Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Opel-че в два цвята

marto7067 снимка marto7067 14 май 2010 - 17:43

Здравейте колеги,както повечето от вас(предполагам) и аз имам проблем с "Железният молец",та скоро мисля да сменям прагове и вежди и след това ще взема да си я пръсна цялата,ама ми хрумна идеята да си боядиша тавана в черно.Мисълта ми е следната ,кой е основният детайл по който се определя цвета на колата или др. яче казано след като си боядиша тавана черен да не ме клецат ,че цвета не отговаря на тоя в талона(бял)
Благодаря предварително!!!Поздрави!!!
Отговори

Telio снимка Telio 14 май 2010 - 21:49

Колега замисала ти е добър подкрепям те за двата цвята,но при всяко условие трябва да смениш талона защото е вписват с два цвята.Аз съм със сребристо и черно и смених талона.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 14 май 2010 - 23:24

Да, не напразно цвета е описан в талона, бусовете с лепенки и рекламни материали по тях даже снимка им искат.
Биха могли да ти направят проблем.
Отговори

predator13 снимка predator13 15 май 2010 - 08:41

колегите са прави трябва да смениш талона за да нямаш проблеми,в талона се вписва основен цвят и допалнителен цвят. успех.
Отговори

Jelev снимка Jelev 15 май 2010 - 08:56

Не е точно така, доколкото знам смяна на талон се налага ако почече от 1 детайл (врата, капак, таван) са в различни цветове. Когато само тавана ти е черен не би трябвало да имаш проблем. На мен когато предния капак ми беше черен мат си ме спираха и дори не са ме питали защо е черен и не са ми искали нищо различно от нормалните документи
Мнението беше редактирано от Jelev: 15 май 2010 - 10:44
Отговори

marto7067 снимка marto7067 15 май 2010 - 12:17

ами да,аз точно за това говорех и аз си мисля,че не е задължително да се сменя талона ама небях сигурен затова се допитах до вас.Мисълта ми беше да стане нещо такова(без предния капак-само до долната част на прозорците ама така и вратите хващам),но ако има разправии по КАТ,не ми се занимава.Благодаря ви на вс. за отговорите.

http://img514.images...5067/astrad.jpg
Мнението беше редактирано от marto7067: 15 май 2010 - 12:20
Отговори

Jelev снимка Jelev 15 май 2010 - 12:54

Така определено ще имаш проблем (ако не смениш талона) защото се обхващат таван, заден капак, греди .... много детайли станаха, направи го само тавана и затъмни (ако не си) задните прозорци и ефекта също ще е много як.
Пак казвам, карах около 2-3 месеца с преден капак черен мат и полицайте са ме спирали, но проблеми не са ми правили.
Все пак прочети закона, за да няма после "аху-ихи"
Отговори

maksi снимка maksi 15 май 2010 - 13:25

Разправията в КАТ струва 30-тина лева+време за чакане.Поглеждат ти само дали номерата съвпадат и ти сменяват само талона.Дори и да го пише някъде това за единия детайл(аз лично не съм попадал на такова нещо...)хубаво ще бъде да покажеш на полицая,че допълнителният цвят е отбелязан в талона,да му видиш изражението как изпуска 20 лева :icon_wink2:
Отговори

Jelev снимка Jelev 15 май 2010 - 15:28

 maksi, на 15 May 2010, 14:25, каза:

Разправията в КАТ струва 30-тина лева+време за чакане.Поглеждат ти само дали номерата съвпадат и ти сменяват само талона.Дори и да го пише някъде това за единия детайл(аз лично не съм попадал на такова нещо...)хубаво ще бъде да покажеш на полицая,че допълнителният цвят е отбелязан в талона,да му видиш изражението как изпуска 20 лева :icon_wink2:



Така е, напълно те подкрепям. Просто споделям какво знам
Отговори

dondancho снимка dondancho 15 май 2010 - 21:40

здравейте колеги , според мен , по добре да сменят закона ,живея в еспаниа ,и това тука го не саществува с цветовете , можеш да си боядисаш колата маскировавъчна като на военните , и никой нищо неможе да ти каже ,важното е , като отидеш на преглед ,номерата да отговарят както в талона , дори и номера на мотора несе гледа .
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 15 май 2010 - 21:45

Всичо добре но някой замисли ли се с тоя черен покрив каква печка ще се превърне колата лятото :icon_wink2: . Затова избягвам да си купувам черна кола.
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 16 май 2010 - 17:26

Колата трябва да е повече от 30% процента друг цвят за да се сменя талон. Аз съм вече година и половина с черен капак , черни брони и прагове и не са ми правили никакъв проблем освен веднъж когато един катаджия ми се обесняваше че броните трябвало да са ми с цвета на колата , и искаше да ми спира колата от движение :icon_wink2: Само си просеше 10 лева тоя смешко :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg