47

Няма проблем с коляновия вал. Има проблем със следните неща:
1-на колко километра е РЕАЛНО колата
2-как е била поддържана след изтичане на гаранцията - маслото сменяно ли е когато трябва, и каквото трябва....
Ако купуваш колата от автоморга (пардон автокъща) - задължително си предвиди 500 лв за отваряне на картера и смяна на уплътнение на маслена помпа и евентуално самата помпа. Смяна на агренаж - още толкова, ако "изкиха" подгревна свещ - те са с датчик за налягане - още 200 лв бройката. Внимавай за течове на антифриз от топлообменника на масления филтър, както и от радиатора, ако има такива - смяна само с нови.
Маслото се проверява на топъл двигател, ако вадите щеката на студен мотор - ще видите че е над максимума.
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 23 октомври 2017 - 21:07

Гледам модели от Германия някъде около 200 хиляди км. Значи, едни 1000+ лв за обслужване да си приготвя? Ами автокатика надежден ли е ?
Мнението беше редактирано от Nikolay Tsekov: 23 октомври 2017 - 21:11
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 23 октомври 2017 - 21:30

Най масовия автоматик за коли с предно предаване, слага се десетки други марки. И да има проблем - ремонта му е в същия порядък като смяната на съединител с двумасов маховик.
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 23 октомври 2017 - 22:07

Благодаря ти! Май ще почна да гледам VW Passat B6 - common rail мотора с DSG кутия.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 23 октомври 2017 - 22:22

Мазохист....
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 07:07

Защо ? Имаш някакви наблюдения ли за него ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 07:47

Не знам за колегата, аз имам доста близки- колата е на приятел и я стопанисва от 7 години. Не мога да си спомня какво не са правили, включително кутия и съединители малко след покупката, а в момента търсят друга със съединителите. Включително гръмнало турбо (с всички последици от това) в Гърция преди няколко сезона, всички, ама всички радиатори и вентилатори. Истинския списък е много по- дълъг. Към момента покупната цена на автомобила е изплатена още почти два пъти за ремонти, без да се вкючва регулярното обслужване. Не знам Инсигнията как ще да е, ама проучи внимателно за какво става въпрос и тогава скачай високо.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 октомври 2017 - 07:48
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 08:01

 tisho.74, на 24 октомври 2017 - 07:47, каза:

Не знам за колегата, аз имам доста близки- колата е на приятел и я стопанисва от 7 години. Не мога да си спомня какво не са правили, включително кутия и съединители малко след покупката, а в момента търсят друга със съединителите. Включително гръмнало турбо (с всички последици от това) в Гърция преди няколко сезона, всички, ама всички радиатори и вентилатори. Истинския списък е много по- дълъг. Към момента покупната цена на автомобила е изплатена още почти два пъти за ремонти, без да се вкючва регулярното обслужване. Не знам Инсигнията как ще да е, ама проучи внимателно за какво става въпрос и тогава скачай високо.



Колеги какво направи ти :) Това за кой модел е ? Коя година ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 24 октомври 2017 - 13:26

Щом Vw Bild (извинете- Auto Bild) пуснаха статия озаглавена "Вечният пациент",помисли за какво става въпрос. То не бяха проблеми с глави,дюзите на Сименс,шестостен на маслена помпа и още и още. По форумите има тонове инфо,което да те откаже. Успех с избора.
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 13:35

Колега това е за 2.0 140 коня помпа дюза мотора. А аз говоря за следващия мотор (комън рейл), който го слагат от 2009 година. Там тези проблеми ги няма.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 24 октомври 2017 - 13:39

Така е,не се уточних,но все пак при тази слава едва ли ще помисля за покупка на подобен автомобил. Проблемите му далеч не се изчерпват само с това.
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 13:45

 DanZKi, на 24 октомври 2017 - 13:39, каза:

Така е,не се уточних,но все пак при тази слава едва ли ще помисля за покупка на подобен автомобил. Проблемите му далеч не се изчерпват само с това.



Факт и аз затова съм малко объркан. Сега разбирам, че и Insignia има болежки, то няма кола без болежки. Искам семейна кола за около 12 000 лв някъде.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 13:46

 Nikolay Tsekov, на 24 октомври 2017 - 08:01, каза:

Колеги какво направи ти :) Това за кой модел е ? Коя година ?

Пасат B6, комби. По спомен е произведена 2007. Последно им давах код за отстъпка да си купят вентираторите на радиаторите, щото спряха и двата- преебаха се едновременно. И след смяната искат обучение, иначе въртят на макс като луди.
В момента колата е за ремонти по климата- компресор, дехидратор с радиатора, и фреона изтича отнякъде и още не е намерено откъде. След това търсят къде да се сменят семеринги на колянов вал и евентуално гарнитура на глава, щото май надува.
Може и да е кофти екземпляра, знам ли.
Но просто на мен такава кола ми е скъпа. Не мога да си позволя да стои в сервиз вместо да я карам.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 октомври 2017 - 13:49
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 13:56

 Nikolay Tsekov, на 24 октомври 2017 - 13:45, каза:

Факт и аз затова съм малко объркан. Сега разбирам, че и Insignia има болежки, то няма кола без болежки. Искам семейна кола за около 12 000 лв някъде.

Ако 12 хилки е само стойността на колата, можеш да се поогледаш доста. И не скачай непременно към фау-ве групата, щото наистина там боли, финансово. Но имам впредвид опел и пежо, може и хонда. Аз бях залитнал точно към хонда F-RV (5+1 места), ама счетоводителката ми ме вразуми;-) Аз така си взех пежото- като се поогледах. Трябваше ми седемместна по талон, а в същото време да си е обикновен автомобил да се возим със семейството. Ми доволен съм.
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 14:33

Да до 12 000 да е самата кола. Хондата не ми харесва. Все пак е важно и да ти прави кеф колата докато е караш или гледаш :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 15:44

Дам, за толкова можеш да си вземеш нещо доста ново, след 2010 със сигурност. Варианти бол. Но инсигнията не е никак лош сред тях. Приятел преди близо година си взе такава, бензинова, с ръчни скорости, двойка бензин с турбо на 220 коня май, само на предно. Досега е сменил само една полуоска с вътрешното каре- отдясно, естествено. Но той си я взе с този проблем. Колата е 2014 година все пак.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 октомври 2017 - 18:19

 Nikolay Tsekov, на 24 октомври 2017 - 13:45, каза:

Факт и аз затова съм малко объркан. Сега разбирам, че и Insignia има болежки, то няма кола без болежки. Искам семейна кола за около 12 000 лв някъде.е

Търсиш луканка от от чисто месо, ама да е за 5лв килото. Колега, не се обиждай, но ако нямаш поне 1500 лв чист доход(след изплащане на всякакви заеми, вноски и наеми) на месец - не скачай на кола за 10+ хиляди. Инсигния, Пасат, Мондео, Авенсис, С5, Мазда6, 2008-2010 за тези пари, от автокъщите са с извинение на модераторите - кур като файтонджийска спица, нелакирана (остават трески и след като излезе). И проблема изобщо не е в самите коли.
Потърси някое Мондео 2005-2007, 2.2 дизляк, или Вектра С от последните години - ще ти стъпят на половината пари (говорим за запазени екземпляри, не от морга, а от човек, който си е гледал педантично колата, но просто я сменя с нова), ще оставиш 2 бона под възглавницата (евентуално за съединител, турбо или нещо по горивната система) и ще имаш добра семейна кола, която няма да я гледат като полезно изкопаемо в сервиза, ще имаш богат избор на евтини части, както и доста такива коли за части.
Пасат В6, от първите комън рейл, па особено с DSG - може и да намериш неубит от каране, но не и при новия внос....
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 октомври 2017 - 18:43

Читава Инсигния не убита от каране и запазена за 12000 ми се виждат малко!Колегата горе е дал изчерпателен отговор!
Отговори

Nikolay Tsekov снимка Nikolay Tsekov 24 октомври 2017 - 19:26

Съгласен съм с вас пичове аз затова гледам обявите в Германия. Имам човек там и като изпадне някоя обява ще му звънна да отиде да гледа. Сега например видях Пасат 2.0 140 к.с. комън райл с DSG и новата навигация за 6200 евро там. На 230 000 км е колата. Ако е поддържана в сервиз според мен няма да са проблем за тази кола. Дохода ми е над 2500 и нямам заеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg