Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за Опел Мока 4Х4

BigMaster снимка BigMaster 07 април 2018 - 09:04

Здравейте ,

Като бъдещ собственик на Опел бих искал да поптам за мнения относно Опел Мока 4Х4 с двигател 1.4 турбо бензин 140к.с. Гледах няколко марки в този клас , бях се спрял на Пежо 2008 , но като седнах в Опел-а ми се стори по широк. Говорим за чисто нови автомобили. Мока-та ме грабва и за това че е 4х4 , макар че доколкото разбирам се управлява автоматично от колата. Всякакви отзиви и мнения относно сервиз , разход , возия ще са ми от полза.

Благодаря предварително.
Отговори

sathv снимка sathv 07 април 2018 - 11:35

Абе остави ги вече тези опели. Не ти трябва да купуваш кола от фалирал производител. Вярно, че са най-евтини, ама пак никой не ги купува из европата. Явно има защо. Виж, ако мислиш да я смениш след петата година може да се мисли, ама колко ще й вземеш.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 07 април 2018 - 12:15

Ако ти трябва 4х4 заради проходимост - това не е твоята кола. В този клас 4х4 е сложено за да го има, дефакто само увеличава разхода и подлъгва че можеш да се пробваш на лек офроуд. Имаче същата техника без 4х4 си я има на корса и няма оплаквания. Реално с Мока Х - купуваш Corsa на цената на Astra. Ако не държиш на гъзарията - купи си Астра за тези пари. Даже може и с 1.6Т да ти предложат, а там вървежа ще те очарова приятно, а разходите са същите.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 07 април 2018 - 12:16
Отговори

BigMaster снимка BigMaster 07 април 2018 - 13:46

 Hotblooded, на 07 април 2018 - 12:15, каза:

Ако ти трябва 4х4 заради проходимост - това не е твоята кола. В този клас 4х4 е сложено за да го има, дефакто само увеличава разхода и подлъгва че можеш да се пробваш на лек офроуд. Имаче същата техника без 4х4 си я има на корса и няма оплаквания. Реално с Мока Х - купуваш Corsa на цената на Astra. Ако не държиш на гъзарията - купи си Астра за тези пари. Даже може и с 1.6Т да ти предложат, а там вървежа ще те очарова приятно, а разходите са същите.


Ами в момента съм с Пежо 307 което почна да ми писва да го правя , то не беше турбо , маховик , рейка и тн. Взех я на 5 години, супер запазена от вътре и до момента ми струва над 23к. Затова съм се нсочил към нова кола. Както бях писъл се бях насочил към Пежо 2008 , но на същата цена Опела има и 4х4 което единствено ще се ползва като хода до вилата където имам 150м черен път и като вали и се разкаля Пежото малко трудно излиза. Ако има колеги с този модел да кажат отзиви ще съм благодрен . Също ако има информация колко струва обслужването на година и тн.
Отговори

CuMo снимка CuMo 07 април 2018 - 21:07

А кое те кара да си мислиш, че след като вземеш чисто новата кола, след три години няма да започнат същите ремонти, които си преживял с това пежо на по-късен етап? Като човек работещ в официално представителство (не на опел, няма да казвам на кое), наблюдението ми за краткото време, в което работя там е, че новите коли са направени да издържат горе-долу 3-4 години и маааалко над 100 000 км. и след това започва ад...
Отговори

BigMaster снимка BigMaster 08 април 2018 - 07:46

 CuMo, на 07 април 2018 - 21:07, каза:

А кое те кара да си мислиш, че след като вземеш чисто новата кола, след три години няма да започнат същите ремонти, които си преживял с това пежо на по-късен етап? Като човек работещ в официално представителство (не на опел, няма да казвам на кое), наблюдението ми за краткото време, в което работя там е, че новите коли са направени да издържат горе-долу 3-4 години и маааалко над 100 000 км. и след това започва ад...


Е по тази логика да не си купуваме нови коли, а да си караме и ремонтираме старите ?
Отговори

Dtm снимка Dtm 08 април 2018 - 09:40

http://www.autobild....t-13007899.html
Като оставим дежурните глупости от нашенски експерти, оценката на хора, които наистина разбират е 5 звезди от 5 възможни..И то, за кола на 200 хиляди километра. Вярно, че става въпрос за 1.7 CDTI..За 1.4 турбо, може да потърсиш още отзиви
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 април 2018 - 14:34

...
Мнението беше редактирано от CuMo: 08 април 2018 - 14:48
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 април 2018 - 14:46

Към автора на темата - не знам на теб каква ти е логиката, за да си купиш пежо и въпреки ремонтите сега пак да гледаш за такова, но шофьорите на пежо винаги са били оптимисти и авантюристи, които не мога да разбера. Към тоя състезателния от DTM само мога да питам - колко сравнително нови коли си виждал/поддържал, говоря за такива след 2010-2012 г. да видиш как се сменят амортисьори на няма и три годишна възраст и 60 хиляди километра на НЕ служебни коли или пък напукани тампони на носачите на същите километри и пробег? Или кво си викаш - тея „нашенските” разбирачи да си приказват, те новите коли си искат поддръжка и ще си кихам като най-големия будала, пък кучетата нека си лаят :D ще споделя мнение, не само мое, а и на колеги - като качество и хвърлен материал по носачи, амортисьори, шенкели и каквото се сетиш още по купето само горния клас на тази марка, при която работя може да съперничи с тъпата астра дето я карам и дето е правена преди 20 години. И още един интересен факт - загледайте се майсторите, които ви правят коли те какво карат, не шефовете на сервизите, а самите майстори и ще ви стане ясно за какво става въпрос. Моя личен избор, ако ще си купувам „нова” кола в краен случай е някоя върната от лизинг на две-три години - хем ще е с доказана история, хем ще е поддържана в официален сервиз хем най-шоковото първоначално обезценяване е преминало. Ама то тукашните разбирачи какво ли разбират...
Отговори

Dtm снимка Dtm 09 април 2018 - 10:05

Човекът е питал за конкретен модел, дал съм линк точно за този модел. Всяка марка има сполучливи модели, има и не чак толкова...Но, да се говори, че новите били по-трошливи, че едва ли не ги правят умишлено да се развалят след 100 хиляди е направо смешно. Ще направят те кола да се троши и после ще чакат ''доволният'' клиент да я хвърли и хоп, да си купи нова, пак от тях?! Има модели разработвани през ''едното време'', на чието окачване викат ''кашкавалено''..И мотори, които се развалят още от завода. А има и сегашни, евтини,обаче НОВИ дачии, които за 200 хиляди, даже и съединител на хвърлят...Конкретно, за тази мока пише, че не и личат километрите, нито по интериор, нито по поведение на пътя. Това да изглежда като модел, правен да се строши след 100 хиляди?
Отговори

sathv снимка sathv 09 април 2018 - 13:55

Dtm ти тези платени публикации на аутобилд нали знаеш къде да си ги завреш? Щото нещата приличат на вица за девствената циганка и тъпана, ама да не го разправям, че сигурно го знаете. Фактите просто говорят друго. Не можеш да очакваш качество от фалирала фирма, от фирма за която всеки цент е важен и е в режим на жестоки икономии, от работници с ниски заплати в сравнение с други авто производители, от хора с неясно бъдеще за работата си.
Иначе за умишлено снижената надеждност на новите автомобили Cumo е прав. Е, не са 100000 километра, ама и не са кой знае колко много. Сериозните приходи на една автомобилна фирма са от сервизна дейност и продажба на оригинални резервни части. Щото печалбата от един нов автомобил не надвишава 10%, а много често е доста по надолу. За любопитните нека видят отчетите на vw за брой продадени автомобили да изчислят печалбата при 10% марж макар, че е по-малко и да кажат как така за миналата година имат печалба от 14 милиарда? Естествено отбсервизна дейност. Между другото опел в следствие дълги години работа на загуба първи започнаха далаверата с производство на некачествени автомобили и надежда за печалба от сервизна дейност. Западняците обаче се усетиха, че ги цакат и спряха да купуват опели. Вследтвие на това опел реално фалира. Няколко години въздух на финасови инжекции от няколко милиарда също не помогнаха, щото доверието се гради с години, а се съсипва много бързо. Голяма грешка. После другите фирми започнаха по този начин със честа сервизна дейност, ама последствия за тях няма, щото не бяха първи. Никога няма да им простя на опел, че два пъти чисто нова кола ме оставя на пътя ,като единия път при 40 градуса жега с малко дете да вися като изпразнен х*й по пътищата на Гърция. Това навремето нито с москвича нито с ладата ми се е случвало. За многобройни йните проблеми по време на гаранцията също не искам да пиша.
В предния пост Cumo предложи да се вземе 2-3годишна кола върната от лизинг или н що подобно. Щяли сме да спестим. Също глупост като цяло. По коледа като Габровец, тръгнах да купувам една кола за фирмата. Търсех нещо като ван с дълга база или малък бус 1-2 или 3 годишен. Какво се оказа. Из автокъщите веднага започнаха да ме правят на баламурник за да ми предлагат коли съдрани от каране с километражи на по 20000 км. Данъчни фактури йок. Щото видиш ли собственика изпаднал в неплатежоспособност и нямал пари за нафта и т.н. затова колите не били карани и един куп още простотии. Отказах се и отидох в мото пфое както казва Cumo да си купя кола с гарантирана сервизна история. Предложика ми една на 1 година -124000 километра и само 4 хиляди отстъпка. После ми предложиха една на 2 години на 230 хиляди реално без гаранция, щото километрите били навъртяни. Отказах и отидох при втория магазин в габрово. Този на тойота. И там същата история. Коли съдрани от каране и реално без гаранция. Някаква 6 месеца от магазина. Поисках оферта за нова тойота проаз. И без много да мисля директно я купих. Вярно с коледна отстъпка, с допълнителна отстъпка за редовен клиент, тъй като преди време купих от тях нов пикап и като си приспадна и ДДС стана хептен на далавера. Нищо, че колата е тойота само по предната емблема. Реално си е чисто пежо с двигател на пежо но както и да е. Ще й скъсаме гъза от каране докато е в гаранция и след някоя година ще вземем нова пък тази друг да я поправя, щото тя няма да изкара много. Та така стоят нещата с "върнати лизингови автомобили. В повечето случаи това са автомобили с изтекла гаранция поради изминати километри и далавера никаква.
И накрая Cumo да каже понеже работи в оторизиран сервиз, как се манипулират данните от сервизните истории и километражите, щото аз мога да го докажа. Или него не го допускат до далаверите в кухнята. Да разчиташ на обективна сервизна история на кола купувана в България е меко казано наивно.
Мнението беше редактирано от sathv: 09 април 2018 - 14:09
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 09 април 2018 - 15:11

Печалбата от един нов автомобил е над 40%, но се разпределят между производство, дистрибуция на едро и дистрибуция на дребно. 10-15% отстъпка се правят като отидеш с парите в салона, да не мислиш че на загуба ти продават колата :) Много малка част от частите се произвеждат от автомобилните производители, така че от частите не печелят те, а производителите на компонентите.
Интересно, как последните 20 години гаранциите за новите коли постепенно от 2 станаха 5 години, а на някой марки, сред които и Опел - без ограничение на пробега, пък колите уж нарочно правени по трошливи... Върнатите от лизинг коли и те нагласени, ама тъпаците - ей така си дават гаранция, щото са мазохисти...
Колкото до Ауто Билд - като слагаха Опел след Фолксваген - ревяхте че опела бил хубав, ама Билд вземали кинти от VW, сега пак недоволни...
Аман вече - куцо и сакато в България взе да разбира от коли, всеки е навъртял по 200 000 км с нова кола от магазина, аверите му също, пък на улицата - курник до курника - кога и къде ги видяхте и карахте по толкова тея нови коли, че никой не ви видя...
Аз съм карал две нови коли от магазина, едната лична, другата служебна... Личната я продадох защото ми омръзна и защото не я карах редовно, младежа дето я купи от мен я кара нон стоп, колата вече е на 200к км и единствения ремонт по нея са две биалетки и регулатор на алтернатора, и изобщо не и пука какво мислят за нея и другите новите коли някакви форумни разбирачи. А служебната - тя си изкара фирмения стандарт за амортизация - 350 000 км за 4 години, само с обслужване и два предни носача. Единия колега си я купи за жена си, че беше и автоматик...
Отговори

sathv снимка sathv 09 април 2018 - 18:52

 Hotblooded, на 09 април 2018 - 15:11, каза:

Печалбата от един нов автомобил е над 40%

Нещо много си се объркал. Явно щото не правиш разлика между печалба и надценка, а разликата е голяма. Надценката се ползва в търговията. Взимаш нещо за 20 лева, продаваш го за 40 и както казваш 100% печалба, да ама не е печалба а надценка. Тук не са калкулирани всички разходи, които при фирмите занимаващи се с производство могат да бъдат огромни. Затова там се работи с термина печалба, не надценка и по-точно марж на печалба. При авто фирмите процента за миналата година е макс 11 при БМВ. Ако беше по-голям китайците щяха да завладеят пазара на автомобили. Как се пресмята маржът на печалба няма да обяснявам, още повече че не съм икономист но там се калкулират всики приходи от продажба както и всички разходи на предприятието, включително и тези за разработки и инвестиции. Опел също продава колите си с надценка, но печалба няма щото общите разходи са повече от приходите от надценка.
Отговори

BigMaster снимка BigMaster 10 април 2018 - 21:55

Попитах конкретни въпроси за мнение от хора който знаят нещо за модела, а получих куп идиощини от хора който никога няма да си купят Нов автомобил! Въобще не ме интересува финансовото полужение на Опел и какви са им печалбите , май влезнах в Битак.бг, питах кратко и ясно ако има някой инфо да го сподели. За коли на лизинг съм проучвал щом не пиша че искам такава. За ония Маистор дето ми разправяше, че трябва да гледам колите на майсторите , ми писна с мойте ремонти да им оправям техните коли затова ще си купя НОВА мога да си го позволя и понеже за година не карам над 10к км ще им Я продам на тези майстори след 4г за добра цена и ще взема другата. А за съзаление намерих във форума тема от собственик на такава който ми даде нужното инфо , а не селското бръщолевене от без парковци. Карай те си трошките и не се бъркайте на хора който искат Нови коли, поне Не Се обаждайте!!!

П.С.
Има тема която ми даде супер инфо , потърсете я.

Big Master
Отговори

CuMo снимка CuMo 11 април 2018 - 06:39

Човек купил си пежо, каращ и пръскащ пари по тази марка и искащ пак да си купи същата - по никакъв начин не може да ме засегне на нищо. Чел съм ви простотиите в пежо форума как трицилиндровите ви двигатели вадели звук на V6 и как за един седан като 407 закупен чисто нов от СФА било нормално да се дават по 1000+ лв. на година за ремонти и поддръжка, вас ви знаят колко ви е акъла даже и в чужбина, щом Top Gear направиха специален епизод за "Peugeot driver" където са достатъчно красноречиви. Ако си мислиш, че пежо 2008 и 208 и опел мока и опел корса имат някаква разлика освен мааалко по-височките ламарини то тогава наистина си истински "peugeot driver". В същото време не знам доколко ти е полезна темата на колегата, който наистина е изчерпателен в нея, тъй като неговата мока още беше произведена под шапката на GM, а сегашната вече е под тази на френските чикиджии, но явно търсиш точно това. Както и да е, но да кажеш, че ти е писнало да даваш пари по колата си и си мислиш, че като си купиш нова кола за N-колко си пари и след четири години я "върнеш" с минимум 10-12 бона надолу и ще си надвил "системата", с която с такива като теб се изхранват хиляди хора - то тогава си типичния "peugeot driver", поздравления!
Отговори

BigMaster снимка BigMaster 11 април 2018 - 19:29

 CuMo, на 11 април 2018 - 06:39, каза:

Човек купил си пежо, каращ и пръскащ пари по тази марка и искащ пак да си купи същата - по никакъв начин не може да ме засегне на нищо. Чел съм ви простотиите в пежо форума как трицилиндровите ви двигатели вадели звук на V6 и как за един седан като 407 закупен чисто нов от СФА било нормално да се дават по 1000+ лв. на година за ремонти и поддръжка, вас ви знаят колко ви е акъла даже и в чужбина, щом Top Gear направиха специален епизод за "Peugeot driver" където са достатъчно красноречиви. Ако си мислиш, че пежо 2008 и 208 и опел мока и опел корса имат някаква разлика освен мааалко по-височките ламарини то тогава наистина си истински "peugeot driver". В същото време не знам доколко ти е полезна темата на колегата, който наистина е изчерпателен в нея, тъй като неговата мока още беше произведена под шапката на GM, а сегашната вече е под тази на френските чикиджии, но явно търсиш точно това. Както и да е, но да кажеш, че ти е писнало да даваш пари по колата си и си мислиш, че като си купиш нова кола за N-колко си пари и след четири години я "върнеш" с минимум 10-12 бона надолу и ще си надвил "системата", с която с такива като теб се изхранват хиляди хора - то тогава си типичния "peugeot driver", поздравления!


Не разбрах какво му е на Пежо-то за мен много добра марка освен ако не те прецака дилър със километри от където най- вероятно ми дойдоха проблемите, дрън дрън глупостите за цилиндри за Пежо-то ги прескочих , не ме интересува звука . И за да приключим темата , макар че от тук нямах никаква информация , колата я платих днес снед 2-3 дни ще я взема , а за много знайковците им пожелавам да имат и те възможността да си купят Нов Автомобил . Дай боже Всеки.


Big Master
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 19:46

Тая тема и без това стана една....
Много здраве от мен на всички, които смятат, че има особени разлики между коли на различните марки в еднакви класове и идентични моторизации.
Честито човече, понеже знам какъв кеф е, само че мойта я чаках четири месеца заради седалките, които струваха повече от колите на повечето от членовете на форума;-)
Отговори

BigMaster снимка BigMaster 12 април 2018 - 20:49

 tisho.74, на 11 април 2018 - 19:46, каза:

Тая тема и без това стана една....
Много здраве от мен на всички, които смятат, че има особени разлики между коли на различните марки в еднакви класове и идентични моторизации.
Честито човече, понеже знам какъв кеф е, само че мойта я чаках четири месеца заради седалките, които струваха повече от колите на повечето от членовете на форума;-)


Благодаря,
Утре се надявам да минат КАТ и тн. и да я взема, да си отида на вилата и запаля барбекюто а после знаете :)А иначе не ми се чакаше за кола по избор , но тази напълно ми пана по това което искам като ниво , наистина не е върховото Enjoy е , но всеки според чергата. Нямам лоши чувста към никой , скоро беше Велик Ден , здраве , щастие и успех пожелавам на всички , и дай боже утре да сложа малко снимки на другото място във форума за съответния модел.

БЛАГОДАРЯ.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 18 април 2018 - 15:37

Е колега, честито! Чак сега видях темата, скоро не бях влизал във форума. Да се похвалиш със снимки в "колите на потребителите". Лично аз съм доволен от моята, макар да не е 4х4. Знай, че си купуваш малко по-висока кола, а не автомобил с повишена проходимост. Ако мислиш да влизаш в големи хендеци, по-добре недей. Има опасност да събориш предната броня. Моторът ускорява доста добре и е сравнително безшумен, но не очаквай да се доближиш до каталожния разход. Миналата седмица ходихме с жена ми до Одрин (250 км в едната посока). Даде ми среден разход по борд 6,0/100, което на колонката е някъде 6,2 - 6,3. Над 110 км/ч разходът започва да се вдига, особено пък над 130. Ведъж се прибрах от София до Търново за час и 50 мин, срдния разход по борд беше 7,1 (на колонката 7,5). Зимата не съм закъсвал никъде по търновските баири, макар че съм само с предно. На Софийския автослон сядах в новата Мока Х. Хареса ми промененият подлакътник, който ми беше удобен за разлика от моят, който не ползвам. За две години съм минал 35000 км без проблеми. Можеш да видиш темата ми в "колите на потребителите" за да не се повтарям тука.
Още веднъж честито и безаварийно!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg